support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Bugatti Bugatti EB 16.4 Veyron Pur sang. logo Bugatti

Bugatti EB 16.4 Veyron Pur sang.

14.Dec.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Bugatti EB 16.4 Veyron Pur sang
Túžite po niečom exkluzívnom? Po jednom z najrýchlejším áut tejto planéty? Neviete čo už robiť s peniazmi? Ak ste odpovedali na všetky otázky pozitívným "áno", máme tu niečo pre vás. Jedná sa o Bugatti Veyron. No nie je to "obyčajný" Veyron, je to špeciálna edícia vyrobená v počte 5 kusov! Názov tohto krásavca je Bugatti EB 16.4 Veyron Pur sang.

Pod názvom Pur sang sa skrýva limitovaná edícia ktorú odlíšite od bežného Veyrona na prvý pohľad. Je výnimočná po svojej exteriérovej stránke, keďže po motorickej a interiérovej stránke už asi nie je čo vylepšovať. :)

Konštruktéri sa rozhodli vyrobiť celú karosériu len z dvoch materiálov a to: špeciálnej hliníkovej zliatiny a uhlíkových vlákien (karbón). Takto vytvorenú karosériu vyleštili do toho najvyššieho lesku, no nanášanie farby sa nekonalo.

Čo sa týka motorickej stránky, na aute sa nič nezmenilo, ale vďaka použitým materiálom klesla váha o 100 kg teda na 1888 kg. Pri výkone približne 1000 koní je to 1,88 kg/ hp. Vďaka čomu bude tento Veyron ešte o niečo rýchlejší.

Jednoznačne sa konštruktérom podarilo vyrobiť auto ktoré bude pútať ešte väčšiu pozornosť ako "obyčajný" Veyron. A ako sa k nemu dostať? Musíme vás sklamať, všetkých 5 kusov ktoré boli vyrobené sa predali do 24 hodín. :-D

Bugatti Veyron EB 16.4 Pur Sang

Bugatti Veyron EB 16.4 Pur Sang

Bugatti Veyron EB 16.4 Pur Sang

Bugatti EB 16.4 Veyron Pur Sang:preview
Ettore Bugatti (1881-1947) bol známy už v rokoch 1909, kedy sa automobilové závody rozhodli vyrábať aj športové automobily. Bugatti to vedel a pridal k nim aj dávku luxusu, ktorý tak chýbal ostatným športovým vozidlám iných značiek. Bugatti vedel, že s dávkou luxusu auto je brzdené väčšou hmotnosťou, a preto sa rozhodol zostrojiť modernejšie a výkonnejšie motory, aké boli vyrábané v tom čase. Vďaka svojim zamestnancom, ktorí disponovali výbornými schopnosťami, napredoval ich vývoj razantným štýlom. Ettore Bugatti mal aj syna. Volal sa Carlo Bugatti (1856-1940), a bol z prvých novodobých umelcov, ktorí reagovali na klasiku Renesancie, Baroka a Rokoka. Carlo bol aj významným dizajnérom interiérových doplnkov, čo sa neskôr prenieslo vlastne aj do automobilov.


Predstavenie Bugatti Veyron EB 16.4 Pur Sang z Frankfurtu:Tu ešte krátka video prezentácia "klasického" Bugatti Veyron 16.4:Čo hovoríte na túto limitovanú verziu Bugatti EB 16.4 Veyron Pur sang? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:


Viac informácií k možným úpravám áut značky Bugatti vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Bugatti tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: CT

Preklad: Matúš Babinec
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11031x    hodnotenie: 53/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt