support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Volkswagen Caractere VW Golf V Variant – nový styling. logo Volkswagen

Caractere VW Golf V Variant – nový styling.

30.Apr.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Úprava automobilov karosárskych verzií, ako napríklad kombi, nie je vždy práve najľahšou činnosťou. Sú to autá, ktorých hlavným znakom je predĺžená karoséria s cieľom prepraviť čo najviac nákladu. Kombíčka neboli vždy práve najpríťažlivejšie, no s postupom času sa ich dizajn vyšplhal na vyššie priečky a deje sa to dodnes. Dnes sú autá vo verzii kombi dizajnovo veľmi, jednoducho povedané, pekné a priťahujú čoraz viac okoloidúcich pohľadov. Jedným z množstva príkladov môže byť napríklad model nemeckej automobilky Volkswagen, Golf Variant piatej generácie, ktorý je v predaji už niečo vyše pol roka. Práve na toto vozidlo sa zameral belgický tuner, ktorý si hovorí Caractere a ktorý preňho pripravil luxusný stylingový paket.

VW GOLF V VARIANT – POKRAČOVANIE NEMECKÉHO ÚSPECHU


Volkswagen Golf Variant
VW Golf je známy po celom svete, pričom je jedno, a akú verziu ide. Auto, ktoré je obľúbené v mnohých smeroch, no asi najvyhľadávanejším je pre priaznivcov tuningu.

Možno aj preto nie je na našich cestách tak často vidieť golf vo verzii Variant, resp. kombi. Ako sme sa už presvedčili neraz, žiadne auto neostane nedotknuté a tak prišiel rad aj na VW Golf V Variant.

Golf Variant piatej generácie je najnovším prírastkom do rodiny Volkswagen, ktorý si od tohto modelu sľubuje viac, ako len článok v novinách.

Jeho dizajn je kombináciou nemeckého konzervatívneho myslenia a európskeho dopytu, takže každý si nájde svoj obľúbený kúsok karosérie. Jeho nespornými výhodami sú výkonné motory, veľká kapacita kufra, impozantná nosnosť a dizajn, ku ktorému si cestu musí nájsť každý sám.

Budúci majiteľ sa pri výbere svojho štvorkolesového pomocníka môže rozhodnúť spomedzi piatich benzínových motorov a dvoch dízlových.

Ak sa bavíme na tému „najvýkonnejší ponúkaný motor“, prvenstvo si odnesie štvorvalcový benzínový motor s objemom 1,4 litra a podporou turbodúchadla, dodávaný vo verziách Sportline a Comfortline, ktorého sériový výkon siaha k hranici 170 konských síl (125 kW) a 240 Nm. Opäť sa potvrdila teória, že aj s kombíkom sa dá užiť neobyčajná zábava.

BELGICKO-NEMECKÁ EXKLUZIVITA


Caractere Volkswagen Golf Variant
Caractere pod vplyvom minulých úspechov nezaspal na vavrínoch a pustil sa do vymýšľania ďalšieho typu stylingového paketu, tento krát pre vozidlo VW Golf V Variant. Čo z toho vzniklo, sa dočítate ďalej.

Jednou zo súčastí tohto balíka úprav je aj predný nárazník á la GTI. Jeho charakteristickými črtami je trojica veľkých otvorov, ktorých primárna funkcia je zabezpečiť prísun chladného vzduchu k motorovým častiam. O ich výplň je postarané vo forme čierneho ťahokovu, pričom v krajných otvoroch sú umiestnené prídavné svetlomety.

Obrovským plus tohto nárazníka je to, že jeho dizajn je pomerne uhladený, nekričiaci a čo je najdôležitejšie, dokonale sa k autu hodí. Čiarku za dobre sa rozbiehajúcim „seriálom“ dáva maska chladiča.

V ponuke sú štyri druhy prevedenia, no na predvádzacom modely a jednou z možností je sériová maska doplnená o čierny ťahokov a červený lem, tiahnuci sa po jej obvode. Je vidieť, že prvky GTI sa dizajnérom z firmy Caractere veľmi páčia.

Caractere Volkswagen Golf Variant
Pokračovaním úpravy boli bočné prahové nástavce, ktorých dizajn je viac než vynikajúci.

V zadnej časti prahov sa nachádzajú malé otvory, ktorých funkcia je ochladzovať zadné brzdy a zároveň slúžia ako estetický doplnok.

V kombinácií s predným nárazníkom je tento výsledok doslova úchvatný.

Poslednou estetickou zmenou bolo zadné strešné krídlo, resp. prítlačná lišta.

Na auto s takýmto štýlovým dizajnom a pokojným výrazom sa tento druh krídla náramne hodí a svojim pôsobením nijako nenarúša harmóniu tohto určite jedinečného auta.

Aby úpravca zakončil túto prestavbu v exkluzívnom duchu, posadil auto na päťlúčové disky Caractere CW1, ktoré sú dostupné v rozmeroch od 18 až do 22 palcov.
Caractere Volkswagen Golf Variant

Caractere Volkswagen Golf Variant

Fotogaléria Caractere Volkswagen Golf 5 Variant:


Všetky spojlery od firmy Caractere si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


Aktuálny cenník všetkých výrobkov a úprav od firmy CARACTERE si stiahnite tu:

preview
download
[ 7,1 Mb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Výrobky od firmy Caractere si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Aký máte dojem z úpravy Volkswagen Golf 5 Variant od firmy Caractere? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Caractere, tak navštívte našu podstránku:

CARACTERE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 16063x    hodnotenie: 14/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt