support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Renault Mégane pod krídlami nemeckého úpravcu Carline Tuning logo

Renault Mégane pod krídlami nemeckého úpravcu Carline Tuning

19.Feb.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Sériový Mégane II


Renault Megane
Renault Mégane bol verejnosti predstavený v roku 2002. Nebol to však prvý Mégane v ponuke automobilky Renault. Išlo o druhú generáciu, ktorá svojím odvážnym dizajnom predbehla dobu o niekoľko rokov. Ostré hrany a výrazne futuristický dizajn v tom čase vzbudzoval prekvapenie a zároveň rešpekt pred týmto vozidlom.

Mégane nenechalo na seba dlho čakať a minulý rok bola predstavená faceliftovaná verzia. Zmeny zasiahli predné svetlá, masku a nárazník. S týmto novým imidžom teraz viac pripomína model Laguna. Zadnú časť postihli tie isté zmeny (svetlá a nárazník).

Pod kapotou sa takmer nič nezmenilo a v ponuke ostáva 6 agregátov. Benzínové motory s objemom 1,4, 1,6 a 2,0l, všetky so 16-timi ventilmi a výkonmi 98k, 115k a 136k.

Dieselové motory nájdeme v ponuke 3, z toho 2 s objemom 1,5l a jeden s objemom 1,9l. 1,5l agregáty disponujú s výkonmi 80k alebo 100k a 1.9l poskytuje 120k. Najsilnejší benzínový motor dokáže pri 3750 ot/min vytiahnuť krútiaci moment na 191Nm a najsilnejší dieselový na 270Nm pri 2000 ot/min.

Určite nielen dizajnom, ale práve aj širokou ponukou motorov je Mégane tým pravým vozidlom pre základ na stavbu tuningu.

Car Line Renault Mégane II


Renault Megane Carline
Mégane si svojim dizajnom našiel širokú obľubu medzi verejnosťou. Firma Car Line prináša pre všetkých majiteľov Mégane nový bodykit.

Pod označením NL-Look dostane majiteľ tohto skvostu kvalitné a vysoko štýlové doplnky. Prvou časťou je masívny predný nárazník s veľkými tromi otvormi, ktoré sú tak ako celé auto v mierne futuristickom štýle a zároveň dodávajú Mégane agresívnejšie tvrdší výraz ako napríklad u závodných vozidiel.

Nielenže nárazník vynikajúco pôsobí, ale vďaka svojmu dizajnu poskytuje veľký prívod vzduchu do motora, či už kvôli chladeniu alebo nasávaniu.

V spodnej časti nájdeme v strede výrez smerom hore, ktorý príjemne pôsobí na celkový vzhľad. Súčasťou nárazniku je aj predná maska.

Tá samozrejme taktiež nemohla ostať bez povšimnutia a prekonala drobné zmeny, aby ladila práve s upraveným nárazníkom.

Renault Megane Carline
Ďalšou záležitosťou, ktorú si môžete všimnúť sú dvere, ktoré prekonali úpravu v štýle „lambo“. Taktiež nazývané LSD (lambo style door). Nakoľko sa tieto „vyklápačky“ prvýkrát objavili na vozidlách značky Lamborghini, je pochopiteľné, že prebrali aj názov. Lambo dvere sú ešte stále neobvyklým doplnkom a na ktoromkoľvek zraze upútajú veľkú pozornosť. Sú jednoducho vysoko štýlové.

Zadná časť prekonala zmeny taktiež v štýle výmeny nárazníka, ku ktorému rozhodne netreba už ďalších úprav, napr. spodným spojlerom... Stred je mierne potlačený dovnútra, a spodok robený do výzoru difúzora. Boky mierne vystúpené evokujú silnú športovosť.

Zakončená dvojvetva výfuku, kde koncovky sú viac pri strede pôsobia výrazným dojmom už na prvý pohľad.Pokiaľ teda túžite po zmene a odlíšení svojho sériového „miláčika“ tento bodykit Vám poskytne nielen zmenu, ale aj pohľad každého z ulice na vašu „káru“.

Športovo-agresívny vzhľad body kitu a uhladené futuristické tvary sú veľmi zaujímavou kombináciou, ktorá dodá vášmu Mégane „to pravé orechové“.

V tejto galérii si môžete pozrieť upravený Mégane II od firmy Car Line:

V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- predný nárazník "NL-Look":15.960,-Sk / ks
- bočné prahové nadstavce (momentálne ešte pri schvaľovaní TÜV):9.160,-Sk / sada (2 ks)
- zadný nárazník "NL-Look":14.760,-Sk / ks
- športové zrkadlá, 7 rôznych typov a tvarov:už od 799,-Sk / sada (2 ks)
- hliníkové mriežky do otvorov nárazníku (rôzne farby a veľkosti):už od 199,-Sk / ks

Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tohto auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom optického tuningu. Dodacie lehoty na výrobky od firmy Carline Tuning sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Takmer všetky spojlery od firmy Carline Tuning si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Zostaňme ešte chvíľu pri firme Carline Tuning Gmbh, ktorá sa okrem prerobenia automobilov stará aj o výrobu diskov. Prednedávnom sa na tuningovej scéne objavili elektróny s označením CarLineWheels NW1 Felge, ktoré boli pomocou frézy „vystrihnuté“ do tvaru aký vidíte na obrázkoch pod textom.

Sú dodávané vo viacerých veľkostiach, spomenieme len zopár, a to:
  • NW1 (veľkosť 8,0x18) - Cena: 41.382,-Sk / ks
  • NW1 (veľkosť 8,5x18) - Cena: 42.522,-Sk / ks
  • NW1 (veľkosť 8,5x19) - Cena: 44.422,-Sk / ks
  • NW1 (veľkosť 10,5x19) - Cena: 48.982,-Sk / ks
  • NW1 (veľkosť 13,0x20) - Cena: 60.762,-Sk / ks
Spolu s nízkoprofilovými pneumatikami pôsobia štýlovo a hlavne výstredne. Vysokým leskom a kvalitou v pevnosti, patria medzi najkvalitnejšie svojho druhu.

V tejto galérii sa môžete pozrieť bližšie na detaily týchto extravagantných diskov:

preview
preview
previewpreview
Firma CARLINE TUNING bola založená v roku 1991 a sídli od počiatku svojho vzniku v Nemckom meste Sinsheim, severne od Stuttgartu. Patrí k najinovovanejším a najkompetentnejším tuningových výrobcov a úpravcov v Nemecku. Firma CARLINE dbá s veľkou zodpovednosťou nato, aby ich výrobky dodržovali kvalitatívne normy a aby samozrejme aj pasovali na dané auto. Firma CARLINE TUNING, ako aj väčšina nemeckých tuningových výrobcov, je samozrejme držiteľom certifikátu DIN EN ISO 9002. Všetky ich výrobky sú certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein). Výrobný program firmy CARLINE má dva základné piliere. Tým prvým je výroba a predaj spojlerov pre autá značiek AUDI / BMW / FORD / OPEL / SEAT a VW a tým druhým je výroba exkluzívnych ľahko zliatinových diskov. V ponuke sú jednodielne, dvoj- a trojdielne disky frézované z hliníkových „monoblokov“. Aj tu realizuje CARLINE unikátnu a zákazkovú výrobu diskov najmä pre lepšie situovanú klientelu. Žiaľ sa takáto náročná výroba odráža aj v dodacích lehotách, ktoré sa zväčša pohybujú okolo 6 až 8 týždňov. Ale ten, kto má tieto kolesá vysnívané a očakáva extravagantný dizajn podľa vlastných predstáv, rád takéto čakacie doby príjme.

Pár impresií firmy Carline Tuning si pozrite tu:


Dlhodobým cieľom spoločnosti CARLINE TUNING bolo, je a bude dosiahnuť svojimi produktmi popredné miesta v dizajne a kvalitne tuningových doplnkov a to tak aby kvalita zodpovedala nadpriemerne trhovým požiadavkám a zároveň aj konkurenčným cenám.Táto firma realizuje sny na kolesách. Vo vlastných dielňach upravujú autá od VW Golf 1 až po MERCEDES SL 55 AMG a neraz takto realizovali aj výrobu unikátnych a exkluzívnych prototypov na zákazku, čo tieto dva priložené príklady viac než demonštratívne potvrdzujú:

Príklad 1: VW Bora Concept Car
Príklad 2: VW Golf IV Concept CarVýrobky od firmy Carline si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo hovoríte na úpravu tohto Mégane II od firmy Car Line? Prosím, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácii k úpravcovi a rozumiete nemčine alebo angličtine tak mrknite aj stránky nášho partnera:

CARLINE TUNING


Viac informácií k tejto novinke, aktuálnym cenám, akciám a ostatným výrobkom firmy Carline Tuning vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: www.crossrebel.com + archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Jakub Drgoň
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 30405x    hodnotenie: 83/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt