support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bugatti Bugatti Chiron: 16 valcov, brutálny výkon a špičková technika logo bugatti

Bugatti Chiron: 16 valcov, brutálny výkon a špičková technika

08.Sep.2016
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Možno si pamätáte časy, keď sme Bugatti Veyron považovali za Olymp automobilového priemyslu. Dlho sa špekulovalo, čo bude ďalej, či Bugatti bude schopné tento vrchol ešte prekonať. Dnes už na túto otázku poznáme odpoveď. Je ňou Bugatti Chiron, ktoré prichádza s ešte vyšším výkonom a modernejšou výbavou.

Vybaviť akékoľvek auto poriadnym motorom s vysokým výkonom nie je v princípe až také výnimočné. Zladiť však celý model tak, aby tento výkon bol schopný využiť, si však už vyžaduje kus umenia. A práve to bol hlavný cieľ vývojárov modelu Chiron. Nešlo teda len o to prekonať Veyron, ale priniesť svetu model, ktorý bude perfektne fungovať. Bugatti Chiron bude navyše aj vyhľadávaným artiklom medzi zámožnými zberateľmi, produkčný plán totiž počíta iba s 500 vyrobenými kusmi.

Bugatti Chiron zaujme dizajnom aj použitou technikou


Z hľadiska dizajnu je zrejmé, že Chiron kráča v stopách modelu Veyron. Oproti nemu však pôsobí ešte elegantnejšie. Celkovo môžeme vyzdvihnúť snahu dizajnérov skombinovať elegantný a športový dizajn do úžasne pôsobiaceho celku. Karoséria je jednodielna a zhotovená z odľahčených kompozitných materiálov. Podvozku nechýba adaptívne odpruženie a zaujímavosťou je, že Chiron využíva špeciálne vyvinuté pneumatiky.

Interiéru nechýbajú prémiové materiály ako je napríklad hliník, koža a karbón. Hoci na prvý pohľad môže vnútrajšok vyzerať stroho, posádke určite nebude nič chýbať. Od vzhľadu však prejdime k technike, tá vás určite prekvapí.

bugatti chiron sportove kupe 1500 koni

Srdcom Bugatti Chiron je 8.0-litrový šestnásťvalec s výkonom až 1 103 kW/1 500 koní prepĺňaný až štyrmi turbodúchadlami. Maximálny krútiaci moment predstavuje 1 600 Nm a je dostupný v rozmedzí 2 000 až 6 000 ot./min. Motor spolupracuje so 7-stupňovou prevodovkou DSG, ktorá bola špeciálne upravená pre potrebný tohto modelu. Výrobca nevynechal ani oficiálne údaje o zrýchlení.

bugatti chiron sportove kupe 1500 koni

Bugatti Chiron zvládne šprint z 0 na 100 km/h za 2,5 sekundy, pričom hranicu 200 km/h z pokoja prekoná už za 6,5 sekundy. Nechýba však ešte jedna kolónka, z 0 na 300 km/h vystrelí Bugatti Chiron za 13,6 sekundy. Ak by ste ani po prekonaní hranice 300 km/h nezvoľnili tempo, dostanete sa až k maximálnej rýchlosti 420 km/h. Hoci údaje o spotrebe chýbajú, vedzte, že ani 100-litrovú nádrž nebudete mať problém vyjazdiť za celkom krátku dobu. Dodajme, že so svojou hmotnosťou 1 995 kg Chiron nepatrí v rámci svojej kategórie medzi najľahších.

bugatti chiron sportove kupe 1500 koni

Ako sme už vyššie uviedli, vyrobené bude iba obmedzené množstvo, pričom prvé kusy sa k svojim majiteľom dostanú už počas jesene. Napriek svojej cene 2,4 milióna eur nebude mať Chiron určite núdzu o záujemcov.

bugatti chiron sportove kupe 1500 koni

bugatti chiron sportove kupe 1500 koni

bugatti chiron sportove kupe 1500 koni

bugatti chiron sportove kupe 1500 koni

bugatti chiron sportove kupe 1500 koni

bugatti chiron sportove kupe 1500 koni

BUGATTI CHIRON - novinka z dielne Bugatti:Chcete sa dozvedieť viac o modeloch áut od Bugatti ? Navštívte našu podstránku:

BUGATTI


Ďalšie superautá nájdete v našom zozname článkov tu:

Supercars


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1454x    hodnotenie: - nehodnotený -


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt