support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Volkswagen Ďalší úlovok z belgickej scény – Volkswagen Jetta 5 od Caractere ! logo Volkswagen

Ďalší úlovok z belgickej scény – Volkswagen Jetta 5 od Caractere !

17.Apr.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Luxusné autá doslova zaplavili dnešný uponáhľaný svet. Človek sa pred kúpou jedného z nich, už ani nevie, na ktorého výrobcu sa obzrieť ;-)

Môže si pri tom vybrať najvyšší možný luxus alebo uprednostní veľký výkonzabalený” do vysokej triedy. Alebo tretia možnosť je vybrať si oboje naraz. Samozrejme, že si nekúpi 2 autá, ale práve naopak. Vyberie si také, ktoré bude zahŕňať všetko. Myslí sa pod tým veľký výkon, svižnosť a značná štipka luxusu.

Presne takto by sa dal označiť najnovší model automobilky Volkswagen. Ide o auto s označením Jetta. Ako to býva zvykom aj pri iných novinkách, tak aj v prípade Jett-y netrebalo dlho čakať a chopila sa jej tuningová firma. Čo lepšie sa mohlo pritrafiť, ako firma zaoberajúca sa úpravou medzi inými aj Volkswagenov. Reč je o belgickej firme Caractere a ich novom objave, Volkswagen Jetta. Poďme sa spoločne pozrieť, čo vytvorili.

VOLKSWAGEN JETTA


volkswagen_jetta
Prvykrát sa Volkswagen Jetta dostala ku zrakom ľudí už v roku 1979. Bol to model, ktorý vychádzal z dnes už revolučného Golfu a bol určený predovšetkým pre viac konzervatívnejších ľudí.

Najviac sa Jett-y vyrobilo v zámorí, čiže v USA, kde sa toto auto stalo veľmi populárnym. Veď nie nadarmo sa ho vyrobilo vyše 6,6 milióna kusov. Po 26 rokoch sa Jetta opäť vracia, avšak už v novšom, modernejšom kabáte.

Tento luxusný sedan bol predstavený niekedy v polovici minulého roka ako očakávanie niečoho, čo v sebe bude skĺbovať modely Golf a Passat. Očakávanie sa naplnilo a obraz o tomto aute si musí urobiť každý sám.

Aj napriek tomu treba povedať, že toto auto v sebe skrýva prvky športového imidžu, dynamiky a luxusu. Je to presne to, čo sa od moderného auta strednej triedy vyžaduje.

Volkswagen Jetta bol predstavený v karosárskom prevedení ako sedan a v troch stupňoch výbavy ako Trendline, Comfortline a Sportline.

volkswagen_jetta
Motorová ponuka je v prípade VW opäť bohatá. Spomedzi siedmich “benziňákov” je najsilnejší 4-válec TSI turbo s výkonom 200 koní (147 kW) a medzi štyroma “dieslákmi” dominuje 4-válec TDI s výkonom 140 koní (103 kW).

V prípade najsilnejšieho benzínového motora sa o pohon bude starať 6-stupňová manuálna, alebo automatická prevodovka. Aj keď úzka ponuka, ale zato výkonovo bohatá a určite si každý vyberie to, čo mu príde na chuť. Iste ste si všimli použitie skratky TSI. Je to nová technológia, ktorá zaručuje maximálny výkon pri najnižšej spotrebe a to vytvorením „pracovného súladu” medzi turbodúchadlom a kompresorom.

Čo sa týka výbavy, nová Jetta nijako nezaostáva pozadu a ponúka širokú možnosť doplnkovej výbavy ako napríklad predné halogénové alebo bi-xenónové svetlomety, DRL (Daytime Running Lights), tónované zadné sklá, športové sedačky vpredu, troj-ramenný multifunkčný kožený volant + palubný počítač.

Ďalšie zaujímavé prvky výbavy sú 2-zónová automatická klimatizácia, rádionavigačný systém, 10 reproduktorov, farebný LCD displej atď.

Nová sériová VW Jetta vyzerá takto:

preview
preview
preview


„OŤUKANÁ” JETTA 5 FIRMOU CARACTERE


caractere_volkswagen_jetta_5
Pri firme Caractere sme si už zvykli na to, že dokáže z každého auta „vyžmýkať” maximum. Myslí sa pod tým to, že dokáže aj z luxusného auta urobiť poriadneho dravca, ale pri tom zachovať tie prvky, ktoré ho robia tak luxusným. Práv toto isté sa udialo aj v prípade tejto Jett-y.

Všetko to odštartoval predný nárazník. Vyznačuje sa tromi pomerne veľkými otvormi, ktoré slúžia na prívod chladného vzduchu ku chladiču motora a k predným kotúčovým brzdám. Tieto otvory sú pomerne veľké, čo zanecháva v človeku dojem dravosti a pritom vniká rečnícka otázka: „Také luxusné auto s takým agresívnym nárazníkom?“ Pri firme Caractere sme sa o tom presvedčili už niekoľkokrát.

Otvory v prednom nárazníku sú vyplnené tmavým štýlovým ťahokovom. Zaujímavo je riešená predná maska. Pri nej si zákazník može vybrať či ju chce so znakom, alebo bez znaku Volkswagen. Taktiež je na výber aj osobitné maľovanie prednej masky, ktorá môže byť vo farbe karosérie, alebo može byť maľovaná v čiernej farbe. Ináč povedané, predná štýlová chrómová časť bude v prípade úpravy firmy Caractere buď čierna, alebo vo farbe karosérie. Záleží to od voľby zákazníka. Predný nárazník verne kopíruje krivky karosérie a dravej prednej časti týchto Volkswagenov.

caractere_volkswagen_jetta_5
Úprava ďalej pokračovala pri prahových nástavcoch. Tie boli zvolené cestou miernej agresivity, ale zároveň boli vybrané s citom. V zadnej časti prahov sú umietnené otvory vyplnené čiernym ťahokovom, ktoré majú za úlohu priviesť chladný vzduch ku zadným kotúčom bŕzd.

Tieto bočné prahy sa náramne hodia ku ladným krivkám celého auta a zvýrazňujú tak jeho štýlovosť a dynamickosť. Čo sa týka zadnej časti, aj tá prešla zmenou, avšak decentnejšieho charakteru. Dotkla sa spodného spojlera zadného nárazníka. Ten je lakovaný do čiernej farby a po jeho ľavej strane sa nachádza otvor, ktorý slúži ako miesto pre vytŕčajúce koncovky výfuku . Nič „veľké“, ale zato dosť štýlové, čo len zvýrazní osobitosť tohto auta.

Celkovú úpravu doplňujú ešte krídla na zadnom kufri. Na výber ponúka firma Caractere dva typy spojlerov: Boot-spoiler a to ako jemná lišta na konci zadného kufra, alebo verzia Sport. Pri spojleri Sport je cítiť značnú dávku športového nádychu, akým pri tejto Jette určite nie je nikdy dosť. Na optické predĺženie strechy je tu ešte spojler nad zadné sklo.

Týmto posledným krokom už len firma ukončila dlhú púť za „tuningovým dobrodružstvom“ na tomto výnimočnom aute.

Obrázky upraveného auta značky Volkswagen Jetta 5 firmou Caractere:


V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- Predný nárazník pre autá bez originálnych hmlových svetiel 29.250,- Sk / ks
- Predný nárazník pre autá s originálnými hmlovými svetlami 30.375,- Sk / ks
- Predný nárazník “GTI Style” pre autá bez originálnych hmlových svetiel 31.275,- Sk / ks
- Predný nárazník “GTI Style” pre autá s originálnými hmlovými svetlami 32.400,- Sk / ks
- Predný nárazník s prednou športovou maskou bez loga VW 31.500,- Sk / ks
- Predný nárazník “GTI Style” s prednou športovou maskou bez loga VW 33.750,- Sk / ks
- Zadný spojler pod nárazník, ľavá + pravá strana (dvojdielny) 8.775,- Sk / ks
- Strešný spojler na zadné okno (predĺženie strechy) 8.775,- Sk / ks
- Zadný spojler “Boot-Spoiler” na kufor auta 8.775,- Sk / ks
- Zadný spojler (krídlo) “sport” na kufor auta 10.125,- Sk / ks
- Bočné prahové nadstavce 15.975,- Sk / sada (2 ks)
- Predný znak “RS” 880,- Sk / ks
- Zadný znak “RS” 880,- Sk / ks

Promo leták Caractere VEW Passat 3C
(PDF dokument)
preview
download
[ 680b ]

Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tohto modelu auta, ale i ostatným entuziastom a fanúšikom optického tuningu. Dodacie lehoty na výrobky od firmy Caractere sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Všetky spojlery od firmy Caractere si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


Aktuálny cenník všetkých výrobkov a úprav od firmy CARACTERE si stiahnite tu:

preview
download
[ 7,1 Mb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


preview
Firma Caractere sídli od počiatku svojho vzniku v Belgickom meste Werbomont, východne od hlavného mesta Brüssel, neďaleko nemeckých hraníc. Bola založená v roku 1992, kedy začala s vývojom, výrobou a dizajnom veľmi kvalitných spojlerov a doplnkov pre nemecké značky AUDI, PORSCHE a VW. Spočiatku mala firma iba troch zamestnancov, časom sa ale rozrástla na dnešných 18 členom tímu. Spoločnosť Caractere je dnes hrdá že má v tíme dokonca dvoch profesionálnych dizajnérov, ktorý sa neustále venujú novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako táto, ktoré dokážu extrémne rýchlo reagovať na uverejnenie nových modelov hore uvedených značiek áut, čo znamená, že prichádzajú na trh s dizajnovými konceptmi spojlerov pre danú novinku už po niekoľkých týždňoch po oficiálnom zverejnení.

Takto sa firme Caractere podarilo už vyhotoviť doplnky už pre viac ako 25 typov a modelov áut zo stajne VW Group. Dôležitým krédom firmy nie je produkovať veľké masy spojlerov a doplnkov, ale sústrediť svoje schopnosti a možnosti na malosériovú a kusovú výrobu ale to v najvyššej možnej kvalite. Súčasne sa pohybujú výrobné kapacity okolo 25 kusov spojlerov denne. Dlhodobým cieľom spoločnosti Caractere bolo, je a bude dosiahnuť svojimi produktmi popredné miesta v dizajne a kvalitne tuningových doplnkov a to tak aby kvalita zodpovedala nadpriemerne trhovým požiadavkám a zároveň aj konkurenčným cenám.


Caractere company 1Caractere company 2


Zopár ďalšich úprav od firmy Caractere na rôznych autách nájdete v tejto galérii:Výrobky od firmy Caractere si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Aký máte dojem z úpravy Volkswagen Jetta od firmy Caractere? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Caractere, tak navštívte našu podstránku:

CARACTERE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 14682x    hodnotenie: 33/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt