support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Volkswagen Caractere Volkswagen Eos. logo Volkswagen

Caractere Volkswagen Eos.

08.Sep.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Caractere Volkswagen Eos
Belgická firma Caractere, špecializujúca sa na úpravy automobilov nemeckých značiek, si posledne vzala do parády aj krásny kabriolet z dielne Volskwagen, model s názvom Eos. Názov Eos je prevzatý z gréckej mytológie. Eos bola bohyňa úsvitu, ktorá každý deň opúšťala more a prinášala ľuďom denný jas. Rovnako aj Volkswagen Eos prináša jeho posádke denný jas, ktorým presvetlí celý interiér.

Už sériový Eos má dostatočne športové tvary, no pritom stále decentné a páčivé. Jedným slovom, dizajn sa pánom z Wolfsburgu podaril a vďaka tomu je Eos ťažkým orieškom pre konkurenciu, ako je napríklad Peugeot 307 CC, Renault Mégane CC, Opel Astra TwinTop a Focus CC.

Eos sa vyrába so širokou ponukou motorov, od 1,6 FSi s výkonom 85 kW pri 6000 otáčkach za minútu až po 3,6 litrový šesťvalec s výkonom 184 kW pri 6400 otáčkach. S týmto najvýkonnejším motorom vypáli z pokoja na stokilometrovú rýchlosť za 7,3 sekundy a ručička tachometra sa zastaví až pri hodnote 247 km/h. Pre milovníkov úsporných, no nemenej výkonných preplňovaných dízlových agregátov je v ponuke štvorvalec 2,0 TDi s výkonom 103 kW.

Ako sme už spomínali, dizajn Eos-u sa Volkswagenu vydaril na výbornú. Ale to nebráni úpravcom doladiť dizajn podľa požiadaviek ľudí, ktorým sériový vzhľad nepostačuje.

Caractere Volkswagen Eos
Práve preto sa firma Caractere pustila do jeho úpravy a dodala Eos-u väčší šmrnc.

Eos dostal od belgičanov nový predný spojler, ktorý zásadne mení celú prednú časť. Samozrejme k lepšiemu. V troch veľkých otvoroch je zasadená mriežka, v ktorej našli svoje miesto hmlové svetlá. Pribudol aj zadný spojler. Pritom si ale môže zákazník vybrať z dvoch variánt a to, či mu majú spod difúzora trčať dve okrúhle koncovky, alebo nie, je už len vec vkusu zákazníka.

Čo by to bol za bodykit, keby v ňom chýbali bočné prahy, ktoré opticky spájajú líniu predného a zadného spojlera. Tak ako aj predný a zadný spojler, tak i prahy sa nesú v decentnom štýle, a zjavne podškrtávajú športový charakter Eos-u.

Čerešničkou na torte je spojler na zadný kufor. Pri tom platí to, čo sme spomínali ohľadne prahov. Decentný, no štýlový.

Na celý bodykit poskytuje firma Caractere až 5-ročnú záruku, čo svedčí o kvalite týchto výrobkov. Takže pre majiteľov Eos-u, ktorí nie sú spokojní so vzhľadom svojho miláčika, alebo sa chcú trošku odlíšiť, je tento bodykit k dispozícii už od septembra.Fotogaléria Caractere Volkswagen EOS:


Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tohto modelu auta, ale i ostatným entuziastom a fanúšikom optického tuningu. Dodacie lehoty na výrobky od firmy Caractere sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Všetky spojlery od firmy Caractere si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


Aktuálny cenník všetkých výrobkov a úprav od firmy CARACTERE si stiahnite tu:

preview
download
[ 7,1 Mb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


preview
Firma Caractere sídli od počiatku svojho vzniku v Belgickom meste Werbomont, východne od hlavného mesta Brüssel, neďaleko nemeckých hraníc. Bola založená v roku 1992, kedy začala s vývojom, výrobou a dizajnom veľmi kvalitných spojlerov a doplnkov pre nemecké značky AUDI, PORSCHE a VW. Spočiatku mala firma iba troch zamestnancov, časom sa ale rozrástla na dnešných 18 členom tímu. Spoločnosť Caractere je dnes hrdá že má v tíme dokonca dvoch profesionálnych dizajnérov, ktorý sa neustále venujú novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako táto, ktoré dokážu extrémne rýchlo reagovať na uverejnenie nových modelov hore uvedených značiek áut, čo znamená, že prichádzajú na trh s dizajnovými konceptmi spojlerov pre danú novinku už po niekoľkých týždňoch po oficiálnom zverejnení.

Takto sa firme Caractere podarilo už vyhotoviť doplnky už pre viac ako 25 typov a modelov áut zo stajne VW Group. Dôležitým krédom firmy nie je produkovať veľké masy spojlerov a doplnkov, ale sústrediť svoje schopnosti a možnosti na malosériovú a kusovú výrobu ale to v najvyššej možnej kvalite. Súčasne sa pohybujú výrobné kapacity okolo 25 kusov spojlerov denne. Dlhodobým cieľom spoločnosti Caractere bolo, je a bude dosiahnuť svojimi produktmi popredné miesta v dizajne a kvalitne tuningových doplnkov a to tak aby kvalita zodpovedala nadpriemerne trhovým požiadavkám a zároveň aj konkurenčným cenám.


Caractere company 1Caractere company 2


Zopár ďalšich úprav od firmy Caractere na rôznych autách nájdete v tejto galérii:Výrobky od firmy Caractere si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Aký máte dojem z úpravy Volkswagen EOS od firmy Caractere? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Caractere, tak navštívte našu podstránku:

CARACTERE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Ján Kaduk
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7860x    hodnotenie: 14/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt