support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Audi Caractere Audi A5/S5 – efektný restyling logo Audi

Caractere Audi A5/S5 – efektný restyling

16.Apr.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Od výroby športovo ladené vozidlá v mnohých prípadoch už ani nepotrebujú zásah iných firiem zaoberajúcich sa tuningom. No pravdupovediac, cielená exteriérová úprava môže vozu dodať ten nezameniteľný šarm a v istých prípadoch aj riadnu dávku športovej dynamiky. Dôležité ale je, aby sa k takejto úprave pristupovalo s čo najväčšou možnou opatrnosťou a zodpovednosťou, aby finálny výsledok nedopadol horšie, ako ten továrenský. Jedným z tých športovo ladených kandidátov je aj nové a štýlové Audi S5, ktoré padlo do oka belgickému tunerovi, ktorý si hovorí Caractere a ktorý pre toto coupé vydal športový bodykit.

AUDI S5 – NOVÁ FORMA DYNAMIKY


Audi A/S5
Čarovné písmenko S, pri modeloch Audi, znamená viac ako len ďalší znak v abecede a znak na karosérií navyše. S-kové audiny sú nabité modernými technológiami, sviežim a dynamickým dizajnom, no ich najväčšou prioritou je silný a vyladený motor, odlišujúci sa od všetkých ostatných. Aj keď si Audi S5 zachováva štýlové a niekedy až luxusné prejavy, na rozdiel o súrodenca A5 je v niečom iný. Charakterizovať sa to dá jedným slovom – šport. Nová S5 bola vytvorená s cieľom zaujať, pobaviť a slúžiť svojmu majiteľovi tak, aby sa každé zošliapnutie plynového pedála stalo viac, ako len zážitkom.

Audi S5 je auto, ktoré môže byť hrdé na to, čo nosí pod svojom prednou kapotou. Exkluzivite sa medze nekladú a platí aj v prípade pohonnej jednotky tak výnimočného auta, akým Audi S5 bezpochyby je.

Srdcom celého pohonu je 4,2 litrový osemvalec s pohonom všetkých kolies quattro, ktorého výkon je v podobe stáda 354 koní (260 kW) pri vysokých 7000 ot./minútu a 440 Nm už od 3500 ot./minútu. Stovku tak tento nemec pokorí za pekných 5,4 sekundy.

AUDI S5 S VÁŠNIVÝM CHARAKTEROM


Caractere Audi A/S5
Úpravca Caractere sa síce motorovej stránky auta veľmi nedotkol, no vybúril sa zato na exteriéri.
Pre toto športové Audi pripravil stylingový balík pozostávajúci z predného nárazníka, upraveného zadného nárazníka, kolies a športového podvozku.

Dopredu putoval, ako sme už spomenuli, nový predný nárazník, ktorý je charakteristický dvoma mohutnými otvormi s mriežkou so vzorom včelieho vosku a obrovskou maskou chladiča taktiež s rovnakou mriežkou a navyše s chrómovým lemom.

Na okrajoch bočných otvorov nájdeme dvojicu prídavných svetlometov a v strede sa snúbi decentný difúzor potrebný na korekciu prúdiaceho vzduchu. Je nutné povedať, že aj v prípade tejto úpravy sa úpravca vybral decentnou cestou a doslova nenájdeme nič, čo by bolo na tomto aute prehnané.

Úprava sa ďalej presunula dozadu, kde nájdeme štýlovú prítlačnú lištu na veku kufra a upravený zadný nárazník s pridaným širokým difúzorom.

Po okrajoch nárazníka sa perfektne vyníma jeden pár hranatých koncoviek hlučného výfuku, ktorý v konečnom dôsledku pridal autu zopár koníkov.

Poslednou zastávkou úpravcu bola nosná časť vozu, konkrétne bol namontovaný znížený športový podvozok a set 19-palcových diskov z ľahkej zliatiny modelovej rady CW1. Dobrou správou je, že táto úprava od firmy Caractere je dostupná nielen pre model Audi S5, ale taktiež aj pre model A5.

Caractere Audi A/S5

Caractere Audi A/S5

Caractere Audi A/S5

Fotogaléria Caractere AUDI A5/S5:Všetky spojlery od firmy Caractere si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


Aktuálny cenník všetkých výrobkov a úprav od firmy CARACTERE si stiahnite tu:

preview
download
[ 7,1 Mb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Aký máte dojem z úpravy Audi A/S5 firomou Caractere? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Caractere, tak navštívte našu podstránku:

CARACTERE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 13684x    hodnotenie: 12/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt