support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo „Audiny“ v prestrojení od belgickej firmy Caractere logo

„Audiny“ v prestrojení od belgickej firmy Caractere

19.Dec.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Tuning v dnešnej dobe nie je nič nové. Už bežne môžeme na našich cestách alebo parkoviskách pri veľkých obchodných domoch vídať „potunené káry“. Niekedy ten tuningový výsledok stojí naozaj za to a niekedy je to len akási „snaha“ o upravené auto. Ale ako sa vraví... Aj snaha sa cení. Tak isto ako ide pacient „pod nôž“ idú aj autá „pod šroubovák“ a to bez rozdielu postavenia, resp. dôležitosti. Mnohé firmy sa čoraz viac špecializujú na úpravu tej luxusnejšej „štvrokolesovej sorty“. Reč je konkrétne o belgickej tuningovej firme Caractere a ich Audi A4 a A3!

Audi A3 & Audi A4 v sériovej podobe:

Audi A3 8P. Auto s hlbokým nádychom športového charakteru. Bolo predstavené v dvoch prevedeniach: A3 a A3 Sportback. Obidve Audi sú kombináciou čírej dynamiky so vzrušujúcim dizajnom a plnokrvným „sebavedomím“. Ponuky motorov pre Sportback sú od 1,6 až po 3,2 V6 Quattro s výkonom 205 koní (184 kW) pri 6300 otáčkach za minútu.

Audi A4. Auto strednej až vyššej triedy určené pre náročného, pohodlného aj obyčajného človeka. Aby si každý prišiel na svoje, Audi A4 bolo predstavené (Paríž 2004) v 7 karosárskych prevedeniach. Sú to:
  • Limuzína
  • Avant
  • DTM Edition
  • Cabriolet
  • S4
  • S4 Cabriolet
  • RS4
Na výber automobilka Audi ponúka až 15 typov motorov pričom najsilnejší je 4-litrový motor V8 o sile 344 koní (253 kW) pri 7000 otáčkach za minútu. Ak sa to niekomu zdá veľa, resp. až takú silu mu netreba, môže siahnuť po „najslabšom“ :-) motore pre Audi A4 a to motor 1,6 s výkonom 102 koní (75 kW) pri 5600 otáčkach za minútu.

Pre všetky tieto vozy platí jedno: veľmi bohatá výbava. Týka sa to ako bezpečnosti tak aj komfortu. Audi A4 a A3 slúžia ľuďom, ktorí sa chcú niečim líšiť. Tieto autá skrývajú za výnimočným dizajnom vysoký výkon, priestranný komfort a zaručenú bezpečnosť.

Obrázky sériového auta Audi A3:
Obrázky sériového auta Audi A4:
preview
preview
preview


preview
preview
preview„NA MIERU UŠÍTÝ OBLEK“ PRE AUDI OD CARACTERE:

Caractere. To je belgická tuningová firma upravujúca autá značiek Audi, Porsche a VW. Na automobilovej scéne pôsobí od roku 1992. Tentoraz si zobrala na mušku autá Audi A4 a Audi A3 8P. Priblížme si ich!

Audi A3 8P


To je „kára“ pre ozajstného milovníka športových áut. Na svete existuje toľko najrôznejších úprav tejto A3, že je si ozaj z čoho vyberať. Jednu takúto úpravu ponúka aj firma Caractere. Predstavme si ju.

Prestavba tejto „Audiny“ sa taktiež týka celého bodykitu. Všetko sa to začalo pri prednom nárazníku, ktorý je viacmenej identický s nárazníkom upravenej A4-ky. Rozdiel je v tom, že vybrať si môžete nárazník buď s halogénovými svetlami alebo bez nich. Taktiež predná maska je v ponuke buď s chrómovým lemovaním alebo celá čierna. Pokiaľ žiadate „čistý“ športový nádych, siahnite po čiernej maske ;-). Jeden rozdiel sa ešte týka spodnej časti predného nárazníka. Konkrétne ide o „žiabre“, ktoré sa nachádzajú po stranách nárazníka. Jednak sa starajú o prístup chladného vzduchu k predným kotúčovým brzdám a jednak plnia funkciu dravého dojmu.

Čaro A3-ky sa nedá prehliadnuť :-). Čo sa týka bočných prahov, tie nemajú nič spoločné s prahmi pre „sestru“ A4-ku. Vlasnte, jedno áno – športový charakter. Prahy pre A3-ku sú tvarované tak, aby ešte viac zvýraznili dravý vzhľad tohto auta. V ich zadnej časti sa nachádzajú otvory pre prívod chladného vzduchu ku zadným kotúčovým brzdám. Vyplnené sú taktiež čiernou umelohmotnou mriežkou. Zadný nárazník je prestavaný na rovnakom princípe, ako nárazník pre A4-ku. Tiež obsahuje spodný spojler, z ktorého trčia dve samostatné okrúhle koncovky športového výfuku. Tentoraz od firmy Caractere. O optické predĺženie strechy sa stará strešné krídlo, ktoré už len ukončuje túto „púť“ za „športovým dobrodružstvom“.

Toto bola upravená A3-ka 8P firmou Caractere. Veľmi dobrá prácička.

V tejto fotogalérií nájdete fotografie upravenej A3-ky od firmy Caractere:


V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnku MOC s DPH
- predný spojler pre autá bez hmlových svetiel: 16.399,-Sk / ks
- predný spojler pre autá s originálnymi hmlovými svetlami: 18.799,-Sk / ks
- zadný spojler bez koncoviek výfuku: 13.999,-Sk / ks
- zadný spojler s dvoma výfukmi, ľavá + pravá strana: 32.999,-Sk / sada
- zadný spojler s dvoma výfukmi, ľavá + pravá strana (iba 2l turbo Fsi): 35.459,-Sk / sada
- predná maska chladiča: 12.139,-Sk / ks
- bočné prahové nadstavce: 16.899,-Sk / sada (2 ks)
- predĺženie zadnej strechy auta: 8.799,-Sk / ks
- zadný emblém "RS3": 899,-Sk / ks
- predný emblém "RS3": 899,-Sk / ks

Tu si môžete stiahnuť aktuálny promo leták k úprave auta(formát PDF):

preview
download
[ 575 Kb ]

Audi A4


Úprava tohto „tátoša“ sa týka celého bodykitu. Športovosť ešte zvýrazňujú 20-palcové lúčovité disky obuté do nízkoprofilových pneumatík. Premena sa začala pri prednom nárazníku, ktorý je delený na niekoľko otvorov. Bočné najväčšie otvory dopomáhajú prúdeniu chladného vzduchu k predným brzdám a po svojich bokoch majú zakomponované halogénové svetlá. Medzi týmito otvormi sa týči majestátna maska, cez ktorú prúdi vzduch ku chladiču motora a dve podlhovasté otvory, ktoré sa sem náramne hodia a dotvárajú tak športový charakter. Celá maska je lemovaná chrómovým rámikom a v jej strede sa nachádza miesto pre „ešpézetku“ – dnešné EČV (evidenčné číslo vozidla). V hornej časti masky sa týčia štyri krúžky, ktoré symbolizujú značku Audi (bývalí nezávislí výrobcovia značíek Audi, DKW, Horch a Wanderer) a tak isto aj znak firmy Caractere. Všetky otvory vrátane masky sú vyplnené čiernou umelohmotnou mriežkou.

Niečo na tomto nárazníku bude a je vidieť, že aj luxusné auto sa dokáže zmeniť „jedným ťahom štetca“. Línie auta ďalej dopĺňajú bočné prahy, ktoré sú síce decentné, ale aj tak dokonale ladia s krivkami karosérie a zvýrazňujú športovosť tejto úpravy. Úpravcovia „nešetrili“ ani na zadnom nárazníku a doplnili ho o spodný spojler, z ktorého vytŕčajú dve samostatné koncovky ladeného výfuku. Chlapci z Caractere tak docielili príjemný športový vzhľad. Poslednou úpravou týkajúcou sa A4-ky je zadný spojler. Ten si môžete vybrať z dvoch typov a to: Classic a Sport. Druhý menovaný sa dodáva so zabudovaným brzdovým svetlom a určite dodáva tomuto autu poriadnu štipku odvahy a dravosti. Aj napriek tejto úprave je zjavné, že chlapci z Caractere chceli zachovať pôvodný luxusný a decentný vhľad tejto A4-ky.

Tak a to bola úprava „Audiny“ A4-ky od firmy Caractere. Tak čo, páči sa? :-).

Obrázky upravenej Caractere A4-ky nájdete tu:


V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- predný spojler pre autá s originálnymi hmlovými svetlami: 18.799,-Sk / ks
- zadný spojler bez koncoviek výfuku: 12.139,-Sk / ks
- zadný spojler s dvoma koncovkami výfuku: 23.599,-Sk / sada
- zadný spojler s dvoma koncovými tlmičmi výfuku: 33.099,-Sk / sada
- predná maska chladiča: 12.139,-Sk / ks
- predná maska chladiča s akustickými senzormi prakovania: 13.099,-Sk / ks
- bočné prahové nadstavce: 18.399,-Sk / sada (2 ks)
- predĺženie zadnej strechy auta (iba limuzína): 9.759,-Sk / ks
- zadné krídlo na kufor (iba limuzína): 9.759,-Sk / ks
- športové zadné krídlo na kufor s 3.brzdovým svetlom (iba limuzína): 13.090,-Sk / ks
- zadný emblém "RS4": 899,-Sk / ks
- predný emblém "RS4": 899,-Sk / ks

Tu si môžete stiahnuť aktuálny leták k obom verziám Audi A4 (formát PDF):

preview
download
[ 749 Kb ]

Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom oboch modelov Audi ale i ostatným entuziastom a fanúšikom optického tuningu. Dodacie lehoty na výrobky od firmy Caractere sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Všetky spojlery od firmy Caractere si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


Aktuálny cenník všetkých výrobkov a úprav od firmy CARACTERE si stiahnite tu:

preview
download
[ 7,1 Mb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.preview
Firma Caractere sídli od počiatku svojho vzniku v Belgickom meste Werbomont, východne od hlavného mesta Brüssel, neďaleko nemeckých hraníc. Bola založená v roku 1992, kedy začala s vývojom, výrobou a dizajnom veľmi kvalitných spojlerov a doplnkov pre nemecké značky AUDI, PORSCHE a VW. Spočiatku mala firma iba troch zamestnancov, časom sa ale rozrástla na dnešných 18 členom tímu. Spoločnosť Caractere je dnes hrdá že má v tíme dokonca dvoch profesionálnych dizajnérov, ktorý sa neustále venujú novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako táto, ktoré dokážu extrémne rýchlo reagovať na uverejnenie nových modelov hore uvedených značiek áut, čo znamená, že prichádzajú na trh s dizajnovými konceptmi spojlerov pre danú novinku už po niekoľkých týždňoch po oficiálnom zverejnení. Takto sa firme Caractere podarilo už vyhotoviť doplnky už pre viac ako 25 typov a modelov áut zo stajne VW Group. Dôležitým krédom firmy nie je produkovať veľké masy spojlerov a doplnkov, ale sústrediť svoje schopnosti a možnosti na malosériovú a kusovú výrobu ale to v najvyššej možnej kvalite. Súčasne sa pohybujú výrobné kapacity okolo 25 kusov spojlerov denne. Dlhodobým cieľom spoločnosti Caractere bolo, je a bude dosiahnuť svojimi produktmi popredné miesta v dizajne a kvalitne tuningových doplnkov a to tak aby kvalita zodpovedala nadpriemerne trhovým požiadavkám a zároveň aj konkurenčným cenám.

Caractere company 1Caractere company 2


Zopár ďalšich úprav od firmy Caractere na rôznych autách nájdete v tejto galérii:Výrobky od firmy Caractere si môžete akúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Ako sa vám pozdávajú tieto upravené „Audiny“ od Caractere? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak vám Nemčina, Angličtina alebo dokonca Francúzština nerobia problémy tak sa pozrite aj na stránky nášho partnera:

CARACTERE


Viacej informácii k tejto novinke, aktuálnym cenám, akciám a ostatným výrobkom firmy Caractere vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Peter Kuttner

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10435x    hodnotenie: 57/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt