support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Mercedes 2008 Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont – suverén s dračím srdcom logo Mercedes

2008 Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont – suverén s dračím srdcom

05.Nov.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont
Ak patríte do skupiny ktorá obľubuje luxusné autá no nechcete sa zaradiť do bežných majiteľov týchto áut máme tu pre Vás riešenie a tým je jednoznačne Mercedes-Benz triedy S od svetoznámeho úpravcu Carlsson. Tento úpravca si vzal vlajkovú loď značky Mercedes a vyrobil z nej jedno z najluxusnejších áut na planéte.

Celá úprava sa nesie v duchu luxusu a športovosti. Ale začnime od začiatku teda od podvozku. Ten je kompletne prerobený a to za pomoci technológie C-Tronic® SUSPENSION ABC-2. Táto technológia zabezpečuje maximálny komfort a zlepšenie jazdných vlastností a to vďaka 30 mm nastaviteľnému podvozku ktorý sa samozrejme nastavuje počas jazdy automaticky. Akonáhle vojdete na hrboľatejšiu cestu, podvozok sa zvýši aby Vám zabezpečil čo najväčší komfort. No keď sa náhodou rozhodnete trošku prevetrať motor a zvýšite rýchlosť na 120 km/h, podvozok sa automaticky zníži aby zabezpečil maximálnu aerodynamiku a zlepšenie jazdných vlastností.

Takémuto autu náležite patria aj poriadne kolesá, v tomto prípade sú to Carlsson Ultra Light zliatinové disky. Tí zdatnejší z angličtiny si dajú otázku prečo ultra light?

Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont
Carlsson tvrdí, že tieto disky sú o 50% ľahšie ako bežné disky takýchto rozmerov. A my mu nemáme dôvod neveriť. Disky majú rozmery 9 x 21 palcov na prednej náprave a 10.5 x 21 palcov na zadnej náprave. Pneumatiky sú tie najlepšie aké môžete zohnať a to Dunlop SP Sport Maxx 265/30 ZR 21 na prednej náprave a Dunlop SP Sport Maxx 295/25 ZR21 na zadnej náprave.

Tí čo poznajú Carlsson vedia, že tento úpravca zrejme nikdy nedá pokoj úpravám motora. Ani v tomto prípade tomu nebolo inak, keďže pod kapotou tohto suveréna leží doslova dračie srdce a to v podobe 6.5 litrového 12 valca s výkonom 705 koní a 1100 Nm. S takýmto výkonom sa môžete s radosťou postaviť vedľa hocijakého „Ferraristu“ a po štarte mu ukázať Váš krásny karbónový difúzor s 2 chrómovými koncovkami na každej strane. Samozrejme, že tento výkon bol dosiahnutý úpravou elektronickej jednotky a to zmenou vstrekovania paliva a zapaľovania zmesi, taktiež nové vzduchové filtre, kompletný výfukový systém a mnoho ďalších úprav. A údaje ktoré mnohých z vás zaujímajú najviac: zrýchlenie z 0 na 100 km/h len za 3,9 sekundy a maximálka elektronicky obmedzená na 320 km/h !!!

Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont
Interiér je jednou z najväčších predností tohto krásavca. Carlsson si prizval na pomoc odborníkov z jednej z najslávnejších značiek sveta a to Etienne Aigner ktorý dodal Carlssonu ich produkty konkrétne kožu a alcantru ktorým je pokrytý celý interiér.

Táto spolupráca sa veĺmi podarila, stačí si pozrieť fotky. Jednoducho nádhera. Komu by sa táto kombinácia farieb nepáčila nemusí zúfať v ponuke je 30 variánt z ktorých si každý vyberie a odborníci z Aigneru Vám ich ručne vyrobia. Samozrejme úprava interiéru sa neskončila len čalúnením. Keďže toto auto je určené na prácu ako aj na zábavu interiér je tomu podriadený. O ozvučenie sa starajú dve značky a to Alpine a Focal ktoré Vám poskytnú zvuk lepší ako v kine a o obraz sa starajú dve 7 palcové obrazovky v hlavových opierkach a komu by sa to málilo v strope je zabudovaný 15 palcový monitor.

Ako býva u luxusných autách zvykom aj tu máte zabudovaný stolík na notebook, no zvykom nebýva mať v aute už aj vlastný internet, na ktorý nepotrebujete žiadne káble, stačí mať notebook s funkciou WLAN. Toto riešenie je podľa Carlssonu prvé na svete začo mu patrí určite veľké plus.

Dostávame k exteriéru auta a ten určite nezaostáva za ostatnými časťami auta, kompletne upravené nárazníky, už spomínaný karbónový difúzor a spojler, dvojfarebné lakovanie to všetko dáva dokopy jeden nádherný celok. Tým ktorým nevyhovuje farba tak nemusia znova zúfať pre Carlsson je zákazník pánom, takže si môžete zapriať úpravy svojho auta presne podľa Vášho vkusu.

A prečo Blanchimont? Carlsson dal tomuto suverénovi meno podľa jednej z najslávnejšej zákruty na okruhu Spa Francorchamps v Belgicku keďže mnohé vylepšenie tohto auta pochádzajú práve z motoršportu.

A na záver asi to najzaujímavejšie - informácia o cene. Tá je 390 000 Eur čo je asi tak približne 12 miliónov korún ale za jedinečné auto a podľa Markusa Schustera ktorú je generálnym riaditeľom Carlssonu je toto najsilnejšia luxusná limuzína na svete!!!

Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont


Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont v úprave od spoločnosti Carlsson:Váš názor na suveréna s dračím srdcom Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont od úpravcu Carlsson?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Carlsson, tak navštívte našu podstránku:

CARLSSON tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky MERCEDES vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov a úprava: Matúš Babinec
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9232x    hodnotenie: 16/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt