support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Nový rok s „visačkou“ Caractere pre Volkswagen Polo 9N2 logo

Nový rok s „visačkou“ Caractere pre Volkswagen Polo 9N2

11.Jan.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nie je to tak dávno, čo bol verejnosti predstavený nový model od značky VW a už sa oňho zaujímala nejedná firma zaoberajúca sa prestavbou áut. Jedná sa o nový Volkswagen Polo 2006.

Nie je tomu inak ani v prípade belgickej tuningovej firme Caractere, ktorá si pre zmenu zobrala „pod dozor“ práve tento Volkswagen. „Žiaľ“, ani toto autíčko sa nevyhlo svetu tuningu a okúsilo, čo znamená byť „zmenený“. Poďme sa radšej naňho pozrieť.

BELGICKÝ CARACTERE

Belgická tuningová firma Caractere sa zaoberá tuningom áut už od roku 1992. Konkrétne sa zameriava na autá značiek Audi, Porsche a VW. Chlapci z Caractere navrhujú a vyrábajú plastové doplnky pre tieto autá, pričom využívajú najmodernejšie technológie. Svojimi produktami oslovujú nemalú škálu zákazníkov. „Nezaspali“ ani pri spojleroch pre toto nové Polo a ich výsledok môžete vidieť na obrázkoch neskôr v tomto článku.

SÉRIOVÝ STAV VW POLA


Nové Polo zaujme už na prvý pohľad svojou dynamickým charakterom. So svojím športovým výzorom, vysokokvalitnou optikou, bohatou výbavou a vnútorným priestorom je nové Polo ideálny spoločník nielen v každodennom mestskom živote.

Nové Polo je dostupné v 3-dverovej a 4-dverovej verzii v troch stupňoch výbavy a to: Trendline, Comfortline, Sportline. Poháňať ho bude 5 benzínových motorov s najsilnejším 4-válcom o objeme 1.4 litra s výkonom 100 koňských síl (74 kW) pri 6000 ot./min. Vybrať si tiež môžete spomedzi 4 dieslových motorov a najsilnejším z nich je 4-válec 1.9 s maximálnym výkonom 130 koní (96 kW) pri 4000 ot./min. O pohon sa stará 6-stupňová mechanická prevodovka v prípade dieslu (benzín – 5-stupňová mechanická).

Obrázky sériového Volkswagen Polo nájdete tu:

preview
preview
preview


Za príplatok dostanete napríklad posuvné a výklopné lektrické strešné okno, volant + riadiaca páka a ručná brzda v koži, sklápanie predných sedadiel s funkciou Easy-Entry, podvozok do zhoršených podmienok (zvýšenie o cca 15mm), ESP, ABS, ASR, brzdový asistent, automatickú klimatizáciu CLIMATRONIC, vyhrievané predné sedadlá, rádionavigačný systém s monochromatickým displejom, 4x20W, 8 reproduktorov, palubný počítač a veľa iného.

„CARACTERácke“ POLO 2006


„Dnešná“ úprava sa týka celého bodykitu tohto malého „tátoša“, ktorá zahrňuje predný a zadný spojler, bočné prahy, prednú masku a zadné krídlo. I keď táto úprava nie je nejako extrémna, zato má v sebe veľkú dávku jedinečnosti a agresivity, ktorej sa pri VW Polo určite žiada.

Predný nárazník (front bumper) pre nové Polo od Caractere už na prvý pohľad vzbudzuje rešpekt. Je členený na 3 samostatné otvory, ktoré sú vyplnené čiernym ťahokovm, respektíve mriežkou. Bočné dva otvory nachádzajúce sa v dolnej časti pomaháhajú privádzať chladný vzduch jednak k motorovej časti ako aj k predným kotúčom. Vybrať si pri tom môžete predný nárazník s hmlovými svetlami alebo bez nich. Tak či onak, tento nárazník nestráca ani v jednom prípade na štýlovosti. Stredový otvor, takisto vyplnený čiernou mriežkou je spojený, resp. vytvára dojem spojenia s prednou maskou. Je to z dôvodu čiernej stredovej časti nárazníka, ktorá ladí s čiernou maskou (front grill) (pod ňou je miesto pre EČV). V jej strede sa hrdo týči znak VW a po jeho pravom boku logo firmy Caractere. Ako vidieť z obrázkov v priloženej fotogalérií, takáto kombinácia (čierna stredová časť nárazníka + čierna maska) s odlišnou farbou karóserie, vytvára ozaj agresívnu kombináciu a dokáže vytvoriť aj z „civilného“ auta poriadného dravca. Úprava ďalej pokračuje pri bočných prahoch (side skirts). Výnimku, čo sa týka dizajnu nenájdeme ani tu. Prahy veľmi dobre ladia s krivkami karosérie auta a vzbudzujú dojem dravosti. V ich zadnej časti sa nachádza ťahokovom vyplnený otvor privádzajúci chladný vzduch k zadným brzdám. Tomu sa hovorí „dokonoale zladená symbióza“ :-).

Tu sa môžete pozrieť, ako vyzerá upravené Volkswagen Polo 9N2 firmou Caractere:


Zadný nárazník (rear spoiler) tiež prešiel premenou. Na jeho spodnú časť pribudol spodný spojler, v ktorom sa nachádza podlhovastý otvor vyplnený čiernym ťahokovom. To je pekný príklad, že aj malými, nie veľmi výraznými zmenami sa dá docieliť pekný a hlavne jedinečný výsledok.

Celá úprava končí pri zadnom krídle (roof spoiler), ktorý je k dispozícií v prevedeniach Sport a Classic. Navyše každý z nich je ešte v ponuke bez alebo s brzdovým svetlom. Spojler už iba uzatvára túto veľkú kapitolu nazvanú Caractere VW Polo 2006 (9N2). Treba ešte povedať, že všetky výrobky firmy Caractere spĺňajú kritéria nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein).

V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- Predný nárázník so spojlerom 12 530,- Sk / ks
- Predný nárazník so spojlerom a svetlami do hmly 13 690,- Sk / ks
- Zadný nárazník so spojlerom 9 050,- Sk / ks
- Predná maska s RS znakom 6 030,- Sk / ks
- Strešné spojler v štýle Classic s tretím brzdovým svetlom 9 050,- Sk / ks
- Strešný spojler v štýle Sport s tretím brzdovým svetlom 10 440,- Sk / ks
- Set bočných prahov 13 460,- Sk / sada 2 ks
- Zadný RS znak 880,- Sk / ks


Tu si môžete stiahnúť promo leták upraveného auta (formát PDF):

preview
download
[ 515 Kb ]

Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tohto modelu auta, ale i ostatným entuziastom a fanúšikom optického tuningu. Dodacie lehoty na výrobky od firmy Caractere sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Všetky spojlery od firmy Caractere si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


Aktuálny cenník všetkých výrobkov a úprav od firmy CARACTERE si stiahnite tu:

preview
download
[ 7,1 Mb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.preview
Firma Caractere sídli od počiatku svojho vzniku v Belgickom meste Werbomont, východne od hlavného mesta Brüssel, neďaleko nemeckých hraníc. Bola založená v roku 1992, kedy začala s vývojom, výrobou a dizajnom veľmi kvalitných spojlerov a doplnkov pre nemecké značky AUDI, PORSCHE a VW. Spočiatku mala firma iba troch zamestnancov, časom sa ale rozrástla na dnešných 18 členom tímu. Spoločnosť Caractere je dnes hrdá že má v tíme dokonca dvoch profesionálnych dizajnérov, ktorý sa neustále venujú novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako táto, ktoré dokážu extrémne rýchlo reagovať na uverejnenie nových modelov hore uvedených značiek áut, čo znamená, že prichádzajú na trh s dizajnovými konceptmi spojlerov pre danú novinku už po niekoľkých týždňoch po oficiálnom zverejnení. Takto sa firme Caractere podarilo už vyhotoviť doplnky už pre viac ako 25 typov a modelov áut zo stajne VW Group. Dôležitým krédom firmy nie je produkovať veľké masy spojlerov a doplnkov, ale sústrediť svoje schopnosti a možnosti na malosériovú a kusovú výrobu ale to v najvyššej možnej kvalite. Súčasne sa pohybujú výrobné kapacity okolo 25 kusov spojlerov denne. Dlhodobým cieľom spoločnosti Caractere bolo, je a bude dosiahnuť svojimi produktmi popredné miesta v dizajne a kvalitne tuningových doplnkov a to tak aby kvalita zodpovedala nadpriemerne trhovým požiadavkám a zároveň aj konkurenčným cenám.


Caractere company 1Caractere company 2


Zopár ďalšich úprav od firmy Caractere na rôznych autách nájdete v tejto galérii:Výrobky od firmy Caractere si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo hovoríte na tieto úpravy tohto autíčka Volkswagen Polo pre rok 2006? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak vám Nemčina, Angličtina alebo dokonca Francúzština nerobia problémy tak sa pozrite aj na stránky nášho partnera:

CARACTERE


Viacej informácii k tejto novinke, aktuálnym cenám, akciám a ostatným výrobkom firmy Caractere vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 13759x    hodnotenie: 55/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt