support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Volkswagen Ďalší „členovia v rodine Caractere” – VW Passat 3C Berline & Variant logo Volkswagen

Ďalší „členovia v rodine Caractere” – VW Passat 3C Berline & Variant

16.Mar.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Tuning sa v dnešnej dobe snaží veľmi rýchlo rozširovať a je vidieť, že sa „hýbe“ s primeranou dávkou precíznosti a štýlu. Lepšie povedané, tuning „zaplavuje“ nejednu automobilovú firmu a ponúkne jej to najlepšie zo svojej momentálnej ponuky. Tuning je ako vôňa, podmaní si každého.

Taktiež tuning-firma, si nájde každú značku vozidla a pokúsi sa urobiť z konkrétneho auta danej značky niečo nové, niečo, čo je nezvyčajné a zároveň „omladzujúce“. Ináč to nebolo ani v prípade belgickej firmy Caractere, ktorá si tentoraz „posvietila“ na rodinku VW a to konkrétne na najnovší model Passat-u (2006) Berline a jeho súrodenca Combi, čiže Variant. Poďme sa spoločne pozrieť na výtvor chlapíkov z firmy Caractere.

VW PASSAT VARIANT A BERLINE V SÉRIOVOM PREVEDENÍ


VW Passat 3C Variant
Luxusné rodinné kombi s vyzývavým dizajnom. To je nový VW Passat Variant. Bol predstavený v zámorí v auguste tohto roku a do Európy by mal prísť ešte do konca tohto roka. Bude ponúkaný v štyroch stupňoch výbavy a to: Trendline, Comfortline, Sportline a Highline.

Auto samo o sebe sa vyznačuje pomerne slušným športovým dizajnom. Neprehliadneme hlavne agresívnu masku plnú chrómu a nápaditých doplnkov. V ponuke bude až 9 benzínových motorov, pričom najsilnejší bude 6-válcový motor s objemom 3.2 litra a výkonom 250 koní pri 6250 ot./minútu a pohybovať sa bude pomocou 6-stupňovej DSG automatickej alebo manuálnej prevodovky.

Na chuť si prídu aj „dieslári“, ktorý si budú môcť vybrať spomedzi 9 dieslových motorov a najsilnejším z nich bude 4-válec s objemom 2 litre a výkonom 170 koní pri 4200 ot./minútu.

S takou istou slávou, ako to bolo pri Variante, bol predstavený aj luxusný Passat Berline. Ten sa tak tiež vyrába v štyroch stupňoch výbavy a to: Trendline, Comfortline, Sportline a Highline. Aj na tomto modelu je vidieť prvky športového dizajnu pod ktorý sa podpisuje robustná chrómová predná maska, veľké elektróny, štýlové diódové zadné svetlá a celkový tvar karosérie.

VW Passat 3C Berline
Výbava nového Variantu a Passat-u Berline je naozaj bohatá a luxusná. Vybrať si môžete napríklad bezkľúčový prístup a štartovací systém "Keyless-Entry", parkovacie senzory vpredu a vzadu, elektronickú dvojzónovú klimatizáciu CLIMATRONIC s nepriamym ofukovaním, športový podvozok (zníženie o cca 15mm), tvrdšie vyladenie podvozku, trojramenný volant a radiacu páku v koži, Bi-xenónové svetlomety s automatickým natáčaním do zákruty, rádionavigačný systém RNS MFD DVD DYNAUDIO SOUND, 6,5" farebný display, 10 reproduktorov, 600W, 10-kanál. zosilňovač a mnoho iného.

Motorové údaje pri týchto modeloch sú zhodné. Ako to je pri Passat Variant, tak aj Berline si určite nájde širokú masu ľudí, ktorá ho bude obdivovať. Obidva modely sa môžu pýšiť vysokým stupňom výbavy a hlavne nevšedným, ale za to dynamickým a štýlovým dizajnom.

Volkswagen Passat Variant (séria)
Volkswagen Passat Berline (séria)
preview
preview
preview

preview
preview
preview


ÚPRAVA BERLINE A VARIANT SO „SKALPELOM“ FIRMY CARACTERE


Treba podotknúť, že novinka v podobe kompletného bodykitu (predný a zadný spodný spojler, strešné krídlo a krídlo na zadný kufor) pre Variant a Berline je rovnaká v prednom spojleri a rozdiel je v zadnom spojleri a v typoch športových krídel. Takže poďme na to :-).

Celková úprava sa nesie v duchu jemnosti, ale za to s výraznejším charakterom. Nie je to úprava v podobe mohutných nárazníkov a obrovských diskov, ale je skôr decentnejšieho charakteru. Pasuje tu slovo „free“, ako voľný. Presne takáto je táto úprava.

Caractere VW Passat 3C
Všetko to odštartoval predný spodný spojler, ktorý je, ako sme už spomenuli, rovnaký v oboch verziách Volkswagenu. Práve ten dostal do vena predný nárazník.

Vyznačuje sa tromi pomerne veľkými otvormi, ktoré slúžia na prívod chladného vzduchu ku chladiču motora a predným kotúčovým brzdám. Tieto otvory sú pomerne veľké, čo zanecháva v človeku dojem dravosti a pritom vniká rečnícka otázka: „Také luxusné auto s takých agresívnym nárazníkom?

Pri firme Caractere sme sa o tom presvedčili už niekoľkokrát. Maska ostala pôvodná chrómová, pričom sa opticky spája s predným spojlerom.

Otvory v prednom spojleri sú vyplnené tmavým štýlovým ťahokovom. Zákazník si pritom môže vybrať predný spojler s alebo bez hmlových svetiel, ktoré by boli umiestnené na kraji bočných otvorov.

Veľmi štýlová voľba úpravcov. Predný spojler verne kopíruje krivky karosérie a dravej prednej časti týchto Volkswagenov.

Caractere VW Passat 3C
Úprava ďalej pokračuje pri zadnom nárazníku, ktorý bol obohatený o nový, športovejší spodný spojler. Ten je pomerne decentný (veľmi „nekričí“), ale zároveň dodáva auto akýsi „mrnc“.

V prípade Berline ide o spojler, ktorý má po bokoch po jednom otvore. Tie slúžia ako miesto pre vytŕčajúce koncovky výfuku. V prípade Variant-u, má spodný spojler o niečo väčší otvor na ľavej strane, ktorý slúži pre vykukujúcu koncovku duplex (dvojitého) výfuku. Je vidieť, že úpravcovia si dali záležať a v prípade zadnej časti volili cestu „decentnosti“.

Poslednou etapu tejto úpravy sú krídla v zadnej časti auta. V prípade Variant-u je v ponuke „roof-spoiler“, čiže strešné krídlo, v ktorom je zabudované tretie brzdové svetlo. Taktiež má za účel opticky predĺžiť strechu.

V prípade Berline sú na výber dva typy spojlerov (boot-spoiler) a to ako jemná lišta na konci zadného kufra alebo verzia „Sport“. Pri spojleri Sport je cítiť značnú dávku športovosti, akej pri tomto VW určite nie je nikdy dosť.


Obrázky upravených Volkswagenov nájdete v týchto fotogalériách:

Volkswagen Passat Berline 3C Caractere
Volkswagen Passat Variant Caractere

V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- Predný spojler pod nárazník pre autá bez originálnych hmlových svetiel 16.990,- Sk / ks
- Predný spojler pod nárazník pre autá s originálnými hmlovými svetlami 17.890,- Sk / ks
- Zadný spojler pod nárazník s jednou alebo dvoma koncovkami výfuku na ľavej strane 11.990,- Sk / ks
- Zadný spojler pod nárazník s jednou alebo dvoma koncovkami výfuku na pravej strane 13.390,- Sk / ks
- Strešný spojler nad zadné okno (iba model Variant) 8.890,- Sk / ks
- Zadný spojler “classic” na kufor auta (iba model Berline) 8.890,- Sk / ks
- Zadný spojler (krídlo) “sport” na kufor auta (iba model Berline) 11.590,- Sk / ks
- Zadný znak “RS” 880,- Sk / ks

Promo leták Caractere VEW Passat 3C
(PDF dokument)
preview
download
[ 622 Kb ]

Opäť sme mali možnoť presvedčiť sa o kvalitách firmy Caractere, ktorá si právom drží popredné miesto v tuningovom svete. Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tohto modelu auta, ale i ostatným entuziastom a fanúšikom optického tuningu. Dodacie lehoty na výrobky od firmy Caractere sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Všetky spojlery od firmy Caractere si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


Aktuálny cenník všetkých výrobkov a úprav od firmy CARACTERE si stiahnite tu:

preview
download
[ 7,1 Mb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


preview
Firma Caractere sídli od počiatku svojho vzniku v Belgickom meste Werbomont, východne od hlavného mesta Brüssel, neďaleko nemeckých hraníc. Bola založená v roku 1992, kedy začala s vývojom, výrobou a dizajnom veľmi kvalitných spojlerov a doplnkov pre nemecké značky AUDI, PORSCHE a VW. Spočiatku mala firma iba troch zamestnancov, časom sa ale rozrástla na dnešných 18 členom tímu. Spoločnosť Caractere je dnes hrdá že má v tíme dokonca dvoch profesionálnych dizajnérov, ktorý sa neustále venujú novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako táto, ktoré dokážu extrémne rýchlo reagovať na uverejnenie nových modelov hore uvedených značiek áut, čo znamená, že prichádzajú na trh s dizajnovými konceptmi spojlerov pre danú novinku už po niekoľkých týždňoch po oficiálnom zverejnení.

Takto sa firme Caractere podarilo už vyhotoviť doplnky už pre viac ako 25 typov a modelov áut zo stajne VW Group. Dôležitým krédom firmy nie je produkovať veľké masy spojlerov a doplnkov, ale sústrediť svoje schopnosti a možnosti na malosériovú a kusovú výrobu ale to v najvyššej možnej kvalite. Súčasne sa pohybujú výrobné kapacity okolo 25 kusov spojlerov denne. Dlhodobým cieľom spoločnosti Caractere bolo, je a bude dosiahnuť svojimi produktmi popredné miesta v dizajne a kvalitne tuningových doplnkov a to tak aby kvalita zodpovedala nadpriemerne trhovým požiadavkám a zároveň aj konkurenčným cenám.


Caractere company 1Caractere company 2


Zopár ďalšich úprav od firmy Caractere na rôznych autách nájdete v tejto galérii:Výrobky od firmy Caractere si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Ako sa vám pozdáva dizajn bodykitov pre Volkswagen Passat Berline a Variant od Caractere? Hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Caractere, tak navštívte našu podstránku:

CARACTERE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 38536x    hodnotenie: 104/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt