support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo opel Bodykit Eclipse pre Opel Astra G logo opel

Bodykit Eclipse pre Opel Astra G

03.Jul.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Opel Astra Carzone
Nasledujúca správa určite poteší majiteľov áut značky Opel, konkrétne Astry G. Pre túto Astru si totiž známa tunerská firma z Belgicka, Carzone Specials, preslávená svojimi skutočne pozoruhodnými bodykitmi, pripravila bodikit pod názvom "Eclipse".

Význam anglického slova "Eclipse" by sa dal do slovenčiny preložiť ako zatmenie, alebo zatienenie. Žeby marketingové oddelenie firmy Carzone Specials vymyslelo tento názov v domnení, že týmto bodykitom zatieni všetkých ostatných úpravcov ponúkajúcich bodykity na spomínaný model Astry?

Ako tak sledujem fotky, mám pocit, že im to aj celkom vyšlo a vytvorili skutočne bodykit, vďaka ktorému Astra vynikne kdekoľvek sa objaví a ostatné Astry môžu len blednúť závisťou.

Ale dosť bolo polemizovania nad názvom, radšej sa pozrime na to, ako to vyzerá so sériovou Astrou G. Tá sa začala vyrábať na jar v roku 1998. Táto generácia Astry dokázala očistiť poškodené meno z predchádzajúcej generácie, Astry F. Ako možno viete, Astra F trpela rôznymi neduhmi, ako korózia karosérie, problematická elektroinštalácia, ale hlavne nespoľahlivé, nevýkonné a hlučné vznetové motory.

Astra G sa musela pustiť do boja s poriadnou konkurenciou, ako napríklad štvorkový Golf, či Ford Focus. Mala osloviť široké spektrum zákazníkov, pomocou rôznych variánt karosérie, od trojdverového hatchbacku, cez kabriolet až po kombík. Asi najlepším benzínovým motorom, montovaným do Géčkovej Astry je šestnásťventilová jednašestka s výkonom 100 konských síl (74kW). A zo vznetových motorvo to bol asi motor 1,7 16V DTI (55 kW), montovaný do Astry od konca roku 1999.

Opel Astra Carzone
Vráťme sa späť k balíčku stylingových úprav od Carzone Specials. Nájdeme v ňom tri najzákladnejšie veci, potrebné na radikálnu zmenu vzhľadu každého auta a to oba nárazníky, predný aj zadný a samozrejme bočné prahy. Predný nárazník dostal výrazný spojler a tri mohutné otvory, ktoré mejú za úlohu privádzat studený vzduch do motorového priestoru a pre chladenie predných bŕzd.

Taktiež sa v ňom nachádzajú otvory pre namontovanie hmlových svetlometov, no nevýhodou je, že sa nedajú použiť originálne hmlové svetlomety. Predný nárazník je použiteľný pre všetky varianty Géčkovej Astry, čiže pre trojdverový, štvordverový, päťdverový model, aj pre Astru Caravan i cabrio.

Bočné prahy sú taktiež použiteľné pre všetky varianty. Horšie to už je so zadným nárazníkom, ten sa dá použit jedine pre trojdverový a päťdverový model. Do zadného nárazníka od carzone Specials sa potom namontuje aj svetielko na osvetlenie evidenčného čísla vozidla z originálneho nárazníka. Pre tento typ nárazníka vytvorila firma Carzone Specials špeciálnu koncovku výfuku a inú, univerzálnu koncovku výfuku tam nenamontujete bez toho, aby ste do zadného nárazníka nemuseli rezať.

Tak teraz sa v kľude pokochajte fotkami, ak ste tak náhodou ešte neurobili a vytvorte si vlastný názor. Každopádne Géčková Astra s týmto bodykitom vyzerá lákavo a bojovo, takže pokiaľ nie ste fanúšikmi skôr decentného tuningu, ale máte radi akčný vzhľad vášho miláčika, tak iste ponuku od Carzone Specials pri výbre správneho bodykitu pre vaše auto neprehliadnite.

Fotogaléria Opel Astra G „Eclipse“ od Carzone Specials:Aktuálny cenník výrobkov od firmy CARZONE SPECIALS si stiahnite tu:

preview
download
[ 360 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetky spojlery od firmy Carzone Specials si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma CARZONE SPECIALS sa už vyše 15 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných spojlerov a plastov. CARZONE SPECIALS patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. V jej ponuke nájdete úplné novinky, ktoré zatiaľ dodáva máloktorý výrobca. Ide napríklad o extrémne nárazníky pre nové modely značiek BMW, FIAT, HONDA, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, SEAT a VW, i celú radu spojlerov pre iné svetové značky. Firma dodáva diely samostatne, ale i formou celých montážnych sád, známych ako body kity alebo sady spojlerov na konkrétne auto.

Výrobný proces spojlerov vyzerá u firmy CARZONE SPECIALS nasledovne:

preview

preview
Firma Carzone Specials bola založená v roku 1972 a dnes má niekoľko sídiel. Vedenie sa nachádza v Belgicku, výroba v poľskom meste Rawa Mazowiecka, juhozápadne od hlavného mesta Varšava. V súčasnosti zastrešuje všetky náležitosti firemná skupina HERCO (HSM – Herco Styling & Manufacturing). Celkový počet zamestnancov činí 72 osôb, väčšina z nich sa, samozrejme, venuje priamo výrobe. Denne takto firma CARZONE SPECIALS vyrobí vyše 100 ks spojlerov. Výrobné priestory majú celkovú rozlohu zhruba 2 000 metrov štvorcových. Všetky sklady sú kompletne klimatizované, aby sa výrobky udržali v čo najlepšej kvalite. Všetky diely sú certifikované a homologované v krajinách EÚ, spĺňajú aj náročné kritériá a podmienky TÜV a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Alfa Romeo / Model: 147
Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E36


Značka: Citroen / Model: Xsara
Značka: Fiat / Model: Punto / Typ: III


Značka: Fiat / Model: Stilo
Značka: Ford / Model: Fiesta / Typ: MK5


Značka: Honda / Model: Civic
Značka: Opel / Model: Astra Coupé


Značka: Peugeot / Model: 206
Značka: Seat / Model: Leon


Značka: Renault / Model: Megane II
Značka: Seat / Model: Ibiza


Značka: VW / Model: Golf 3
Značka: Citroen / Model: C4...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.

Tu sme vám pripravili ešte trošku Carzoňáckej erotiky:Kompletná ponuka firmy Carzone Specials je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu CARZONE SPECIALS 2005 + MAGAZINE 2005. Táto tuningová učebnica + erotický šlabikár na takmer 130 stranách môžu byť Vaše len za 99,- Sk. Objednajte si tento katalóg a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Carzone Specials si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Ako sa vám pozdáva bodykit "Eclipse" od Carzone Specials pre Astru G? Prosím, hlasujte:Ak sa chcete o firme Carzone Specials a ich výrobkoch dozvedieť a úpravách ešte viac, tak mrknite aj na naše podstránky:

CARZONE Tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Opel vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Opel tuning


Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Ján Kaduk
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 24069x    hodnotenie: 55/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt