support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Audi  Caractere Audi TT Edition R ! logo Audi

Caractere Audi TT Edition R !

10.Apr.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Popularita nepozná hraníc. V prípade blížiacej sa extázy v podobe Audi R8 to platí dvojnásobne. Nadupané športové kupé so štyrmi kruhmi v znaku si v čase svojho predstavenia získala priazeň, obdiv a srdce nejedného motoristu v každom kúte sveta. Vyšperkovaný, rýdzo športový dizajn neujde ani jednému zdravému oku. Superšport ako sa patrí. Má to len jediný háčik, R8-čka sa začne sériovo vyrábať až (už) o niekoľko mesiacov a tým pádom musia jej fanúšikovia čakať. Všetci vieme, ako čakanie častokrát zabíja. Vedia to aj firmy Caractere a B&B, ktoré sa na podnet uvedenia tohto športiaka do sériovej výroby rozhodli priniesť na trh niečo, čo tu hádam ešte nebolo. Jedná sa o optický aj performance paket pre nový model tak obľúbeného TT-čka, s ktorým sa táto novinka aspoň z časti stane novou R8-čkou. No, či to bude len z časti, posúdite vy.

AUDI TT – POKRAČOVANIE ÚSPEŠNEJ SÉRIE


Elegantné športové kupé, ktoré v sebe nechce skrývať svoj potenciál, ale chce sa prejaviť. Výrazné športové no zároveň elegantné prvky, silný motor a maximálne pohodlný interiér. Predchodca bol vynikajúci, no nástupca je ešte lepší. Nové Audi TT si skutočne získalo priazeň.

Ak šport, tak do bodky. Audi je známe svojimi nie práve najslabšími motormi, ktoré s radosťou osádza do svojich tátošov. Nové Audi TT dostalo dvojicu motorov, z ktorých vyčnieva zážihový šesťvalec o objeme 3,2-litra, ktorý dokáže vyvinúť maximálny výkon 250 koní (184 kW) pri 6300 ot./minútu a 320 Nm. Elektronicky obmedzená maximálka 250 km/h mu nerobí ani najmenší problém a to nehovoríme o zrýchlení 5,7 sekundy.

Krátka video prezentácia nového AUDI TT z anglického auto-moto seriálu "The 5th Gear":


AUDI TT R8 CARACTERE


Obľúbenou hračkou firmy Caractere sú autá značky Audi. Očividne ich baví pohrávať sa s rôznymi návrhmi nových plastových častí pre tieto vozy. U tejto belgickej firmy sme si už zvykli na kadejaké prevedenia bodykitov, no obdobu dnešnej novinky by sme asi v ich repertoári nenašli. Ak si Caractere zoberie na pomoc ešte aj inú firmu, dostávame tušiť, že sa chystá niečo ozaj „Veľké“. Predstavujeme vám projekt belgickej firmy Caractere a nemeckého špecialistu na rodné automobilky B&B, s názvom Audi TT Edition R.

Už pri prvom pohľade na toto upravené TT-čko napadne mnohých fanúšikov tejto značky, ale aj „neutralistov“ azda jediné, Audi R8. Tento dlho očakávaný superšport si získal už množstvo fanúšikov, ktorí sa nevedia dočkať jeho príchodu. Kým avšak budú poslušne čakať, spoluprácou týchto dvoch firiem vznikol optický a performance paket pre nové Audi TT, ktorý veľmi pripomína nami spomínanú R8-čku. Poďme sa naňho pozrieť.

audi tt-r
Styling
Ako prvá sa k slovu dostala firma Caractere. Jej úlohou bolo navrhnúť, vyrobiť a osadiť bodykit pripomínajúci dizajn novej R8-čky. Svoju úlohu zvládli na jednotku. V prednej časti auta sa s hrdosťou vyníma charakteristický obrovský nárazník, ktorý zdobí dvojica R8-čkových otvorov. Tie ideálne lícujú s prednou maskou, ktorej výplň dostala podobu mriežky á la včelí vosk. Rovnaký osud postihol aj spomínanú dvojicu veľkých otvorov, ktoré kopírujú krivky predných svetlometov rovnako, ako nová R8-čka a navyše obsahujú aj denné svetlá. Spodná časť nárazníka je ešte „rozdelená“ na dva bočné spojlery, medzi ktorými sa vyníma zaoblený difúzor. Naozaj pekná prácička.

Ak si pozriete bok R8-čky zistíte, že prahové nástavce sú viac než decentné. To isté platí aj o „tétečku“, keďže sa má podobať na svojho mladšieho brata. Jednoduché prahové lišty, resp. nástavce avšak dokonale ladia s imitáciami otvorov privádzajúcich chladný vzduch. Lakované sú načierno a ich miesto je pred zadnými blatníkmi, od malých bočných skiel smerom dole. Zadné partie sa Caractere skutočne podarili. Charakteristická dvojica tmavých otvorov, ktoré odvádzajú zohriaty vzduch od zadných bŕzd a motora sú v prípade TT-čka len imitáciou.

Ale aj napriek tomu vďaka svojmu dizajnu a dokonalému kopírovaniu línií zadných svetiel, je to jedna z najkrajších častí úpravy. Prirátať ešte musíme modifikovaný zadný nárazník pre potreby tmavého difúzora s integrovaným červeným hmlovým svetlom a dvojicou oválnych koncoviek výfuku. Bodku za skvelo zvládnutou stylingovou časťou úpravy dáva zadné športové krídlo.

Performance
audi tt-r
Toto Audi TT sa nemá svojmu nástupcovi len podobať, má sa aj tak správať. A ako sa to dá ináč dosiahnuť, než zásahom do „srdca“ Audi TT. Toto bol čas pre nemeckú firmu B&B, ktorá sa pustila do úpravy motora. Za obeť padol už v sériovom stave výkonný šesťvalec s objemom 3,2-litra, ktorý sa v novom živote mohol tešiť z výkonného turba a nového medzichladiča. Samozrejmosťou bol aj nový, výkonnejší výfukový a vzduchový systém a chýbať nesmela ani preprogramovaná riadiaca jednotka. Skúste si tipnúť konečné hodnoty výkonu a nebojte sa preháňať. Finálny výkon takto modifikovaného TT-čka určite prekvapil aj samotnú firmu B&B, pričom majiteľ tohto R8 paketu sa ozaj má načo tešiť...v skratke – 500 konských síl, 650 Nm, maximálka 320 km/h, akcelerácia 4,2 sekundy. Auto výkonnejšie než samotná R8-čka s motorom 4,2 V8. Oddýchnite si a skúste vysloviť jedinú súvislú vetu :-).

Firma B&B myslela aj na bezpečnosť a pohodlie. Auto si sedí na novom B&B športovom podvozku, ktorý idylicky spolupracuje s vŕtanými kotúčmi a 8, resp. 4-piestikovými brzdičmi. Čerešničkou na torte tejto metamorfózy (styling aj performance) sú nádherné 7-lúčové disky Audi s dvojitými lúčmi a s rozmermi 20-palcov.

Fotogaléria upraveného auta Audi TT-R belgickou firmou Caractere:Všetky spojlery od firmy Caractere si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


Aktuálny cenník všetkých výrobkov a úprav od firmy CARACTERE si stiahnite tu:

preview
download
[ 7,1 Mb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


preview
Firma Caractere sídli od počiatku svojho vzniku v Belgickom meste Werbomont, východne od hlavného mesta Brüssel, neďaleko nemeckých hraníc. Bola založená v roku 1992, kedy začala s vývojom, výrobou a dizajnom veľmi kvalitných spojlerov a doplnkov pre nemecké značky AUDI, PORSCHE a VW. Spočiatku mala firma iba troch zamestnancov, časom sa ale rozrástla na dnešných 18 členom tímu. Spoločnosť Caractere je dnes hrdá že má v tíme dokonca dvoch profesionálnych dizajnérov, ktorý sa neustále venujú novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako táto, ktoré dokážu extrémne rýchlo reagovať na uverejnenie nových modelov hore uvedených značiek áut, čo znamená, že prichádzajú na trh s dizajnovými konceptmi spojlerov pre danú novinku už po niekoľkých týždňoch po oficiálnom zverejnení.

Takto sa firme Caractere podarilo už vyhotoviť doplnky už pre viac ako 25 typov a modelov áut zo stajne VW Group. Dôležitým krédom firmy nie je produkovať veľké masy spojlerov a doplnkov, ale sústrediť svoje schopnosti a možnosti na malosériovú a kusovú výrobu ale to v najvyššej možnej kvalite. Súčasne sa pohybujú výrobné kapacity okolo 25 kusov spojlerov denne. Dlhodobým cieľom spoločnosti Caractere bolo, je a bude dosiahnuť svojimi produktmi popredné miesta v dizajne a kvalitne tuningových doplnkov a to tak aby kvalita zodpovedala nadpriemerne trhovým požiadavkám a zároveň aj konkurenčným cenám.


Caractere company 1Caractere company 2


Zopár ďalšich úprav od firmy Caractere na rôznych autách nájdete v tejto galérii:Výrobky od firmy Caractere si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Aký máte dojem z úpravy Audi TT-R firomou Caractere? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Caractere, tak navštívte našu podstránku:

CARACTERE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 19332x    hodnotenie: 15/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt