support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes-Benz SL65 AMG Carlsson C25 Royale: sebavedomé Super GT logo mercedes

Mercedes-Benz SL65 AMG Carlsson C25 Royale: sebavedomé Super GT

08.Jul.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Nemeckého úpravcu Carlsson špecializujúceho sa predovšetkým na autá s trojcípou hviezdou na maske si určite netreba nejako zvlášť predstavovať. Ich produkty predsa vždy patrili k špičke a svojim spracovaním, či nápadmi si vždy značka vydobyla množstvo pozornosti. Do nového modelového roku 2011 teda samozrejme nemohli vstúpiť inak, než počinom, ktorý by zaujal širokú motoristickú verejnosť a fanúšikov tuningu z celého sveta. A miesto premiéry pre tento exkluzívny kúsok nebolo nikde inde, než na ženevskom autosalóne, kde voz zažiaril v celej svojej kráse. Pozrime sa na Carlsson C25 Royale.

Carlsson C25 Royale: výnimočný prerod


Keď sme v úvode spomenuli automobilku Mercedes-Benz, nebola to náhoda, aj keď na tejto novinke žiadnu trojcípu hviezdu nenájdeme a dalo by sa povedať, že odkazov na pôvodný model tu tiež veľa nenájdeme. Návrhári z Carlssonu sa rozhodli, veľmi sebavedomo, vybrať vlastnou cestou a vyprodukovať niečo oveľa nápaditejšie, než len bodykit a zopár technických zlepšení, ich cieľom bolo urobiť oveľa viac práce a veríme, že sami uznáte, že celá táto snaha stála za to. Pozornému čitateľovi, je po vzhliadnutí fotografii, už určite jasné, ktorý z modelov Mercedesu si spoločnosť vybrala, aby na ňom „spáchala“ túto prestavbu. Ak ste teda tipovali, že je to Mercedes SL 65 AMG, tipovali ste správne a teraz sa už poďme tejto unikátnej novinke pozrieť „na zúbok“.

mercedes benz sl 65 amg tuning carlsson c25 super gt royal

Prerod z dravého Mercedesu na ešte dravšiu beštiu C25 Royale nebol samozrejme vôbec jednoduchý a štúdio stála nielen množstvo financií, ale i času a námahy. Svedčí o tom aj zoznam zmien oproti sériovému modelu, ktorých je niečo málo cez 70. Návrhári sa museli potrápiť s kompletnou prestavbou takmer všetkých karosárskych dielov, čo pre nich bolo na druhej strane i výhodou, pretože im tento krok umožnil množstvo odvážnejších úprav, ktorých realizácia by bola pri zachovaní pôvodnej kasne trochu problematická, ak nie nemožná. I napriek tomu sa ale firma pridŕžala tých najprísnejších bezpečnostných štandardov, aké sú charakteristické pre vozidlá značky Mercedes. Ďalšou nezanedbateľnou výhodou je aj fakt, že na opravy tohto modelu môžete s kľudným svedomím použiť ktorýkoľvek z autorizovaných servisov Mercedesu.

mercedes benz sl 65 amg tuning carlsson c25 super gt royal

Technika a prevedenie Carlsson C25 Royal


Väčšia časť karosérie, ako napríklad kapota, či strecha Carlssonu C25 Royale je vyrobená z karbónu, vďaka čomu tento voz „zhodil“ z pôvodnej hmotnosti až 180 kg a zároveň sa podarilo posunúť jeho ťažisko, čo sa v pozitívnom slova zmysle podpísalo na jeho jazdných vlastnostiach. O pohon sa stará tradičný dvanásťvalec preplňovaný dvoma turbodúchadlami s výkonom 554 kW/753 koní a elektronicky obmedzeným krútiacim momentom 1 150 Nm pri 4 000 ot./min. Motor prešiel taktiež viacerými úpravami, od modifikovaných hláv valcov, až po úpravu elektronickej jednotky ECU.
Výkonnému agregátu sekunduje päťstupňová automatická prevodovka Speedshift, ktorá umožňuje mimoriadne rýchle radenie. K výkonnostným parametrom už len dodajme, že z pokoja na 100 km/h vyštartuje toto malé delo len za 3,7 sekundy, svoju maximálnu rýchlosť zas dosiahne pri hodnote 352 km/h.

mercedes benz sl 65 amg tuning carlsson c25 super gt royal

Pri motore však úpravy ani zďaleka nekončia, o bezpečné spomalenie, či úplné zastavenie sa postará kompletná sada keramických bŕzd a mimoriadne pevných hliníkových strmeňov s patričným odvetrávaním. Navyše, aj vďaka použitiu keramiky je brzdová sústava o 50 percent ľahšia oproti sériovému Mercedesu SL65 AMG. Čo sa týka podvozku, tu úpravca zvolil kompletný systém tlmenia priamo zo svojej dielne, použité tlmenie C-Tronic s možnosťou elektronicky nastaviť svetlú výšku zabezpečí posádke ten najvyšší komfort a to i pri jazde po cestách, ktoré svojim stavom nie sú práve vyhovujúce. Kontakt s vozovkou majú pritom na starosti športové dvadsaťpalcové pneumatiky.

To najlepšie a najzaujímavejšie sme vám však neprezradili hneď, Carlsson C25 Royale bude dostupný v obmedzenom množstve 25 kusov, a aby výrobca zabezpečil čo najväčšiu exkluzivitu a pocit unikátnosti, Carlsson povolí predaj len jedného vozidla do každej krajiny, čo znamená, že ak jeden kus bude predaný napríklad do Francúzska, tak z Francúzska si ho už nikto ďalší nebude môcť kúpiť. Dobrou správou je, že podľa našich informácii si tento model ešte nikto zo Slovenska neobjednal. Tou zlou správou je fakt, že základná cena Carlssonu C25 Royale činí 429 000 Eur (bez dane) čo je, len pre porovnanie, hodnota veľmi solídne vybaveného rodinného domu. A to snáď ani nemusíme dodávať, že pri tejto cene to ani zďaleka nekončí, zákazník má totiž na výber z nepreberného množstva materiálov a doplnkovej výbavy interiéru, za ktorú si samozrejme aj veľmi slušne zaplatí.

mercedes benz sl 65 amg tuning carlsson c25 super gt royal

Pre vašu predstavu uveďme, že trebárs za celokarbónový interiér si zákazník priplatí takmer 14 000 Eur, za povrch karosérie z 24 karátového zlata si od vás vypýtajú 156 000 Eur a za sadu prémiových zliatinových diskov okolo 9 500 Eur. Perličkou na záver môže byť možnosť nechať si na čalúnenie interiéru vygravírovať svoje osobné logo, či iniciálky a zaplatíte za to „len“ 1 980 Eur.

Už teda veríme, že je to tak, ako avizoval výrobca: žiadny z 25 vyrobených kusov nebude rovnakých a každý z nich bude v niečom iný. Podľa údajov firmy si svojich majiteľov našlo zatiaľ šesť kusov, pričom doba dodania sa odhaduje na minimálne pol roka.

mercedes benz sl 65 amg tuning carlsson c25 super gt royal

mercedes benz sl 65 amg tuning carlsson c25 super gt royal

mercedes benz sl 65 amg tuning carlsson c25 super gt royal

Vaše hodnotenie pre Mercedes-Benz SL65 AMG v úprave C25 Royale Super GT od firmy CARLSSON ?


Viac informácií k značke Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuning


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Carlsson, tak navštívte našu podstránku:

CARLSSON tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textu: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Martin Cyprian
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 13132x    hodnotenie: 11/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt