support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Letné žihadlo Audi A4 Cabrio v podaní belgickej firmy Caractere ! logo

Letné žihadlo Audi A4 Cabrio v podaní belgickej firmy Caractere !

12.Jun.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Slovo tuning je v dnešnej dobe natoľko rozšírené, že je to už dá sa povedať bežné slovo. Terčom tuningových úpravcov sa stávajú autá najrôznejších karosárskych prevedení a typov, nevynímajúc už aj motorky, dokonca aj invalidné vozíky. Preto nie je nič nezvyčajné, ak zahliadneme vysvietenú motorku s veľkým množstvom karbónových doplnkov alebo rodinný „kombík“ s dvakrát väčším výkonom a na dvakrát väčších diskoch. Pri tuningu je dnes už možné všetko. Poväčšine môžme vídať upravované kupé autá, alebo nejaký ten hatchback. Avšak je dobré priniesť sem-tam aj niečo nové, napríklad v podobe „porobeného“ kabrioletu. Čiže niečo letné, rýchle a pohodlné. Buďme konkrétni. Reč je o novom Audi A4 Cabriolet a tuningovej firme Caractere. Pozrime sa na to, čo spolu vytvorili.

SÉRIOVÁ A4-ka


Automobilka Audi je známa svojimi pohodlnými a hlavne rýchlymi autami. Ani Audi A4 Cabrio nie je žiadna výnimka. Ponúka štýl, dynamiku a svižnosť v jednom, určenú ako pre mladých, tak aj pre starších. Automobilka Audi si nenechala nič len tak na náhodu a ponúkla pre tento model hneď niekoľko špičkových motorov, konkrétne ide o tri zážihové a dva vznetové. Spomedzi ponúkaných motorov je najsilnejším benzínový 6-válec s objemom 3,2 litra a s výkonom 255 konských síl (188 kW) pri 6500 ot./minútu. Vybrať si môžete pritom modely s pohonom všetkých štyroch kolies Quattro, alebo s pohonom predných kolies a prevodovkou Multitronic . V prípade tejto „Audiny“ si každý príde na svoje. Či to bude fanúšik športových áut, dizajnový fajnšmeker alebo niekto, kto si potrpí na komfort.

UPRAVENÝ KABRIOLET


V prípade úpravcov z firmy Caractere sme už zvyknutí na najrôznejšie kombinácie úprav, celých bodykitov. Niekedy je to príjemný úžas a niekedy šedý priemer. Najnovšie sa pohrali práve so spomínaným Audi A4 Cabrio. Ako sa im to podarilo, posúďte sami.

Audi A4 cabrio Caractere
Už veľakrát sme sa presvedčili, že na to, aby auto dostalo výrazne agresívny vzhľad, stačia poriadne disky a „nejaký“ ten bodykit, ktorý nemusí byť žiadny extrém. Presne toto platí aj v prípade aj tohto kabrioletu. Jeho karoséria bola osadená tuningovým predným nárazníkom, nástavcom pre zadný nárazník, prednou maskou, zadným spojlerom a športovými diskami.

Všetko sa to začalo výmenou sériového predného nárazníka za tuningový od firmy Caractere. Ten verne kopíruje krivky karosérie a ideálne sa hodí k celkovému dizajnu prednej časti auta.

Je členený na dva veľké otvory po bokoch, v ktorých sú zabudované hmlové svetlá a ktoré majú za úlohu privádzať chladný vzduch k predným kotúčovým brzdám. Otvory sú pritom vyplnené čiernym ťahokovom pre zvýraznenie už klasického tuning-štýlu.

Na predný nárazník plynulo nadväzuje aj predná, pomerne veľká maska. Tá je charakteristická svojim chrómovým lemom a čiernym ťahokovom, ktorý vypĺňa otvor v tejto maske.

V jej strede nájdeme miesto pre EČV a tesne nad ním je umiestnené logo Audi. Aby sa vedelo, kto sa ujal takejto úpravy, vedľa loga Audi je umiestnené logo firmy Caractere. Táto maska spolu s predným nárazníkom vytvárajú dokonalú kombináciu štýlu a dynamiky, ktorú si toto auto značky Audi určite zaslúži, alebo prinajmenšom len potvrdí.

Ďalším pomerne dôležitým krokom boli disky. Tie však nie sú z dielne Caractere, ale sú to originál od automobilky Audi. Sú to 7-lúčové 17-palcové disky, obuté do nízkoprofilových pneumatík. Nie nadarmo sa hovorí, že „kolesá robia auto“. V tomto prípade to platí dvojnásobne.

Predposledným krokom bol nástavec pod zadný nárazník. Ten je buď pre dvojitý vývod výfuku ako v prípade 3LV6/2,4L/1,8 Turbo alebo klasicky pre jednu koncovku výfuku.

Posledným krokom tejto tuning-zmeny bol krídlový spojler „prilepený“ na zadný kufor. Ten sa nesie v decentnejšom štýle, avšak autu pridáva ten žiadaný finálny šmrnc.

Obrázky Audi A4 Cabrio upravené belgickou firmou Caractere:


Promo leták Audi AC Cabrio v úprave od Caractere:
(PPT prezentácia)
preview
download
[ 2268 kb ]

Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tohto modelu auta, ale i ostatným entuziastom a fanúšikom optického tuningu. Dodacie lehoty na výrobky od firmy Caractere sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Všetky spojlery od firmy Caractere si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


Aktuálny cenník všetkých výrobkov a úprav od firmy CARACTERE si stiahnite tu:

preview
download
[ 7,1 Mb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


preview
Firma Caractere sídli od počiatku svojho vzniku v Belgickom meste Werbomont, východne od hlavného mesta Brüssel, neďaleko nemeckých hraníc. Bola založená v roku 1992, kedy začala s vývojom, výrobou a dizajnom veľmi kvalitných spojlerov a doplnkov pre nemecké značky AUDI, PORSCHE a VW. Spočiatku mala firma iba troch zamestnancov, časom sa ale rozrástla na dnešných 18 členom tímu. Spoločnosť Caractere je dnes hrdá že má v tíme dokonca dvoch profesionálnych dizajnérov, ktorý sa neustále venujú novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako táto, ktoré dokážu extrémne rýchlo reagovať na uverejnenie nových modelov hore uvedených značiek áut, čo znamená, že prichádzajú na trh s dizajnovými konceptmi spojlerov pre danú novinku už po niekoľkých týždňoch po oficiálnom zverejnení.

Takto sa firme Caractere podarilo už vyhotoviť doplnky už pre viac ako 25 typov a modelov áut zo stajne VW Group. Dôležitým krédom firmy nie je produkovať veľké masy spojlerov a doplnkov, ale sústrediť svoje schopnosti a možnosti na malosériovú a kusovú výrobu ale to v najvyššej možnej kvalite. Súčasne sa pohybujú výrobné kapacity okolo 25 kusov spojlerov denne. Dlhodobým cieľom spoločnosti Caractere bolo, je a bude dosiahnuť svojimi produktmi popredné miesta v dizajne a kvalitne tuningových doplnkov a to tak aby kvalita zodpovedala nadpriemerne trhovým požiadavkám a zároveň aj konkurenčným cenám.


Caractere company 1Caractere company 2


Zopár ďalšich úprav od firmy Caractere na rôznych autách nájdete v tejto galérii:Výrobky od firmy Caractere si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Ako sa vám pozdáva úprava Audi A4 Cabrio belgickým Caractere? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Caractere, tak navštívte našu podstránku:

CARACTERE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 28477x    hodnotenie: 50/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt