support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo brzdy Karbónové brzdové kotúče EBC Brakes High Carbon Blade – odolné a spoľahlivé brzdy pre športovú jazdu logo brzdy

Karbónové brzdové kotúče EBC Brakes High Carbon Blade – odolné a spoľahlivé brzdy pre športovú jazdu

07.Jun.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Britský výrobca brzdového obloženia, kotúčov a ďalších komponentov predstavuje inovované kotúče určené najmä pre športové autá. Nové kotúče sľubujú oveľa lepšie vlastnosti a vyššiu odolnosť vďaka špeciálnej zlúčenine a unikátnej technológie výroby. Tieto brzdové kotúče od EBC Brakes sa používajú aj pri niektorých pretekárskych špeciáloch a vyznačujú sa perfektnými parametrami. Povieme vám, prečo sú tieto brzdové kotúče tak výnimočné.

EBC Brakes High Carbon Blade: kvalitné karbónové brzdové kotúče


Značka EBC Brakes je vo svete známa kvalitnými produktmi, ktoré sa týkajú brzdových sústav a príslušenstva. Spoločnosť sa preto nebojí ani náročnejšieho vývoja a prináša na trh skutočne unikátne a technologicky vyspelé produkty. Medzi ne patria aj špeciálne brzdové kotúče High Carbon Blade vyrobené zo špeciálnej zmesi, vďaka ktorej majú skvelé vlastnosti a hodia sa aj pre pretekárske špeciály. Uplatnenie si určite nájdu aj na vašom aute, kde sa spoľahlivo postarajú o adekvátny brzdný účinok, čo napríklad v prípade krízových situácií môže rozhodovať o všetkom.

Brzdy a ich účinok naozaj netreba podceňovať a myslieť by mal na to každý správny tuner, ktorý sa rozhodne zvýšiť výkon svojho auta. Bežné brzdové kotúče sa zvyknú viac prehrievať a dochádza k vädnutiu brzdného účinku. Pri častejšom preťažovaní a prehrievaní môže dôjsť dokonca k prasknutiu či k zvlneniu kotúča. Samotný účinok bŕzd je tak nielenže slabší, ale počas brzdenia je napríklad cítiť vibrácie volantu, či počuť nepríjemne pazvuky. Predstavíme vám inovatívne kotúče od EBC Brakes vyrobené z mimoriadne kvalitnej ocele, s ktorými tieto problémy určite nezažijete. Materiál, z ktorého sú kotúče High Carbon Blade vyrobené, je totiž obohatený o karbón a silikón, vďaka čomu sa tieto brzdové kotúče môžu pochváliť výnimočnými vlastnosťami.

Kotúče EBC Brakes High Carbon Blade s prímesou karbónu a silikónu vám doprajú poriadny brzdný účinok, čo zvýši bezpečnosť vašej jazdy. Vyššia koncentrácia karbónu a silikónu zabezpečí zahriatie na adekvátnu teplotu a zároveň sa zabráni prehrievaniu vďaka unikátnemu vzorkovaniu kotúča. Výrobca udáva odolnosť týchto brzdových kotúčov až do 800 °C. Tieto brzdové kotúče po väčšej záťaži nestrácajú na svojom účinku a aj pri častých športových jazdách vám vydržia veľmi dlho.

Dlhšia životnosť, unikátna technológia a maximálna kvalita spravili z týchto brzdových kotúčov veľmi obľúbený produkt. Po brzdových kotúčoch s vyššou prímesou karbónu a silikónu siahajú nielen pretekárske tímy, ale aj tuningové dielne, či jednotlivci, ktorí sa rozhodli upraviť si svoje auto. Toto pokrokové brzdové riešenie je dostupné pre širokú radu rôznych modelov väčšiny značiek. Brzdové kotúče EBC Brakes High Carbon Blade sú vhodné pre modely značiek Audi, Volkswagen, Škoda, Seat, Honda, Opel, BMW, či Subaru.

Hlavné výhody brzdových kotúčov EBC Brakes High Carbon Blade:
- zabezpečia vynikajúci brzdný účinok
- kvalitná oceľ s vyššou prímesou karbónu a silikónu
- nehrozí vädnutie bŕzd či prasknutie kotúča
- mimoriadna pevnosť, nezvlnia sa
- dostupné pre širokú škálu rôznych modelov
- odolné voči teplotám do 800 °C
- Blade vzorkovanie povrchu pre efektívnejšie chladenie
- dlhá životnosť aj pri častých ostrých jazdách


brzdy high carbon blade brzdové kotúče ebc brakes

Sadu brzdových kotúčov EBC Brakes HIGH CARBON BLADE si môžete objednať aj priamo tu:

Do poznámky prosíme uveďte značku a model vášho auta + sadu na nápravu (prednú, alebo prednú + zadnú):

katalog
EBC Brakes HIGH CARBON BLADE - karbónové brzdové kotúčeAktuálny cenník výrobkov od firmy EBC brakes si stiahnite tu:

preview
download
[ 181 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Aktuálny katalóg výrobkov od firmy EBC Brakes si stiahnite tu:

preview
download
[ 10 831 KB ]

V prípade objednávky bŕzd EBC Brakes nás prosíme kontaktujte.


logo EBC brakes

PRODUKTOVÉ PORTFÓLIO PRE AUTOMOBILY


Firma EBC Brakes ponúka v oblasti bezazbestových-organických brzdových doštičiek a kotúčov bezpochyby najrozsiahlejší sortiment na svete. Obsahuje brzdové obloženie pre väčšinu európskych, japonských a amerických áut, ktoré sú vyrábané v ISO 9000 certifikovanej výrobe za pomoci tých najkvalitnejších materiálov. Produkty EBC Brakes sú jedny z mála, ktoré dodržujú najnovšie európske požiadavky a predpisy. Najnovšia nanášacia zmes AF44/78 zabraňuje nepríjemným rušivým zvukom a cukaniu pri brzdení, ktoré môžu vznikať pri použití nesprávneho materiálu. Brzdy sa vyznačujú extrémne vysokým lomovým napätím. Všetky brzdové obloženia a kotúče sú vyrábané vo vlastných továrňach firmy EBC Brakes. Brzdové obloženie je opatrené špeciálnou vrstvou proti zabraňujúcou vzniku korózie a je možné ho používať v kombinácií so sériovými kotúčmi. Výrobky EBC Brakes sa skladajú kompletne z organických materiálov, neobsahujú azbest, nikel ani ďalšie jedovaté materiály a boli už niekoľkokrát ocenené ako najlepšie brzdy, aj vďaka svojej nekompromisnej kvalite a inovatívnej technike, ktorá umožňuje, aby bolo obloženie bez nežiaduceho agresívneho čierneho prachu, ktoré zostáva na diskoch a tým ich znehodnocuje.

Váš názor na karbónové brzdové kotúče HIGH CARBON BLADE od spoločnosti EBC Brakes ? Nech sa páči, hlasujte tu:Viac informácií k týmto športovým brzdám vám radi poskytneme. Zoznam článkov o brzdách nájdete tu:

BRZDY - performance tuning


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým brzdám od firmy EBC Brakes, tak navštívte našu podstránku:

EBC Brakes


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8282x    hodnotenie: 13/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt