support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Elegantné Audi A4 a jeho optický tuning od firmy Caractere logo

Elegantné Audi A4 a jeho optický tuning od firmy Caractere

03.Oct.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Firma Audi už vyše 100 rokov podáva na motoristický svet svoje automobily. Znak Audi, štyri kruhy, symbolizujú spojenie bývalých nezávislých výrobcov (Audi, DKW, Horch a Wanderer ). Limuzínu a Avant s označením A4 sa rozhodla „vytuniť“ belgická firma Caractere, ktorá od roku 1992 pretvára automobily značiek Audi, Porsche a samozrejme aj Volkswagen.

Niečo o sériových verziách:

Automobil bol predstavený na autosalóne v Paríži v roku 2004, v štyroch karosárskych prevedeniach, a to: limuzína, avant (kombi), kabriolet a športová verzia S4.

Audi A4 Limousine(limuzína):

Tvary limuzíny, majú kombináciu športových, ale zároveň luxusných automobilov. Pri sedane je na výber až 15 typov motorov. Najrýchlejší „benziňák“ (S4), dosiahne rýchlosť 100 km/h za 5,6 s, pričom jeho výkon sa pohybuje na hranici 253 kW (344 koní) pri 7000 otáčkach. O radenie sa stará 5-stupňová a 6-stupňová manuálna prevodovka. V závislosti od výberu motora máme na výber 16, 17 a 18 palcové hliníkové alebo oceľové disky. Rovnaký výber je možný samozrejme aj pre kombi verziu.

Audi A4 Avant (kombi):

Tento model sa dostáva na výslnie vďaka veľkému úspechu predchádzajúcej generácii avantu. Podľa prieskumu sa zistilo, že ľudia, potrebujú v poslednom čase priestranné, komfortné a hlavne bezpečná autá. Tieto všetky podmienky A4 kombi spĺňa a tak nie je pochýb, že sa usídli v srdciach ešte viacerých automobilových nadšencov.

Modifikácie na Audi A4 v réžii firmy Caractere:

Ako sme už na začiatku spomenuli, firma Caractere si nezobrala za objekt svojej prestavby iba jeden model automobilky Audi, ale hneď dva. Ako sa im toto „tunenie“ podarilo, si môžete prečítať ďalej.

Upravený Avant:

Predný spojler má dva otvory, vyplnené čiernou umelohmotnou mriežkou. Časť miesta v tomto otvore zaberajú aj hmlové svetlá. V prednej časti auta sa nachádza aj mohutná športová maska (lemovaná chrómom), ktorá je v poslednej dobe symbolom automobilky Audi. V strede tejto masky sa nachádza miesto EČV a nad ňou si môžeme všimnúť znak Audi a úpravcov z firmy Caractere. Predné a zadné svetlá ostali sériové. Zadný nárazník prešiel tiež prestavbou a to v podobe spodného spojlera, s výrezom pre „Duplex“ okrúhle výfukové koncovky ladeného výfuku. Bočné prahy sa prispôsobili kontúram automobilu. Vizuálne predĺženie strechy docielili úpravcovia pomocou strešného krídla s tretím brzdovým svetlom. Športovosť automobilu dodávajú aj dvadsaťpalcové, viaclúčové disky, spolu s nízkoprofilovými pneumatikami.

V tejto fotogalérií nájdete v detailoch Audi A4 kombi verziu:
V tejto fotogalérií si pozrite detailnejšie Audi A4 limuzínu:


Upravená limuzína:

Táto športová limuzína, „dostala“ rovnaké komponenty ako jej „brat“ Avant. No je tu však aj pár rozdielov:

  • Na zadné okno pribudol krídlo (bez brzdového svetla), ktoré opticky predĺžilo strechu
  • Na kufor sa dostalo prítlačné krídlo (môžeme si vybrať s dvoch variantov)
Všetky komponenty, ktoré firma Caractere ponúka pre tieto dva modely, sú samozrejme certifikované a homologizované V EÚ a spĺňajú kritériá a podmienky nemeckého TÜV a DEKRA.

V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- predný spojler pre autá s originálnymi hmlovými svetlami: 18.799,-Sk / ks
- zadný spojler bez koncoviek výfuku: 12.139,-Sk / ks
- zadný spojler s dvoma koncovkami výfuku: 23.599,-Sk / sada
- zadný spojler s dvoma koncovými tlmičmi výfuku: 33.099,-Sk / sada
- predná maska chladiča: 12.139,-Sk / ks
- predná maska chladiča s akustickými senzormi prakovania: 13.099,-Sk / ks
- bočné prahové nadstavce: 18.399,-Sk / sada (2 ks)
- predĺženie zadnej strechy auta (iba limuzína): 9.759,-Sk / ks
- zadné krídlo na kufor (iba limuzína): 9.759,-Sk / ks
- športové zadné krídlo na kufor s 3.brzdovým svetlom (iba limuzína): 13.090,-Sk / ks
- zadný strešný spojler (iba Avant): 9.759,-Sk / ks
- predný emblém "RS4": 899,-Sk / ks
- zadný emblém "RS4": 899,-Sk / ks

Tu si môžete stiahnuť aktuálny leták k obom verziám Audi A4 (formát PDF):

preview
download
[ 749 Kb ]

Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom optického tuningu. Dodacie lehoty na výrobky od firmy Caractere sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Všetky spojlery od firmy Caractere si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Caractere sídli od počiatku svojho vzniku v Belgickom meste Werbomont, východne od hlavného mesta Brüssel, neďaleko nemeckých hraníc. Bola založená v roku 1992, kedy začala s vývojom, výrobou a dizajnom veľmi kvalitných spojlerov a doplnkov pre nemecké značky AUDI, PORSCHE a VW. Spočiatku mala firma iba troch zamestnancov, časom sa ale rozrástla na dnešných 18 členom tímu. Spoločnosť Caractere je dnes hrdá že má v tíme dokonca dvoch profesionálnych dizajnérov, ktorý sa neustále venujú novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako táto, ktoré dokážu extrémne rýchlo reagovať na uverejnenie nových modelov hore uvedených značiek áut, čo znamená, že prichádzajú na trh s dizajnovými konceptmi spojlerov pre danú novinku už po niekoľkých týždňoch po oficiálnom zverejnení. Takto sa firme Caractere podarilo už vyhotoviť doplnky už pre viac ako 25 typov a modelov áut zo stajne VW Group. Dôležitým krédom firmy nie je produkovať veľké masy spojlerov a doplnkov, ale sústrediť svoje schopnosti a možnosti na malosériovú a kusovú výrobu ale to v najvyššej možnej kvalite. Súčasne sa pohybujú výrobné kapacity okolo 25 kusov spojlerov denne. Dlhodobým cieľom spoločnosti Caractere bolo, je a bude dosiahnuť svojimi produktmi popredné miesta v dizajne a kvalitne tuningových doplnkov a to tak aby kvalita zodpovedala nadpriemerne trhovým požiadavkám a zároveň aj konkurenčným cenám.

Caractere company 1Caractere company 2


Zopár ďalšich úprav od firmy Caractere na rôznych autách nájdete v tejto galérii:Výrobky od firmy Caractere si môžete akúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Aký je váš názor na úpravu Caractere pre Audi A4? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Ak vám Nemčina, Angličtina alebo dokonca Francúzština nerobia problémy tak sa pozrite aj na stránky nášho partnera:

CARACTERE


Viacej informácii k tejto novinke, aktuálnym cenám, akciám a ostatným výrobkom firmy Caractere vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 14037x    hodnotenie: 34/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt