support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo citroen Citroen Saxo Carzone Specials Interceptor bodykit pre VTS & VTR ! logo citroen

Citroen Saxo Carzone Specials Interceptor bodykit pre VTS & VTR !

26.Feb.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Za tú dobu, čo vám každý deň prinášame novinky zo sveta tuningu, sme sa už veľakrát stretli s upravenými autami, ktoré patria do „malej“ triedy. Čiže vozy malých karosárskych prevedení typu Opel Corsa, Ford Fiesta, a iné... Malé, útle, no veľmi príťažlivé autíčka sa stali pomerne častou záležitosťou pri kúpe nového štvorkolesového pomocníka. Firmy sa netaja tým, že ich záujem o ladenie týchto „príveskov“ v mnohých prípadoch stúpa. Sú to autá, ktorých častokrát úprava nie je náročná, no výsledok je priam obdivuhodný. Tieto „vzrastovo“ menšie autíčka sa stali súčasťou našich denných zhonom. Sú ľahšie ovládateľné, spravidla spájajú menej, ako ich väčší bratia, takže jazdiť s nimi v rannej alebo poobedňajšej dopravnej špičke nie je veľký problém. Ich sériový vzhľad je charakteristický svojím príjemným vystupovaním, jednoduchým prevedením a príťažlivým štýlom. Avšak niekedy je dobre si takýto vzhľad trošku okoreniť. Vtedy dostávajú hlavné slovo tuningové firmy, ktoré už vedia, čo a ako. Predstavujeme vám francúzskeho elegána, Citroen Saxo v úprave od belgického úpravcu Carzone Specials.

CITROEN SAXO


Už viac ako 10 rokov je na svete tento voz, ktorí ľudia poznajú ako útle a príjemné autíčko, no s dostatočným výkonom na to, aby sa dokázal prejaviť. Chcete športovejší charakter? Tak si zvolíte trojdverovú verziu. Páči sa vám viac úžitkové autíčko? Nech sa páči, päťdverová verzia. Automobilka Citroen sa za tento model nemusí vôbec hanbiť. Práve naopak, získala si ním obrovské množstvo zákazníkov po celom svete.

Všestrannosť tohto vozu dokazuje aj motorová ponuka, ktorá pozostáva zo šiestich agregátov od najúspornejšej 1,0-ky až po agresívnu „jednašestku“, pričom svoje miesto si našiel aj jeden diesel. O tom, že toto auto sa nebojí ničoho, svedčí aj najvýkonnejšia sériovo dostupná verzia s označením VTS, ktorá je hrdá na svoj štvorvalcový motor s objemom 1,6-litra a šestnástimi ventilmi. Ten produkuje celkový výkon 118 koní (87 kW) s príjemným krútiacim momentom 145 Nm. Na takéto autíčko sú to ozaj ostré hodnoty. Pri verzii VTS samozrejme nechýbal aj výrazný, no decentný športový bodykit.

CARZONE SPECIALS CITROEN SAXO


Citroen Saxo Carzone Specials
Možno trochu smutnou správou je, že tento ponúkaný bodykit s označením „Interceptor“, ktorý pozostáva z predného a zadného nárazníka a bočných prahov, je nanešťastie určený len pre športovú verziu tohto Saxa, čiže VTS alebo VTR.

Začneme v prednej časti vozu, kde bol osadený úplne nový, no hlavne odlišný predný nárazník od toho sériového. Carzone Specials je charakteristický svojimi zreteľnými detailmi plastových častí, ako sú v tomto prípade masívne otvory a odvážne dizajnové prevedenie samotného nárazníka. V strednej časti nárazníka sa nachádza dvojica veľkých otvorov s oblými líniami, medzi ktorými je osadený plastový pás vyúsťujúci do malého difúzora. V krajných „partiách“ je osadená dvojica hmlových svetiel.

Pár masívnych otvorov je ešte umiestnených po stranách nárazníka, kde si svoje miesto takisto našla „skupinka“ spodných menších spojlerov. Všetky otvory sú samozrejme vyplnené ťahokovom, v tomto prípade tmavým. Treba povedať, že je to vcelku odvážny dizajn na tak útle autíčko, no neznamená to, že sa to nehodí.


Citroen Saxo Carzone Specials
Súčasťou tohto plastového Interceptor paketu sú aj prahové nástavce. Ich jednoduché dizajnové prevedenie dodáva autu ten žiadaný športový efekt, no nijak výrazne neovplyvňuje jemné krivky tohto mestského žihadielka. V Carzone Specials nezabudli ani na funkčnosť týchto prahov a obdarovali ich dvojicou otvorov, umiestnených v ich zadnej časti, ktoré sa efektne tiahnu pozdĺž celých prahov v akomsi „kanáliku“. Precíznosť nadovšetko.

Zadná časť, obohatená o nový zadný nárazník je jednoduchá, no divoká zároveň. Charakteristický je dvojicou zošikmených podlhovastých otvorov, ktorý svojimi tvarmi kopírujú hornú krivku samotného nárazníka. V strede sa ešte nachádza nevýrazný, no zato dostatočne efektný difúzor. Čo viac dodať, Carzone Specials vie, ako zaujať.

Úprava tohto autíčka slúžila na predstavenie nového bodykitu, ktorý je odteraz ponuke tejto belgickej firmy. Aby toto celé dávalo nejaký zmysel v rámci zladenia, auto bolo ešte obohatené o športovú mriežku chladiča s tmavým ťahokovom, interiérovými budíkmi, ktoré sú súčasťou ponuky, strešným športovým krídlom, krásnymi zadnými čírymi svetlami a samozrejme 5-lúčovými diskami.Fotogaléria Citroen Saxo VTS Interceptor bodykit od Carzone Specials:Aktuálny cenník výrobkov od firmy CARZONE SPECIALS si stiahnite tu:

preview
download
[ 360 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetky spojlery od firmy Carzone Specials si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma CARZONE SPECIALS sa už vyše 15 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných spojlerov a plastov. CARZONE SPECIALS patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. V jej ponuke nájdete úplné novinky, ktoré zatiaľ dodáva máloktorý výrobca. Ide napríklad o extrémne nárazníky pre nové modely značiek BMW, FIAT, HONDA, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, SEAT a VW, i celú radu spojlerov pre iné svetové značky. Firma dodáva diely samostatne, ale i formou celých montážnych sád, známych ako body kity alebo sady spojlerov na konkrétne auto.

Výrobný proces spojlerov vyzerá u firmy CARZONE SPECIALS nasledovne:

preview

preview
Firma Carzone Specials bola založená v roku 1972 a dnes má niekoľko sídiel. Vedenie sa nachádza v Belgicku, výroba v poľskom meste Rawa Mazowiecka, juhozápadne od hlavného mesta Varšava. V súčasnosti zastrešuje všetky náležitosti firemná skupina HERCO (HSM – Herco Styling & Manufacturing). Celkový počet zamestnancov činí 72 osôb, väčšina z nich sa, samozrejme, venuje priamo výrobe. Denne takto firma CARZONE SPECIALS vyrobí vyše 100 ks spojlerov. Výrobné priestory majú celkovú rozlohu zhruba 2 000 metrov štvorcových. Všetky sklady sú kompletne klimatizované, aby sa výrobky udržali v čo najlepšej kvalite. Všetky diely sú certifikované a homologované v krajinách EÚ, spĺňajú aj náročné kritériá a podmienky TÜV a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Alfa Romeo / Model: 147
Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E36


Značka: Citroen / Model: Xsara
Značka: Fiat / Model: Punto / Typ: III


Značka: Fiat / Model: Stilo
Značka: Ford / Model: Fiesta / Typ: MK5


Značka: Honda / Model: Civic
Značka: Opel / Model: Astra Coupé


Značka: Peugeot / Model: 206
Značka: Seat / Model: Leon


Značka: Renault / Model: Megane II
Značka: Seat / Model: Ibiza


Značka: VW / Model: Golf 3
Značka: Citroen / Model: C4...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.

Tu sme vám pripravili ešte trošku Carzoňáckej erotiky:Kompletná ponuka firmy Carzone Specials je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu CARZONE SPECIALS 2005 + MAGAZINE 2005. Táto tuningová učebnica + erotický šlabikár na takmer 130 stranách môžu byť Vaše len za 99,- Sk. Objednajte si tento katalóg a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Carzone Specials si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo poviete na úpravu Citroen Saxo VTS resp. VTR od firmy Carzone Specials? Prosím, hlasujte:Ak sa chcete o firme Carzone Specials a ich výrobkoch dozvedieť a úpravách ešte viac, tak mrknite aj na naše podstránky:

CARZONE Tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Citroen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Citroen tuning


Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 18999x    hodnotenie: 29/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt