support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Carat Tuning Party Piešťany 2007 - prvý ročník.

Carat Tuning Party Piešťany 2007 - prvý ročník.

26.Jun.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

V piatok 8. júna sa otvorili brány piešťanského letiska, aby privítali tunerov a návštevníkov z celého Slovenska i zahraničia na jednom z najväčších slovenských zrazov - Carat Tuning Party.

carat tuning party
V prvom rade by som sa rád poďakoval organizátorom, ktorí pre nás pripravili skvelú motoristickú akciu plnú zábavy, uvoľnenej a priateľskej atmosféry, krásnych a silných áut a ešte krajších báb.

Počasie akcii prialo a aj napriek niektorým mínusom by som akciu označil ako celkom pohodovú a zaujímavú. Kto sa chcel stretnúť s priateľmi, pokecať, pogrilovať a zabaviť sa počas večerného programu, prípadne si vyskúšať voľné šprinty prišiel už v piatok.

Vôňa pokosenej trávy sa miešala s vôňou grilovaného mäska a rev motorov šprintujúcich áut sa prelínal s hudbou z najrôznejších audiomontáží. Proste raj pre milovníka upravených áut a človeka s benzínom v krvi.

Počas večerného programu sa predstavili finalistky Miss Tuning, po nich vystúpila skupina Kontrafakt, ktorá rozkývala hlavy všetkých bratov a sestier a večerný program ukončili Doc. Hormón a Ing. Vagimír so svojou K-Fun Party. Paralelne s programom na pódiu prebiehala súťaž dB Drag, ktorá sa stretla na Slovensku s veľmi priaznivým ohlasom a stáva sa tradičnou na každom lepšom zraze.

Po ťažkej noci nás ráno okolo šiestej zobudili "tuneri", ktorí pochopili, že svojim "upraveným" miláčikom urobia najlepšie túrovaním studeného motora, ktoré sprevádzali oblaky dymu a smradu. Holt "inteligent" sa nezaprie.

Na mieste vyhradenom pre leštenky medzitým majitelia usilovne umývali a leštili svojich plechových miláčikov, aby zapôsobili na porotu a presvedčili ju, ako aj návštevníkov, že práve to ich auto je najkrajšie a práve to ich si zaslúži ocenenie. Bohužiaľ na miesto určené pre najkrajšie autá zrazu opäť prekĺzli dolepené a nevkusné káry, ktoré tam - a nielen podľa mňa - nemali čo hľadať.

carat tuning party
Postupne ako pribúdalo hodín a Slnko pražilo čoraz nemilosrdnejšie, sa aj areál letiska zapĺňal. Medzitým odštartovali voľné šprinty, kde si mohol zmerať sily každý s každým a kto chcel mohol využiť služby valcovej brzdy a nechať si odmerať reálny výkon svojho automobilu. Ešte viac ako páliace Slnko vás rozpálili dievčatá z Miss Tuning a sporoodeté baby v stánku Dotz, kde ste si s nimi mohli zatancovať v penovom kúpeli.

Poobede o druhej začali merané šprinty, ktoré prebiehali rýchlo a hladko. Šprintovalo sa v troch radoch, po tri autá naraz, čo robilo túto disciplínu divácky príťažlivou. Tiež zaujímavou disciplínou bolo meranie maximálky, ktoré sa konalo po skončení šprintov. Sklamaním pre mnohých návštevníkov bolo zrušenie slalomu a to aj napriek tomu, že slalomová trať bola v piatok už prichystaná. Bohužiaľ kvôli veľkej kolóne v piatok pred areálom letiska sa otvorila druhá brána, ktorá síce pomohla zvládnuť nápor čakajúcich, ale príjazd od nej viedol priamo cez slalomovú dráhu, ktorú bolo treba tým pádom zrušiť.

Ako dostatočný sa ukázal počet stánkov s občerstvením, kde sa na jedlo alebo kofolu čakalo minimálne, alebo vôbec. Veľmi dobrým nápadom bola aj cisterna s pitnou vodou, ktorej služby sme tiež využili.

Na záver by som hádam spomenul, že vďaka Carat Tuning Party som ja a určite aj veľa ďalších, prežil dva super dni, kedy zábava neprestávala a žilo sa od príchodu v piatok až do odchodu v sobotu. Držme palce organizátorom Carat Tuning Party, aby nám v budúcnosti opäť pripravili kvalitnú akciu, ktorá bude zase o krok vpred.

Fotografie z Carat Tuning Party si môžete pozrieť tu:Boli ste sa pozrieť na Carat Tuning Party I. 2007 ? Ako bolo? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k tejto akcii vám radi poskytneme. Zoznam našich reportážií zo zrazov nájdete tu:

AKCIE a ZRAZY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Juraj Árvai
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12686x    hodnotenie: 52/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt