support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo cadillac Cadillac CTS-V tuning  od Cam Shaft – silný zmysel pre dokonalosť logo cadillac

Cadillac CTS-V tuning od Cam Shaft – silný zmysel pre dokonalosť

19.Feb.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ak si to spočítame, v Európe je niekoľko desiatok tuningových a stylingových firiem, ktoré sa zaoberajú individualizáciou vozidiel. No položme si ruku na srdce a opýtajme sa, koľko z nich sa riadi heslom „menej je niekedy viac“. Áno, je veľa takých, ktoré produkujú dych berúce projekty, no len zlomok takých, ktoré sa na úpravu pozerajú s rozvahou a chladnou hlavou. Jednou takou je aj nemecký stylingový úpravca Cam Shaft, ktorý svoj zmysel pre dokonalosť predviedol na beštiálnom Cadillacu CTS-V.

Cadillac CTS-V je na trhu už nejakú dobu a za ten čas si získal priazeň obrovského množstva nadšencov, ale aj ´obyčajných´ ľudí. Atraktívny sedan, ktorý okrem dravého výzoru a luxusného interiéru ponúka tiež neobyčajne výkonný motor – rovnaký, aký jazdí súčasná Corvetta ZR-1. Symbióza motora, hmotnosti a celkovej aerodynamiky je natoľko presná, že položí na kolena aj skúsené BMW M5. Pod kapotou zbrusu amerického Cadillacu CTS-V, ktorý okrem iného spôsobil na motoristickej scéne nemalý rozruch, sa nachádza 6,2 litrový osemvalec do tvaru V, s dopingom od turbokompresora a celkovým výkonom 556 koní a 747 Nm. Zárukou týchto hodnôt je aj oficiálny certifikát Spoločnosti medzinárodných konštruktérov. Šprint z 0 na 100km/h zvládne tento elegantno-športový sedan za 3,9 sekundy.

CADILLAC CTS-V CAM SHAFT


Firmu Cam Shaft Wrapping Company asi nepozná veľa z vás. Jedná sa o nemeckého stylingového úpravcu, ktorého hlavným poslaním je aplikácia farebných fólií. Svoje zručnosti predvádza aj na tomto projekte, no len pri fóliách táto premena neostala. Prvým krokom bola zmena farby tohto Cadillacu. Firma sa rozhodla pre matnú bielu a uskutočnila to špeciálnymi fóliami určenými na zmenu farby auta. A teraz prichádza dôkaz zmyslu pre dokonalosť.

Pozorné oko si všimne, že sériový Cadillac CTS-V je obdarený množstvo chrómových doplnkov. Firma Cam Shaft si uvedomila, že tadiaľto cesta nevedie a zamaskovala teda všetkých 25 chrómových dielov do matnej čiernej. K tomu prispôsobila aj nástrek kolies, ktorý je taktiež v matnom čiernom prevedení a za celkovým dizajnom nezaostávajú ani poniklované matice kolies taktiež v čiernom prevedení. A teraz si položte ruku na srdce a zamyslite sa nad tým, či toto nie je lepšie, ako výrazné bodykity, rozšírenia a megalomanské kolesá...

Zmeny sa udiali aj pod kapotou tejto beštie. Nainštalovaný bol nový priechodnejší vzduchový kit, ktorý bol vyleštený pre oko diváka, taktiež bol nainštalovaný nový software riadiacej jednotky a čerešničkou na torte je výkonnejší kompresor, ktorý tlačí o 0,4 baru viac. Výsledkom tohto performance tuningu pre Cadillac CTS-V v úprave od CAM SHAFT je zvýšenie výkonu z 556 na 630 konských síl! Tento údaj hovorí za všetko.

cadillac ctsv cam shaft tuning

cadillac ctsv cam shaft tuning

cadillac ctsv cam shaft tuning

cadillac ctsv cam shaft tuning

cadillac ctsv cam shaft tuning

cadillac ctsv cam shaft tuning

cadillac ctsv cam shaft tuning

cadillac ctsv cam shaft tuning

cadillac ctsv cam shaft tuning

Cadillac CTS-V v úprave od Cam Shaft:

cam shaft logo

Cadillac CTS V Cam Shaft:Váš názor na vytunený Cadillac CTS-V od firmy Cam Shaft ? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám áut od firmy Cam Shaft, tak navštívte našu podstránku:

CAM SHAFT tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Cadillac vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Cadillac tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6961x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt