support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Nadopovaný kulturista - Audi Q7 v podaní Caractere ! logo

Nadopovaný kulturista - Audi Q7 v podaní Caractere !

05.Sep.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Už neraz sme sa presvedčili o tom, že v oblasti tuningu je veľký záujem o novinky. Dá sa povedať, že tuningové firmy sa predbiehajú v tom, kto skôr a hlavne ako upraví tú konkrétnu auto-novinku. Jedni sa púšťajú „agresívnou“ cestou, čiže inštalujú najrôznejšie masívne bodykity a obrovské disky a iní zase dávajú prednosť decentnému, ale zároveň výrazne športovému štýlu. Je to hlavne preto, že chcú zachovať pôvodný charakter auta, ale so štipkou tuningovej „ozdoby“. Je jedno či ide o hatchback, sedan, alebo kombi, všade platí jedno, upraviť sériový voz. Nie každý deň má svet možnosť privítať také skvostné auto, akým je dnešná upravovaná novinka. Je to spojenie luxusu, enormnej sily a hlavne štýlového dizajnu. A keď sa k tomu ešte pridá tak prestížna tuningová firma, je sa ozaj na čo tešiť. Predstavujeme vám kráľa z rodiny Audi, a to radu Q7 a tuningovú firmu Caractere.

SÉRIOVÁ AUDI Q7


Audi Q7
Nie je to tak dávno, čo bol tento zatiaľ posledný prírastok do rodiny Audi predstavený širokej motoristickej verejnosti a už sa teší obľube azda každej vekovej kategórie, väčšmi strednej generácie. Nové Audi Q7 v sebe skrýva niečo, čo vyžaruje enormnú silu už pri prvom pohľade naň. Je to spojenie luxusu, užitočnosti, dynamiky a sily. Predstavuje luxusné rodinné kombi v spojení so športovým SUV (napríklad sériové 20-palcové disky), čo je veľká výhoda na automobilovom trhu v rámci konkurencie.

Je nad slnko jasné, že automobilka Audi vybaví svojho nového kráľa niečím „veľkým“. Reč je o motorovej výbave, ktoré je v tomto prípade nie veľmi bohatá na možnosti výberu, ale zato ponúka veľa sily. Buďme konkrétni, do Q7-čky sa montujú dva motory, jeden diesel a druhý benzín. V obidvoch prípadoch sa jedná o pohon všetkých kolies quattro. Pokiaľ ide o dízel, jedná sa o 6-valcový vidlicový motor TDI s objemom 3 litre, preplňovaný turbodúchadlom, s technológiou common-rail druhej generácie, ktorý dosahuje výkon 233 koní (171 kW). „Benzín“ je pre fanúšikov športovej jazdy trochu väčším lákadlom. V tomto prípade sa jedná o 8-valcový vidlicový motor FSI s objemom 4,2 litra a výkonom 350 koní (257 kW) pri 6800 ot./minútu. To už je čo povedať!Fotogaléria sériového Audi Q7:UPRAVENÁ Q-SEDMIČKA


Audi Q7Caractere
Mnoho firiem sa snaží vytvoriť zo sériových áut niečo iné, odlišné. Avšak už pri prvom pohľade na toto upravené Audi je nad Slnko jasné, že Caractere si váži značku Audi. V tom zmysle, že ním upravené auto je v znamení decentnosti, avšak so silným športovým charakterom, ale pritom všetko zachovávajú pôvodný pôvab Audi Q7čky.

Celá táto „púť“ sa začala pri prednej časti. V nej došlo hneď k niekoľkým zmenám. Nezameniteľným znakom nových „Audín“ sú ich predné masky s chrómovým lemom. Caractere si to veľmi dobre uvedomuje a preto dovybavil všetky otvory prednej časti čiernou mriežkou s viac športovým nádychom oproti tým sériovým. Navyše, na mriežku masky pribudlo farebné logo Caractere, nech okoloidúci vedia, z „akej dimenzie“ je toto auto ;-). Ďalšou zmenou bol spodný spojler pod predný nárazník. Ten je tvarovaný tak, aby dokonale ladil so sériovým nárazníkom a pritom aby pôsobil športovo. Myslím, že sa to úpravcom z Caractere podarilo „do bodky“.

Všetko to pokračovalo v zadnej časti, kde sa síce udiali zmeny, ale na prvý pohľad nie veľmi očividné. Nad zadné sklo pribudol oproti sériovému, väčšie „krídlo“ , ktoré slúži aj na optické predĺženie strechy. Celkom efektný ťah dizajnérov.

Taktiež aj na zadný kufor pribudlo farebné logo Caractere. V spodnej časti došlo k výmene spodného spojlera, ktorý bol modifikovaný pre nový výfukový systém, resp. koncovky výfuku. V tomto prípade sa jedná o pár oblých obdĺžnikových koncoviek výfuku, ktoré vyúsťujú spod nového spodného spojlera. Pekný príklad, neveľké, ale zato veľmi efektné zmeny.

V nesplednom rade si na svoje prišiel aj podvozok auta. Ten bol znížený pre lepší pôžitok zo športovej jazdy a taktiež dostal nové disky. Jedná sa o 20-palcové, 10-lúčové disky Caractere.

Fotogaléria upraveného auta Audi Q7 belgickou firmou Caractere:Všetky spojlery od firmy Caractere si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


Aktuálny cenník všetkých výrobkov a úprav od firmy CARACTERE si stiahnite tu:

preview
download
[ 7,1 Mb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


preview
Firma Caractere sídli od počiatku svojho vzniku v Belgickom meste Werbomont, východne od hlavného mesta Brüssel, neďaleko nemeckých hraníc. Bola založená v roku 1992, kedy začala s vývojom, výrobou a dizajnom veľmi kvalitných spojlerov a doplnkov pre nemecké značky AUDI, PORSCHE a VW. Spočiatku mala firma iba troch zamestnancov, časom sa ale rozrástla na dnešných 18 členom tímu. Spoločnosť Caractere je dnes hrdá že má v tíme dokonca dvoch profesionálnych dizajnérov, ktorý sa neustále venujú novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako táto, ktoré dokážu extrémne rýchlo reagovať na uverejnenie nových modelov hore uvedených značiek áut, čo znamená, že prichádzajú na trh s dizajnovými konceptmi spojlerov pre danú novinku už po niekoľkých týždňoch po oficiálnom zverejnení.

Takto sa firme Caractere podarilo už vyhotoviť doplnky už pre viac ako 25 typov a modelov áut zo stajne VW Group. Dôležitým krédom firmy nie je produkovať veľké masy spojlerov a doplnkov, ale sústrediť svoje schopnosti a možnosti na malosériovú a kusovú výrobu ale to v najvyššej možnej kvalite. Súčasne sa pohybujú výrobné kapacity okolo 25 kusov spojlerov denne. Dlhodobým cieľom spoločnosti Caractere bolo, je a bude dosiahnuť svojimi produktmi popredné miesta v dizajne a kvalitne tuningových doplnkov a to tak aby kvalita zodpovedala nadpriemerne trhovým požiadavkám a zároveň aj konkurenčným cenám.


Caractere company 1Caractere company 2


Zopár ďalšich úprav od firmy Caractere na rôznych autách nájdete v tejto galérii:Výrobky od firmy Caractere si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Aký máte dojem z úpravy Audi Q7 firomou Caractere? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Caractere, tak navštívte našu podstránku:

CARACTERE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 13614x    hodnotenie: 42/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt