support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Audi A4 a VW Beetle v podaní Carline Tuning

Audi A4 a VW Beetle v podaní Carline Tuning

09.Aug.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Už veľakrát sme sa presvedčili o tom, že na to, aby auto vzbudzovalo pozornosť nepotrebuje extrémny bodykit ani trblietavé lakovanie. Je takým nepísaným pravidlom, že disky robia auto. Čo je na tom pravdy, nech si každý uváži sám a podľa svojho vlastného vkusu. Tak či onak, niečo na tom pravdy je. Pretože v dnešnej dobe už veľa tuningových firiem čoraz častejšie vsádzajú na jemnejší bodykit, ale „vybúri“ sa na dizajne diskoch kolies. Alebo lepšie povedané, na performance (motorovej a podvozkovej) stránke auta. Pre štýlový a jedinečný vzhľad to v mnohých prípadoch úplne stačí. Dalo by sa vytvoriť niečo ako fráza: „Jemne, ale zároveň dravo“. Presne toto platí v prípade žijúcej legendy VW New Beetle a „mladého tátoša“ Audi A4 B5. Tieto dva kúsky si zobrala do parády nemecká tuningová firma Carline Tuning. Poďme sa na ich výtvor pozrieť.

AUDI V SÉRIOVOM ŠATE


Audi A4. Auto strednej až vyššej triedy určené pre náročného, pohodlného aj obyčajného človeka. Aby si každý prišiel na svoje, Audi A4 bolo predstavené (Paríž 2004) v 7 karosárskych prevedeniach a to: limuzína, avant, DTM Edition, cabriolet, S4, S4 Cabriolet a RS4.

Na výber automobilka Audi ponúka až 15 typov motorov pričom najsilnejší je 4-litrový motor V8 o sile 344 koní (253 kW) pri 7000 ot./minútu. Ak sa to niekomu zdá veľa, resp. až takú silu mu netreba, môže siahnuť po „najslabšom“ motore pre Audi A4 a to motor 1.6 s výkonom 102 koní (75 kW) pri 5600 ot./minútu.

Pre tento voz platí jedno: veľmi bohatá výbava. Týka sa to ako bezpečnosti tak aj komfortu. Audi A4 slúži ľuďom, ktorí sa chcú od „ostatných“ líšiť. Toto auto skrýva za výnimočným dizajnom vysoký výkon, priestranný komfort a zaručenú bezpečnosť.

AUDI V OBAJTÍ CARLINE


carline audi a4
Pri prvom pohľade na toto upravené auto je človeku hneď jasné, že úpravcovia si zvolili cestu jednoduchosti. Samozrejme, že táto úprava je v ponuke, konkrétne pod označením CarLine CI-Look.

Zmena sa udiala na prednej časti auta, kde pribudol masívny športový nárazník. Od pôvodného sa líši svojou spodnou časťou (vyrobená z karbónu), ktorá je veľmi dravo ladená a v ktorej nájdeme dva samostatné otvory, ktoré privádzajú vzduch ku predným kotúčom. Otvory sú pri tom vyplnené štýlovým čiernym ťahokovom. Súčasťou je aj predná maska lemovaná chrómom a vyplnená čiernou mriežkou. Carline dbá na detaily. Krásnym príkladom sú spodné šikmé línie predného nárazníka, ktoré sú v jednej rovine so zamračením prednej kapoty na okrajoch predných čírych svetlometov so xenónovými výbojkami. Práve to budí dojem, že sa auto „hnevá“. Výhodou je, že takéto mračenie nie je veľmi podobné tomu, na aké sme zvyknutí.

Detaily ako jeden predný stierač, športové sedačky alebo ochranný rám nás nebudú teraz „zaujímať“ ;-))). Druhou veľkou súčasťou tohto balíka sú disky.

Hádam netreba ani pripomínať, že firma Carline Tuning sa taktiež zaoberá výrobou jedno, dvoj a trojdielnych diskov. V tomto prípade zvolili disky s označením CarLine NW9. Ide o trojdielne disky o veľkosti 9.5x19” vpredu a 10x19” vzadu. Obuté sú do pneumatík Dunlop s rozmermi 245/30/19 vpredu a 255/30/19 vzadu.

Obrázky upravenej Audi A4 od Carline nájdete v tejto fotogalérií:
SÉRIOVÝ CHROBÁK


VW Beetle bolo stvárnením ľudového auta, ktoré sa vyrábalo ako povojnové vozidlo pre bežných ľudí. Cenovo ľahko dostupné, motor vzduchom chladený, so štyrmi valcami a nezameniteľný old-school zvuk. Vyše 50 rokov automobilka Volkswagen nepretržite chŕlila do sveta svoje malé chrobáky. Tieto s autá si získali srdcia ľudí po celom svete. Veď nie náhodou drží starý VW Chrobák rekord ako najpredávanejšie auto na celom svete.

Bolo len otázkou času, kedy svet uzrie nového nástupcu. Ten prišiel po vyše 50. rokoch od vzniku prvého chrobáka. Jediné, čo z neho ostalo bol vzhľad. Svojím dizajnom sa vymyká podobám čohokoľvek čo bolo doposiaľ vyrobené. Performance stránka sa radikálne zmenila, ale pre milovníkov je aj nový Beetle tým, čo pre nich v detstve býval ten starý.

Ponuka motorov pre chrobáka je pomerne rozsiahla. Skladá sa z jedného dízla 1.9 TDI s výkonom 105 koní (77 kW) pri 4000 ot./min a šiestich benzínových motorov, z ktorých je najsilnejší štvorválec 1.8 dopovaný turbom. Jeho sériový výkon je 150 koní (110 kW) pri 5800 ot./minútu. Pohon sa na prednú nápravu prenáša vďaka 5-stupňového manuálu.

ÚPRAVA MALÉHO CHROBÁKA


carline vw beetle
Úprava tohto chrobáka nie je ničím výnimočná, až na pár „detailov“. Exkluzívne lakovanie je v tomto prípade perleťovo čierne. Pribudlo čierne tónovanie skiel a zmizol znak VW z prednej kapoty a zadného kufra.

Azda najviac do očí bijúcou zmenou je predná časť. V nej úpravcovia nechali pôvodný predný nárazník, ktorý ale následne upravili, aby mohli nainštalovať profesionálny tuningový nasávací a chladiaci systém. Ten hliník „hrozne bije“ do očí, v tom dobrom slova zmysle ;-).

Čo ale chceli páni z Carline ukázať týmto chrobákom, je nová edícia diskov. Jedná sa o exkluzívnu modelovú radu Carline NW9 doplnenú o „rohy a žliabky“ (grooves and thornes). Sú to 3-dielne disky vyrobené z vysokokvalitného hliníku.

Podľa želania zákazníka môžu byť lakované do čierna, podľa farby karosérie alebo môžu byť ponechané v pôvodnom hliníkovom nádychu. Dostupné sú vo veľkostiach od 8x18" do 13x18" a od 8x19" do 13x24".Obrázky upraveného VW Beetle v podaní Carline:Takmer všetky doplnky od firmy Carline Tuning si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma CARLINE TUNING bola založená v roku 1991 a sídli od počiatku svojho vzniku v Nemckom meste Sinsheim, severne od Stuttgartu. Patrí k najinovovanejším a najkompetentnejším tuningových výrobcov a úpravcov v Nemecku. Firma CARLINE dbá s veľkou zodpovednosťou nato, aby ich výrobky dodržovali kvalitatívne normy a aby samozrejme aj pasovali na dané auto. Firma CARLINE TUNING, ako aj väčšina nemeckých tuningových výrobcov, je samozrejme držiteľom certifikátu DIN EN ISO 9002. Všetky ich výrobky sú certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein). Výrobný program firmy CARLINE má dva základné piliere. Tým prvým je výroba a predaj spojlerov pre autá značiek AUDI / BMW / FORD / OPEL / SEAT a VW a tým druhým je výroba exkluzívnych ľahko zliatinových diskov. V ponuke sú jednodielne, dvoj- a trojdielne disky frézované z hliníkových „monoblokov“. Aj tu realizuje CARLINE unikátnu a zákazkovú výrobu diskov najmä pre lepšie situovanú klientelu. Žiaľ sa takáto náročná výroba odráža aj v dodacích lehotách, ktoré sa zväčša pohybujú okolo 6 až 8 týždňov. Ale ten, kto má tieto kolesá vysnívané a očakáva extravagantný dizajn podľa vlastných predstáv, rád takéto čakacie doby príjme.

Pár impresií firmy Carline Tuning si pozrite tu:


Dlhodobým cieľom spoločnosti CARLINE TUNING bolo, je a bude dosiahnuť svojimi produktmi popredné miesta v dizajne a kvalitne tuningových doplnkov a to tak aby kvalita zodpovedala nadpriemerne trhovým požiadavkám a zároveň aj konkurenčným cenám.Táto firma realizuje sny na kolesách. Vo vlastných dielňach upravujú autá od VW Golf 1 až po MERCEDES SL 55 AMG a neraz takto realizovali aj výrobu unikátnych a exkluzívnych prototypov na zákazku, čo tieto dva priložené príklady viac než demonštratívne potvrdzujú:

Príklad 1: VW Bora Concept Car
Príklad 2: VW Golf IV Concept Car
Výrobky od firmy Carline si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo vravíte na akosť výrobkov firmy Carline? Máte s nimi skúsenosti? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Carline, tak navštívte našu podstránku:

Carline tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen a Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VW tuning


AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 19236x    hodnotenie: 33/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt