support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Fiat Fiat 500 Giacosa Carzone Specials logo Fiat

Carzone Specials Fiat 500 Giacosa – zmutovaný jedinec !

21.Jan.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

S postupom času sú čoraz viac v móde autá menších rozmerov. Je to predovšetkým kvôli ich všestrannému, nielen mestskému využitiu a nízkym prevádzkovým nákladom. A ako „bonus“ majiteľ vo väčšine prípadov dostane aj atraktívny svieži vzhľad. Už dávno neplatí pravidlo, že výlučné len veľké vozidlá sú príťažlivé (slovom veľké sa myslí napríklad sedan :-) ). Potešujúcou správou je aj fakt, že čoraz viac tuningových firiem si brúsi svoje zuby na rozmerovo malé vozidlá a vydávajú pre ne čoraz viac balíkov úprav. Ani belgický úpravca, ktorý si vraví Carzone Specials našťastie nezaspal „na“ vavrínoch. Jeho najnovším prírastkom je bodykit s označením „Giacosa“, ktorý je určený pre nikdy nestarnúceho drobca, 2007 Fiat 500.

FIAT 500


Fiat 500 Giacosa
Značka Fiat predstavuje známu svetovú automobilku, ktorá bola založená už v roku 1899. Cesta, ktorou si táto talianska automobilka prešla, bola plná ťažkých chvíľ, no taktiež radostných momentov. A dnes je Fiat jedným z najväčších producentov automobilov v Európe. V jednom konkrétnom období vznikol model, ktorý si ľudia budú pamätať azda do konca svojho života – Fiat 500. Tento úspešný model sa po viac ako 38 rokoch konečne dočkal svojho nástupcu.

Povestná „500-vka“ bola známa svojimi skromnými rozmermi a mušou váhou, niečo vyše 520 kg. Niečo z tejto starej školy sa prenieslo aj do tej novej a nový Fiat 500 si ponechal útly výraz no zato doplnený radou štýlových a moderných prvkov. Jednoducho povedané, nová „500-vka“ je auto mladej generácie, je pre ľudí, ktorí si chcú užívať život a chcú byť obdivovaní. K dispozícií je obrovské množstvo štýlových doplnkov, množstvo moderných prvkov a taktiež auto disponuje vysokým stupňom bezpečnosti. Fiat 500 je proste malé, svižné vozítko, ktoré zaujme každého. Veď nie náhodou získalo ocenenie Auto roka 2008 (Car of the Year 2008). Aj vďaka nemu je automobilka Fiat najúspešnejšou v histórii tejto prestížnej súťaže Car of the Year, vyhlasovanej už od roku 1964.

Ak si myslíte, že 500-vka nevie, čo znamená sila, tak ste na veľkom omyle. Ak nerátame edíciu Abarth, tak najsilnejším montovaným motorom je 1.4-kový 16 ventil, ktorého výkon predstavuje 101 konských síl (74 kW). S relatívne ľahkým vozidlom vie takýto výkon poriadne „pocvičiť“. Je jasné, že druhým pokračovaním tohto populárneho automobilu sa začala písať „nová“ história modelu 500.

Fiat 500

FIAT 500 GIACOSA CARZONE SPECIALS


Carzone Specials Fiat 500 Giacosa
Firma Carzone Specials je známa svojimi, v istom slova zmysle, futuristicko-ladenými bodykitmi.

Takémuto „označeniu“ sa nevyhol ani najnovší vizuálny balík v podaní tejto belgickej firmy, s exotickým označením Giacosa.

Jeho súčasťou je okrem iného aj predný nárazník, ktorého dizajn je viac ako nevšedný.

Ladený je do štýlu strojov z budúcnosti, čoho dôkazom je veľký centrálny otvor, ktorý je len predelený takmer neviditeľnou priečkou lakovanou do čierna. Pôvodné logo Fiat s dvojicou chrómových čiar ostalo zachované.

V nárazníku je taktiež miesto pre dvojicu prídavných hmlových svetiel, ktoré zatiaľ nie sú súčasťou paketu rovnako, ako hranatá koncovka výfuku.

Zaujímavým prvkom je dvojica bočných otvorov, nasmerovaná k predným brzdám za účelom ich neustáleho chladenia.

Carzone Specials Fiat 500 Giacosa
Celkový dojem z výzoru tohto nárazníka je iste veľmi nevšedný a každopádne zaujímavý.

Súčasťou balíka Giacosa sú aj bočné prahy. Ich dizajn je pomerne jednoduchý, no vo veľkej miere ovplyvňuje výsledný efekt.

Obsahuje jeden pár otvorov, ktorých úloha je ochladzovať zadné brzdy.

Nepovšimnutý neostal ani mohutný zadný nárazník. Vyznačuje sa efektnou napodobeninou difúzora a taktiež dôležitou dvojicou otvorov, slúžiacou na odvod zohriateho vzduchu od zadných bŕzd.

Prevedenie tohto zadného nárazníka sa nesie v rovnakom futuristickom štýle, ako prevedenie nárazníka predného.

Veď vlastne celá táto úprava ma takýto charakter ;-).Obrázky Fiat 500 Giacosa Shogun od Carzone Specials:
Fiat 500 Giacosa Carzone Specials

Fiat 500 Giacosa Carzone Specials

Wallpaper "Fiat 500 Giacosa Carzone Specials" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Aktuálny cenník výrobkov od firmy CARZONE SPECIALS si stiahnite tu:

preview
download
[ 360 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetky spojlery od firmy Carzone Specials si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma CARZONE SPECIALS sa už vyše 15 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných spojlerov a plastov. CARZONE SPECIALS patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. V jej ponuke nájdete úplné novinky, ktoré zatiaľ dodáva máloktorý výrobca. Ide napríklad o extrémne nárazníky pre nové modely značiek BMW, FIAT, HONDA, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, SEAT a VW, i celú radu spojlerov pre iné svetové značky. Firma dodáva diely samostatne, ale i formou celých montážnych sád, známych ako body kity alebo sady spojlerov na konkrétne auto.

Výrobný proces spojlerov vyzerá u firmy CARZONE SPECIALS nasledovne:

preview

preview
Firma Carzone Specials bola založená v roku 1972 a dnes má niekoľko sídiel. Vedenie sa nachádza v Belgicku, výroba v poľskom meste Rawa Mazowiecka, juhozápadne od hlavného mesta Varšava. V súčasnosti zastrešuje všetky náležitosti firemná skupina HERCO (HSM – Herco Styling & Manufacturing). Celkový počet zamestnancov činí 72 osôb, väčšina z nich sa, samozrejme, venuje priamo výrobe. Denne takto firma CARZONE SPECIALS vyrobí vyše 100 ks spojlerov. Výrobné priestory majú celkovú rozlohu zhruba 2 000 metrov štvorcových. Všetky sklady sú kompletne klimatizované, aby sa výrobky udržali v čo najlepšej kvalite. Všetky diely sú certifikované a homologované v krajinách EÚ, spĺňajú aj náročné kritériá a podmienky TÜV a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Alfa Romeo / Model: 147
Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E36


Značka: Citroen / Model: Xsara
Značka: Fiat / Model: Punto / Typ: III


Značka: Fiat / Model: Stilo
Značka: Ford / Model: Fiesta / Typ: MK5


Značka: Honda / Model: Civic
Značka: Opel / Model: Astra Coupé


Značka: Peugeot / Model: 206
Značka: Seat / Model: Leon


Značka: Renault / Model: Megane II
Značka: Seat / Model: Ibiza


Značka: VW / Model: Golf 3
Značka: Citroen / Model: C4...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.

Tu sme vám pripravili ešte trošku Carzoňáckej erotiky:Kompletná ponuka firmy Carzone Specials je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu CARZONE SPECIALS 2005 + MAGAZINE 2005. Táto tuningová učebnica + erotický šlabikár na takmer 130 stranách môžu byť Vaše len za 99,- Sk. Objednajte si tento katalóg a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Carzone Specials si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo poviete na úpravu Fiat 500 Giacosa od Carzone Specials?Ak sa chcete o firme Carzone Specials a ich výrobkoch dozvedieť a úpravách ešte viac, tak mrknite aj na naše podstránky:

CARZONE Tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Fiat vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Fiat tuning


Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 31458x    hodnotenie: 25/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt