support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Bugatti Najsilnejší z najsilnejších – Bugatti Veyron 16.4 s výkonom 1001 koní logo Bugatti

Najsilnejší z najsilnejších – Bugatti Veyron 16.4 s výkonom 1001 koní

26.Jun.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

V Ženeve v roku 2002 bol verejnosti predstavený koncept, ktorého produkcia sa plánovala na rok 2003, no problémy, ktoré boli sprevádzané vývojom a priebehom samotného výrobného procesu, bola sériová výroba vyhlásená na september 2005.

Zosúladiť dokonalé a výkonné športové auto s extra luxusným interiérom, nie je nič ľahké. Navyše majitelia takýchto áut si potrpia aj na komfort z jazdy, takže nie ja sa čomu čudovať, že to konštruktérom trošku trvalo. Výsledok však stojí za to! No jednoznačne sa budete pýtať na výkon a zrýchlenie tohto výnimočného giganta, ktorý bude k dispozícii pár majiteľom na celom svete. Neide o tisíc-kusovú výrobu, ale hovorí sa okolo 300kusoch, pretože cena jedného sériového auta sa pohybuje okolo 1 mil.€, alebo 1,7 mil.$. Takže tí z vás, ktorí máte našetrené v pokladničke, alebo v keramickom prasiatku zopár drobákov, nezúfajte, lebo sa už aj vyrábajú malé modely autíčok týchto superšportiakov ;-)

Ale zaujíma nás skutočná veľkosť a sila Veyrona, preto si priblížme detaily v tomto odstavci. Dĺžka auta 4466mm, s rázvorom kolies 2700mm spolu so šírkou 1998mm a výškou 1206mm dávajú tušiť, že to bude ploštica väčších rozmerov. Celkový dizajn auta bol vynikajúco prepracovaný do najmenších detailov. Ostré línie meniace sa do ladných kriviek, a masívna karoséria, ktorá je prederavená otvormi na sanie vzduchu, pripomína tak malé prízemné lietadlo. A prečo lietadlo, keď to nemá ani krídla? No na lietadlo sa auto mení počas jazdy, keď sa vysunie zadné prítlačné krídlo vo vyššej rýchlosti, a potom si už môžeme pripravovať pilotný preukaz na jazdu týmto autom. Veď „letieť“ po cestách s Veyronom by bol nezabudnuteľným zážitkom každého šoféra, a ešte väčší by bol, keby sme naozaj mali pri sebe pilotný preukaz, a ukázali ho policajtovi pri prekročení rýchlosti :-D

Ako iste teraz všetci tušíte, povieme si už konečne niečo o vlastnostiach motora. Pre nás „smrteľníkov“ veľkú, ale pre budúceho majiteľa auta zanedbateľnú finančnú položku – mesačné zákonné poistenie, za objem 8litrov - presnejšie 7993cm3 je superluxusom. Motor, inak vybavený so štyrmi turbodúchadlami, sa s celkovým krútiacim momentom pohybuje okolo 1250Nm pri otáčkach od 2200 do 5500/min. Konečný výkon motora je 736kW/1001k a to je už čo povedať na sériovo vyrábané vozidlo! Prečo? No pretože tento výkon spolu s celkovým objemom motora a krútiacim momentom dávajú autu ultra-rýchlosť až 406km/h !!! Zdá sa to síce všetko neuveriteľné, ale dlhé čakanie na sériovú výrobu tohto auta sa skutočne oplatilo a je čas šetriť peniažky, aby sme si mohli vyskúšať toto superauto ;-)

Svoje oči si môžete „vyočiť“ pri pohľade na toto superluxusné športové auto v galérii sem:preview
Ettore Bugatti (1881-1947) bol známy už v rokoch 1909, kedy sa automobilové závody rozhodli vyrábať aj športové automobily. Bugatti to vedel a pridal k nim aj dávku luxusu, ktorý tak chýbal ostatným športovým vozidlám iných značiek. Bugatti vedel, že s dávkou luxusu auto je brzdené väčšou hmotnosťou, a preto sa rozhodol zostrojiť modernejšie a výkonnejšie motory, aké boli vyrábané v tom čase. Vďaka svojim zamestnancom, ktorí disponovali výbornými schopnosťami, napredoval ich vývoj razantným štýlom. Ettore Bugatti mal aj syna. Volal sa Carlo Bugatti (1856-1940), a bol z prvých novodobých umelcov, ktorí reagovali na klasiku Renesancie, Baroka a Rokoka. Carlo bol aj významným dizajnérom interiérových doplnkov, čo sa neskôr prenieslo vlastne aj do automobilov.


Wallpaper "Bugatti Veyron 16.4" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Krátka video prezentácia rakety Bugatti Veyron:Čo hovoríte na tento superstroj Bugatti Veyron s označením 16.4 ? Nech sa páči, hlasujte:Ak vám nerobia problémy cudzie jazyky, určite bude pre vás hračkou sa dozvedieť viac na:

BUGATTIViac informácií k tomuto autu ako aj firme Bugatti vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 27392x    hodnotenie: 83/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt