support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

CARAT TUNING PARTY 2006

CARAT TUNING PARTY 2006

21.Aug.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Miesto akcie: letisko Piešťany
Dátum akcie: 18. – 19. august 2006

V dňoch 18. a 19. augusta sa na piešťanskom letisku po prvýkrát konal zraz s názvom CARAT tuning párty 2006.

Ako externista redakcie Tuning.sk som sa naň bol pozrieť v sobotu, takže o piatkovom programe nemám moc informácií, viem len toľko, že v piatok večer vystupovali na pódiu skupiny Kontrafakt a PSH v spolupráci s Rádiom_FM.

Carat Party
Keď som sa v sobotu ráno zobudil, počasie bolo krásne, nikde ani mráčika. Po príchode do Piešťan boli na modrastej oblohe malé, biele, neškodné mráčiky. Pri vstupe do areálu nás príjemne privítal personál a krásne baby, zaplatili sme a išli zaparkovať naše auto, parkovisko pre obyčajné, alebo menej stunené autá bolo naozaj veľké, takže nebol problém nájsť miesto, za to chválim organizáciu. Autá pribúdali a pribúdali. Od rána sa konali šprinty na štvrť míle, kde si to mohli rozdať štyri autá naraz, takže o zábavu bolo postarané.

Na šprintoch bolo jedno kto príde do cieľa skôr. Autá boli rozdelené do kategórií podľa obsahu motora a paliva. Šprinty boli merané fotobunkou, takže párkrát bolo vidieť súboj dvoch áut, ktoré mali úplne rozdielne obsahy motorov. To bol rachot! Niektorý zahrievali gumy pred štartom a gumovali. Vedľa dráhy bola značne veľká a priestranná tribúna, takže diváci mali zabezpečený výhľad na priebeh súťaže. Celý priebeh šprintov, resp. aj celého zrazu bol moderovaný.

Na akcii sa konal aj dB Drag - meranie sily zvuku (merané v decibeloch), ktoré vyprodukovali audiosústavy v automobiloch. Takisto aj súťaž EMMA – meranie kvality zvuku.

Musím povedať, že je úžasné stáť pri aute s „veľkou kopou reprákov“, pretože niektorí si na tom dali vážne záležať a detaily ako všelijaké chromované bezpečnostné poistky, kapacitory, zosilovače, neóny v zástavbe audia, všetko zabudované v lamináte alebo MDF bedniach. Niektoré aparatúry boli také silné, že aj keď ste stáli 5 metrov od zatvoreného a vytlmeného auta, brnelo vám celé telo a poviem vám, je to fajn pocit.

Carat Party
Prišli aj naši severozápadní susedia (Česi) ktorí mali na starosti súťaž TuningCup ktorá bola na zraze príjemným prekvapením. Väčšinou sa súťaží iba na českých zrazoch. Pred ich stánkom mali rozprestrenú veľkú plachtu s dekorom čierno-bielej šachovnice, takže sa zaujímavo odrážala na vyleštených autách. Na nej predstavovali autá ktoré sa do TuningCupu zapojili. Táto súťaž priťahovala pohľady mnohých ľudí, najmä mužov, lebo pri predstavovaní auta pri ňom pózovali dve dievčatá, poviem vám, veru bolo na čo pozerať :-).

Spomínané predstavovanie sa konalo na konci parkoviska určeného pre leštenky. Na tomto pľaci boli tie najkrajšie a niektoré naozaj do detailov upravené autá. Veľmi ma teší fakt, že tento zraz prišli obohatiť aj už spomínaní českí tuneri. Ich autá patrili k tým najkrajším a priťahovali mnohé pohľady.

V areáli bol aj stánok s občerstvením spolu s veľkým prístreškom, pod ktorým si návštevníci mohli sadnúť na dlhej lavici pri stoloch a v tuningovej pohode zasýtiť svoje hladné žalúdky, alebo sa osviežiť chladenou čapovanou kofolou a aj toľko obľúbeným zlatistým mokom :-).

Oproti stánkov s občerstvením a aj vedľa nich, boli postavené predajné stánky s tuningovým príslušenstvom či doplnkami a mnohými vecami pre tunerov. V jednom stánku ste si mohli kúpiť aj minibike a štvorkolky, čo ma príjemne prekvapilo. Bol tam aj stánok Cobra Tuning, kde ste si mohli kúpiť mnoho vecí pre vášho štvorkolesového miláčika. Rôzne volanty, polepy, poťahy, stroboskopy, ťahokov, dokonale prepracované, kovové modely v mierke až 1:18 a 1:24. Výber bol proste dostačujúci.

Počas dňa, sa podľa mojich informácií konalo aj meranie výkonu auta na motorovej brzde, neviem to potvrdiť, lebo som bol zaneprázdnený fotením áut a spomínané meranie som si nevšimol, takže to nemôžem potvrdiť. Škoda že som na zraze nepobudol dlhšie a nevidel odovzdávanie cien. Viem, že bolo celkovo pripravených stodvadsať pohárov. V celom areáli (mimo šprintovacej dráhy) bola maximálna rýchlosť stanovená na 20 km/h a aj keď niektorí účastníci tento predpis nerešpektovali, nič sa na zraze vážne nestalo. Aby som nezabudol, na zraze hrala počas celého dňa pohodová muzika.

Dúfam že organizátori budú v tomto pokračovať a zabezpečia ďalšie takéto pohodové akcie. Ak áno, tak sa na ne veľmi teším a dúfam, že sa ich zúčastním a spíšem ďalšiu podobnú recenziu. Každému komu koluje v žilách benzín a miluje vôňu spálených gúm, odporúčam tento zraz, panuje tam pohodová atmosféra, človek sa tam odreaguje a zrelaxuje. Odporúčam vám pozrieť si galériu áut čo som nafotil, je tam cca 200 fotiek. Ako bonus pripájam 3 videá zo zrazu. A ešte niečo, podľa údajov organizátorov na zraz prišlo niečo cez 1300 áut.

Fotogaléria CARAT TUNING PARTY 2006 objektívom Petra Guczmanna:Ďalšia fotogaléria CARAT TUNING PARTY 2006:Tretia fotogaléria CARAT TUNING PARTY 2006:Video Carat Tuning party 2006:

preview
download
[ 16,0 MB ]

Pár video-momentov zo zrazu:

preview
download
[ 5,3 MB ]
preview
download
[ 3,0 Mb ]
preview
download
[ 3,1 Mb ]


Boli ste sa aj Vy pozrieť na CARAT TUNING PARTY 2006? Ak áno, ako bolo? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:


Viac informácií k tejto každoročnej akcii vám radi poskytneme. Zoznam našich reportážií zo zrazov nájdete tu:

AKCIE a ZRAZY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Peter Guczmann
Fotky: Peter Guczmann + CARAT TUNING
Finálna úprava: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 35457x    hodnotenie: 155/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt