support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Reakcia organizátorov Carat Tuning Party na článok v Autotuning autohifi č.9 !

Reakcia organizátorov Carat Tuning Party na článok v Autotuning autohifi č.9 !

22.Sep.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

VYJADRITE AJ VY SVOJ NÁZOR NA TÚTO TÉMU

Vo štvrtok, 14. septembra sa nám dostalo do rúk posledné, t.j. 9. číslo časopisu Autotuning autohifi (ďalej len AT), v ktorom je uverejnená recenzia na nami organizovaný tuningový zraz, Carat Tuning Party 2006. Vzhľadom na určité pasáže uverejneného textu týkajúceho sa našej akcie sme ako organizátori uznali za vhodné uviesť niektoré veci na správnu mieru.

carat_party_vs_autotuning
Hlavný dôvod, ktorý nás prinútil na článok reagovať, je vyhlásenie jeho autora: „Ale keby som sa na zraz vybral nie ako na rekreáciu, ale ako aktívny účastník disciplín, prípadne nadšenec, ktorý chce vidieť všetko, čo sľuboval program, asi by som príliš vyškerený nebol“. Nevieme, čo všetko redaktor AT potrebuje k tomu, aby bol “vyškerený“, ale náš zraz ponúkal návštevníkom od začiatku všetko, čo program sľuboval:

- Voľné šprinty, ktoré boli zadarmo ako sme sľubovali, bežali celý piatok a v sobotu do obeda a tešili sa permanentnému záujmu. Merané šprinty začali s hodinovým meškaním, za ktoré sme sa však ospravedlnili a ďalší priebeh meraných šprintov bol bezproblémový. Prekvapilo nás, že redaktor AT nenašiel vo svojom článku miesto, aby aspoň spomenul, že sa šprintovalo v 11 kategóriách a každému šprintujúcemu bola aj zmeraná cieľová rýchlosť. Podľa všetkého to nie je dostatočne “tradičné“ a nestálo to za zmienku. Škoda.

- Špičková súťaž Tuning Cup, ktorá bola na Slovensku vďaka Carat Tuning Party po prvýkrát a iste nie naposledy, je v článku spomenutá jednou vetou.

Nie sme si istí, či je táto súťaž na Slovensku tak známa, že jej stačí venovať jedinú vetu, ale podľa redaktora AT zrejme áno. Mrzí nás, že v časopise nie je uverejnená ani jediná fototografia nádherných áut z tejto doslova nadupanej súťaže – Tuning Cup.

Kompletná galéria sútaže Tuning Cup na Carat Tuning Party


Carat Party
Pre úplnosť podotýkame, že aj Tuning Cup prebehol tak, ako sľuboval program. Hodnotilo sa opäť až v 11 kategóriách s dodatočnými 4 oceneniami za najlepšie auto zrazu, lak, interiér a kreativitu. Žiaľ, ani pre túto, podľa nás podstatnú informáciu pre vyznávačov tuningu sa v článku redaktora AT nenašlo miesto.

- EMMA audio meranie, ktoré bolo druhýkrát na Slovensku, prebehlo spolu s dB Drag Racing audio meraním tak, ako program sľuboval.

- Baby zo súťaže Miss Tuning spestrovali svojou prítomnosťou celý priebeh zrazu. Najmä počas vystúpenia v plavkách a počas odovzdávania pohárov úspešným účastníkom disciplín.

- Všetkých, vyše 120 sľubovaných pohárov bolo slávnostne odovzdaných úspešným aktívnym účastníkom zrazu.

- Piatkový program ponúkol taktiež všetko čo bolo sľúbené. Kontrafakt aj PSH svojim kvalitným programom zabavili všetkých, ktorí o to mali záujem.

Pripomienku redaktora AT, že oneskorený príchod kapely PSH nechal upadnúť skvelú atmosféru, ktorú pripravili chalani s Kontrafaktu považujeme za objektívnu. PSH sa však zdržali na Hodokvase a my (CARAT TUNING PARTY) ako organizátori, sme túto skutočnosť nemohli ovplyvniť. Následne nočná strip show prebehla s nadmieru pozitívnym ohlasom, ľudia ktorí ju videli, vedia o čom je reč :)

Carat Party
- Neprítomnosť valcovej motorovej brzdy bol jediný bod programu, ktorý vzhľadom na náhle zhoršenie zdravotného stavu jej personálu pár dni pred akciou nebolo možné splniť. Mrzí nás to rovnako tak, ako nejedného z vás, ktorí ste sa na ňu tešili. Informácia redaktora AT o tom, že z rovnakého dôvodu ochorenia personálu, sa valcová motorová brzda nezúčastnila 8. Autotuning zrazu, sa nezakladá na pravde. Chalani sa už medzičasom zdravotne postavili na nohy a merali už na X. Mimoňských Válkach, konajúcich sa týždeň pred termínom konania 8. Autotuning zrazu.

K článku v AT ešte toto...

Zaujímavé bolo v citovanom článku aj tvrdenie, že neprítomnosť motorovej valcovej brzdy by nebol až taký problém. Podľa šéfredaktora tuningového časopisu bol „podstatne horší problém, že hip-hopový koncert sa začal neskôr, ako mal“. Nerozumieme tomu, pretože podľa nášho názoru bol najväčším problémom práve neprítomnosť valcovej motorovej brzdy, keďže ide v prvom rade o tuningový zraz a nie o koncert.

Úplne na záver by sme radi spomenuli všetkých tých účastníkov nášho zrazu, ktorí mu dodali lesk so svojimi skvelými, fantasticky upravenými autami. Mnohé z nich boli na slovenskom tuningovom zraze po prvýkrát. Je nám úprimne ľúto, že tuningový mesačník AT, jediný so svojim zameraním na Slovensku, sa v svojom článku o nich vôbec nezmienil. Máme za to, že článok v časopise AT neznevážil len prácu nás, organizátorov, ale hlavne všetkých tých, ktorí svojimi krásnymi autami na Carat Tuning Party 2006 prišli, a mesačník AT ich účasť odignoroval. Pevne veríme, že v budúcnosti sa na našej party takéto autá budú zúčastňovať aj naďalej a to nielen zo Slovenska, ale aj z Českej republiky a ostatných okolitých krajín. A to aj napriek neobjektívnemu a znevažujúcemu článku v mesačníku AT. O použitých pejoratívach v článku typu “Pepíci“ na organizátorov českých tuningových zrazov alebo “dvaja fešáci“ na organizátorov Carat Tuning Party ani nehovoriac...

S pozdravom,

Organizátori Carat Tuning Party

Článok CARAT TUNING PARTY z 21.08.2006 v ktorom nájdete aj tretiu novšiu fotogalériu:

carat_tuning_party

Ďalšie fotogalérie CARAT TUNING PARTY 2006 na iných weboch:

CARAT TUNING PARTY 2006 na XCITECARS.CZ


CARAT TUNING PARTY 2006 na GO4SOUND.sk
Boli ste na Carat Tuning Party 2006 v Piešťanoch? Aký máte názor na túto tému? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:


Viac informácií k tejto akcii vám radi poskytneme. Zoznam našich reportážií zo zrazov nájdete tu:

AKCIE a ZRAZY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.
Autor textov: Organizátori CARAT TUNING PARTY

Fotky: Peter Guczmann
a Organizátori CARAT TUNING PARTY

Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 16145x    hodnotenie: 82/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt