support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo brzdy Brzdové platničky EBC Bluestuff NDX - profesionálne brzdové obloženie logo brzdy

Brzdové platničky EBC Bluestuff NDX - profesionálne brzdové obloženie

25.Jul.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Brzdová sústava je nepochybne jednou z najdôležitejších súčastí motorového vozidla a preto si neraz vyžaduje zvláštnu pozornosť. Ak ste sa navyše rozhodli pustiť do výkonnostných úprav vášho tátoša, je venovanie nemalej pozornosti brzdám určite na mieste.

Výmenu brzdových platničiek zažil zrejme už každý motorista, čo s autom najazdí trochu viac, než len do najbližšieho obchodu a naspäť. Tu sa delia motoristi na viaceré tábory, niektorí zveria svoje auto na výmenu platničiek autorizovanému servisu a spoliehajú sa na kvalitu originálneho výrobcu, tí druhí si zháňajú brzdové platničky druhovýroby a vyberajú si podľa pomeru ceny, životnosti, či podľa referencii. Ako sme už v úvode spomenuli, brzdy sú jedna zo súčastí vozidla, ktorým by mal majiteľ venovať osobitnú pozornosť, platí to pritom dvojnásobne, ak sa rozhodnete svoje auto nejako výkonnostne upravovať, majstrovstvo totiž nespočíva len v tom poriadne sa rozbehnúť, ale vedieť aj bezpečne zastaviť.

EBC Bluestuff NDX najvyššia kvalita teraz už aj pre „civilné autá“

Ak ste sa už niekedy venovali výberu brzdových platničiek a na trhu ste nenašli nič, čo by vás dokázalo uspokojiť a dostatočne skrotiť vašu cestnú šelmu, možno vás zaujme najnovší produkt od svetoznámej firmy EBC Brakes, ktorá je na poli brzdových systémov veľmi silným hráčom.

Svedčia o tom nielen milióny spokojných zákazníkov, ale aj množstvo svetových závodných tímov, ktoré už roky zverujú do rúk tejto firmy svoju dôveru a využívajú tie najlepšie produkty. Firma EBC Brakes sa v súčasnosti rozhodla veľmi pozoruhodne rozšíriť ponuku brzdových platničiek, o úplne nový typ, ktorý bol až doteraz výsadou športových špeciálov.

Rada Bluestuff NDX predstavuje najvyššiu kvalitu spracovania, ktorá si hravo poradí s množstvom neskrotných koní a technológiu roky overenú vo svete motoršportu si budete môcť teraz dopriať aj vy.

brzdové platničky ebc brakes bluestuff ndx

Perfektné vlastnosti platničiek Bluestuff NDX


Hlavnou doménou brzdových platničiek EBC Bluestuff NDX je použitie špeciálnej zmesi materiálov, ktoré vykazujú nielen vyššiu účinnosť pri pritlačení na brzdový kotúč, ale aj vysokú životnosť, ku ktorej sa vyjadríme neskôr. Výnimočnosť platničiek spočíva však aj vo veľmi pokročilej a špecializovanej výrobe, ktorá prebieha v britskej továrni, celkovo sa pri nej uplatňuje päť špeciálnych krokov pri nanášaní a miešaní materiálu. Samotnú platničku tvorí pevná oceľová podložka univerzálneho tvaru, veľmi pevná tenká granulovaná vrstva tlmiaca vibrácie a napokon hrubá vrstva zmesi, ktorá aj pri vyšších nárokoch a prudkom brzdení vykazuje oveľa lepšie vlastnosti. Kľúčovým atribútom je to, že pri brzdení pomalšie zahrieva, je účinnejšia, tichšia a navyše neobsahuje žiadnu metalizovanú vrstvu, takže je šetrná aj voči brzdovému kotúču. Výhodu poskytuje aj drážka v tvare písmena V, tiahnuca sa cez stredovú líniu, toto riešenie zamedzuje zbieraniu špiny, prachu a iného materiálu, ktorý sa vďaka tejto drážke bezpečne dostane mimo platničku. Vyššie spomínaný výrobný postup (ktorý firma samozrejme úplne dopodrobna neodhalí) sa aplikuje už niekoľko rokov a za tú dobu bol podrobený množstvu testov na tých najvýkonnejších vozidlách, z ktorých môžeme menovať napríklad špeciálne upravený Chevrolet Camaro, či Dodge Viper, ktorému energia a výkon rozhodne nechýbala.

Inžinieri v EBC Brakes taktiež popracovali aj na životnosti, ktorá pri používaní v premávke je minimálne 32 tisíc km a to rátame do úvahy, že šofér rozhodne nebude auto šetriť. V prípade, že ste vyznávači skôr pokojnejšej jazdy, platničky vám vydržia ešte dlhšie. Ak by ste sa rozhodli zadovážiť si tieto platničky pre svoj závodný špeciál, výrobca udáva, že Bluestuff NDX zvládnu 4-5 závodov po 30 kôl. Ak sa však rozhodnete pre tento typ platničiek, výrobca odporúča skontrolovať, prípadne prebrúsiť brzdový kotúč, aby bol účinok, čo najlepšie cítiť.

Jedinou chybičkou krásy, na ktorú vás však musíme upozorniť je fakt, že v Európe vyžadujú predpisy technické schválenie v podobe certifikátu R90, ktoré firma nedodáva k úplne všetkým vozidlám! Pred kúpou vám teda odporúčame zistiť si, či firma EBC pre váš typ auta má k dispozícii daný certifikát. Ide pritom o ďalšie z európskych byrokratických nariadení, ktoré nekomplikuje život len predajcom, ale v neposlednom rade aj zákazníkom, pripomíname, že na žiadnom inom kontinente nič podobné nie je treba.

brzdové platničky ebc brakes bluestuff ndx

Bohaté skúsenosti pretekárov s Bluestuff NDX


O kvalite brzdových platničiek Bluestuff NDX sa presvedčilo už mnoho pretekárov po celom svete, vyskúšali si ich v Austrálii na vozoch Holden Commodore a taktiež na americkom kontinente pri závodoch vozidiel nad 1,5 tony. Všetci jazdci si nové brzdové obloženie veľmi pochvaľovali, prvú pol hodinu závodov bolo vädnutie brzdného účinku takmer nepatrné a ani potom sa zásadne nezhoršovali, jazdci tak si tak mohli dovoliť rýchlejšie priblíženie k zákrutám.

Svoje má odskúšané aj jazdec Richard Nelson venujúci sa autokrosu. S vozidlom vážiacim cez 1,8 tony sa zúčastnil náročných pretekov NASA Mid Atlantic, kde trval závod viac než dve hodiny, pri teplote kotúčov cez 950 °C bol brzdný účinok citeľne lepší, než u jeho predtým používaných platničiek a mohol si dovoliť brzdiť neskôr pred zákrutou.

Firma EBC Brakes výrobou týchto platničiek spravila rozhodne veľký krok vpred, kým v sériovom aute by sme možno potenciál týchto platničiek nevyužili dostatočne, pri výkonnostných úpravách, už však výmena za tento produkt stojí určite aspoň za zváženie.

Brzdové platničky Bluestuff NDX - VÝHODY:
- vysoká účinnosť
- efekt vädnutia brzdného účinku je minimálny
- dlhá životnosť
- odolnosť voči nešetrnej jazde
- tuhosť
- pokrokové výrobné postupy
- vysokošpecializovaná výroba

EBC Bluestuff Brake Pads v prezentačnom videu na výstave SEMA 2010:Sadu brzdového obloženia EBC brakes BLUESTUFF NDX si môžete objednať aj priamo tu:

Do poznámky prosíme uveďte značku a model vášho auta + sadu na nápravu (prednú, alebo prednú + zadnú):

katalog
EBC brakes - brzdové doštičky Bluestuff NDXAktuálny cenník výrobkov od firmy EBC brakes si stiahnite tu:

preview
download
[ 181 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Aktuálny katalóg výrobkov od firmy EBC brakes si stiahnite tu:

preview
download
[ 10 831 KB ]

V prípade objednávky bŕzd EBC BRAKES nás prosíme kontaktujte.


logo EBC brakes

PRODUKTOVÉ PORTFÓLIO PRE AUTOMOBILY


Firma EBC Brakes ponúka v oblasti bezazbestových-organických brzdových doštičiek a kotúčov bezpochyby najrozsiahlejší sortiment na svete. Obsahuje brzdové obloženie pre väčšinu európskych, japonských a amerických áut, ktoré sú vyrábané v ISO 9000 certifikovanej výrobe za pomoci tých najkvalitnejších materiálov. Produkty EBC Brakes sú jedny z mála, ktoré dodržujú najnovšie európske požiadavky a predpisy. Najnovšia nanášacia zmes AF44/78 zabraňuje nepríjemným rušivým zvukom a cukaniu pri brzdení, ktoré môžu vznikať pri použití nesprávneho materiálu. Brzdy sa vyznačujú extrémne vysokým lomovým napätím. Všetky brzdové obloženia a kotúče sú vyrábané vo vlastných továrňach firmy EBC Brakes. Brzdové obloženie je opatrené špeciálnou vrstvou proti zabraňujúcou vzniku korózie a je možné ho používať v kombinácií so sériovými kotúčmi. Výrobky EBC Brakes sa skladajú kompletne z organických materiálov, neobsahujú azbest, nikel ani ďalšie jedovaté materiály a boli už niekoľkokrát ocenené ako najlepšie brzdy, aj vďaka svojej nekompromisnej kvalite a inovatívnej technike, ktorá umožňuje, aby bolo obloženie bez nežiaduceho agresívneho čierneho prachu, ktoré zostáva na diskoch a tým ich znehodnocuje.

Váš názor na tieto brzdové platničky Bluestuff NDX od spoločnosti EBC Brakes ?Viac informácií k týmto športovým brzdám vám radi poskytneme. Zoznam článkov o brzdách nájdete tu:

BRZDY - performance tuning


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým brzdám od firmy EBC Brakes, tak navštívte našu podstránku:

EBC Brakes


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 18671x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt