support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo brzdy EBC Brakes brzdové obloženie Red Stuff – kvalita má červenú farbu logo brzdy

EBC Brakes brzdové obloženie Red Stuff – kvalita má červenú farbu

21.Jan.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Brzdy sú jednou z najdôležitejších častí na aute. Nezáleží na tom, či máte pod zadkom 90 koní alebo 350, stále je nutné auto nejakým spôsobom zastaviť. S rastúcou popularitou tuningu sa taktiež vyvíjajú aj brzdové systémy a nie je to už čisto len o funkčnosti, ale do popredia sa dáva aj vzhľad. Každopádne, je veľmi dôležité mať na aute kvalitné brzdy a žiť tak s pocitom, že v nečakaných situáciách vám pomôžu prekonať nepríjemné okamihy. Anglický výrobca EBC Brakes o týchto aspektoch jazdenia vie a preto vyvíja tie najkvalitnejšie brzdové systémy na svete. Dnes si predstavíme výkonné brzdové obloženie EBC Brakes Red Stuff.

EBC BRAKES – RED STUFF


Modelová rada Red Stuff predstavuje akúsi vlajkovú loď firmy EBC Brakes a určená je pre rýchle a street-ové autá nad 200 konských síl. S koncom roka 2009, EBC Brakes predstavuje vynovenú a vylepšenú radu Red Stuff, ktorá tak stanovuje nové štandardy brzdových obložení vo svete.

Obloženie Red Stuff bolo vždy známe vďaka svojím špecifickým vlastnostiam, ako je minimálne vylučovanie prachu. Avšak vďaka vynovenej a ešte kvalitnejšej výrobe týchto obložení sa vylučovanie prachu zredukovalo na minimum, rovnako ako aj opotrebenie brzdových kotúčov vplyvom trenia obloženia a fenomén obložení „Pick up“.

Obloženie Red Stuff bolo testované v laboratóriách UK Motor Industries Research Association (MIRA) a výsledkom je zníženie brzdnej dráhy o takmer 15 metrov pri rýchlosti 160 km/h.

Z dôvodu, že obloženie Red Stuff je vyrábané z tvrdších materiálov, ich plná „palebná sila“ sa prejaví po cca 2500 km jazdenia v mestskej premávke. No po zábehu je brzdové obloženie EBC Brakes Red Stuff pripravené plniť akékoľvek požiadavky majiteľa!

ebc brakes red stuff doštičky

Pár príspevkov z jedného nemenovaného blogu:

Sťažnosť
„Kúpila som set brzdových obložení zo Summit Racing. Môj manžel zavolal do predajne, keď mali obloženia najazdených 180 míľ (viac ako bol odporúčaný čas zábehu), no aj napriek tomu vydávali zvuk a správali sa ako opotrebované obloženia. Po kontaktovaní Summit Racingu nám povedali, že po ďalších 200 míľach im máme zavolať. S manželom sme šli na dovolenku a prešli tak ďalších 1000 míľ, no obloženia naďalej vydávali nepríjemný hluk a brzdný účinok bol veľmi slabý. Zo Summit Racingu nám povedali, aby sme tento email preposlali vám, lebo jestvuje podozrenie, že brzdy sú vadné. Prosím, kontaktujte ma, pretože mám záujem obloženia vrátiť. Nemôžem si totižto dovoliť platiť ďalšie peniaze a mať takéto nekvalitné brzdy.“

Riešenie
„Dobre pani, dovoľte mi pár slov, Celú jar sme vykonávali zmeny na brzdovom obložení Red Stuff a kvôli ich tvrdosti trvalo viac ako 1500 míľ, než sa zabehli na sto percent. Ľudia proste nechceli čakať tak dlho. Najnovší materiál je tzv. DM 2026 a mám ho na mojom Lexus GS 300 a po 200 míľach funguje bezchybne. Odporúčam nechať si všetky obloženia po dobu 10 dní a potom sa uvidí. Diely sú DP 31764C a 31788C“

Záver – spokojný zákazník!
„Ospravedlňujem sa za neskorú odpoveď vzhľadom na fakt, že ste mi poslali nové brzdové obloženie. Sú oveľa lepšie ako predchádzajúca séria. Brzdy sa naplno prejavili po cca 500 kilometroch. Okrem toho, že brzdy už takmer nie je počuť, auto zastavia OVEĽA lepšie, ako séria predtým. Znova sa ospravedlňujem sa moju dlho trvajúcu odpoveď, ale veľmi si cením nový set brzdových obložení. Som veľmi spokojná s nákupom.“

ebc brakes red stuff športové tuning brzdy

Aktuálny cenník výrobkov od firmy EBC brakes si stiahnite tu:

preview
download
[ 181 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Aktuálny katalóg výrobkov od firmy EBC brakes si stiahnite tu:

preview
download
[ 10 831 KB ]

V prípade objednávky bŕzd EBC BRAKES nás prosíme kontaktujte.


Brzdové obloženie EBC Brakes "RED STUFF" si môžete objednať tu:

Do poznámky prosíme uveďte pre akú značku, model, motor a rok výroby auta si toto obloženie objednávate:

Do poznámky ešte uveďte, či sa jedná o prednú sadu, zadnú sadu, alebo komplet sadu (4 kolesá):

katalog
Brzdové obloženie (doštičky) EBC Brakes RED STUFF

BRZDY NA VYSOKEJ ÚROVNI


EBC Brakes logo
Celé sa to začalo už v roku 1978 v Anglicku, kedy bola firma EBC Brakes začínajúcou malo firmou. Spočiatku bola firma EBC len importér pre brzdové obloženie. Firma sa ale rýchlo vyvinula a na trhu prerazila ako samostatná firma najmä vďaka výrobe brzdových systémov pre motocykle, o čom svedčia aj mnohé víťazstvá na rôznych prestížnych podujatiach a šampionátoch. Na podnet týmto úspechom sa firma EBC Brakes rozhodla rozšíriť výrobu o ďalšie aplikácie akými sú bicykle, lokomotívy, nákladiaky, ťahače, autobusy a v neposlednom rade aj automobily a závodné špeciály. To sa udialo na začiatku 90-tych rokov. V roku 2002 firma EBC Brakes odkúpila niekdajšiu veľkú firmu European Friction Industries (EFI) a začala sa tak cesta sa splnením si sna – stať sa svetovým lídrom vo výrobe najkvalitnejších brzdových systémov.

Dnes je EBC Brakes ako skupina jedna z najsilnejších v Európe a zároveň je nezávislý a vodcovský výrobca brzdových systémov s najväčšou ponukou produktov na svete. Produktové portfólio firmy zahŕňa automobily, motorky, nákladné autá, horské bicykle, motokáry, stavebné autá a taktiež ťažký priemysel. Firma disponuje vlastným výskumným oddelením a piatimi skúšobnými stanicami.

EBC Brakes si zakladá na nekompromisnej kvalite svojich produktov, pričom bola niekoľkokrát ocenená za najlepšie brzdy, kvalitu a inovatívnu technológiu.

Automobily – v automobilovom segmente disponuje firma EBC Brakes najširšou ponukou pre čo najväčšie množstvo automobilových značiek. Kevlarové a keramické športové brzdové obloženie zabraňuje tvorbe brzdového prachu až o 80 percent. Nezanechávajú žiadny oter, ktorý ináč ostáva na brzdových kotúčoch a tým ich poškodzuje. Aj pri nízkej teplote majú silný brzdný účinok.

EBC Brakes girl
Motorky – v motorkárskom segmente firma EBC Brakes ponúka svetovo najširšiu ponuku produktov s 80-percentným podielom na americkom trhu. Ponúka obrovské množstvo brzdových doštičiek , brzdových kotúčov a prevodoviek pre motorky, ATV a skútre.

Nákladné automobily – ako jediný výrobca používa aj v segmente nákladných automobilov brzdový povlak, technológiu výroby Interlayer a ponúka taktiež vlastné patentové riešenie pre brzdové systémy Knorr.

Horské bicykle – EBC Brakes ponúka širokú škálu brzdového obloženia pre horské bicykle v troch prevedeniach pre všetky požiadavky. Naša brzdová technika vyvíjaná v spolupráci s jednotkou v Downhill Steavem Peatem.

Motokáry – aj tu firma EBC Brakes ponúka široký program vo viacerých prevedeniach. Toto brzdové obloženie ponúka riešenie pre všetky požiadavky a potreby od normálnych doštičiek pre štandardné motokáry až po obloženie pre závodné motokáry.

PRODUKTOVÉ PORTFÓLIO PRE AUTOMOBILY


Firma EBC Brakes ponúka v oblasti bezazbestových-organických brzdových doštičiek a kotúčov bezpochyby najrozsiahlejší sortiment na svete. Obsahuje brzdové obloženie pre väčšinu európskych, japonských a amerických áut, ktoré sú vyrábané v ISO 9000 certifikovanej výrobe za pomoci tých najkvalitnejších materiálov. Produkty EBC Brakes sú jedny z mála, ktoré dodržujú najnovšie európske požiadavky a predpisy. Najnovšia nanášacia zmes AF44/78 zabraňuje nepríjemným rušivým zvukom a cukaniu pri brzdení, ktoré môžu vznikať pri použití nesprávneho materiálu. Brzdy sa vyznačujú extrémne vysokým lomovým napätím. Všetky brzdové obloženia a kotúče sú vyrábané vo vlastných továrňach firmy EBC Brakes. Brzdové obloženie je opatrené špeciálnou vrstvou proti zabraňujúcou vzniku korózie a je možné ho používať v kombinácií so sériovými kotúčmi. Výrobky EBC Brakes sa skladajú kompletne z organických materiálov, neobsahujú azbest, nikel ani ďalšie jedovaté materiály a boli už niekoľkokrát ocenené ako najlepšie brzdy, aj vďaka svojej nekompromisnej kvalite a inovatívnej technike, ktorá umožňuje, aby bolo obloženie bez nežiaduceho agresívneho čierneho prachu, ktoré zostáva na diskoch a tým ich znehodnocuje.

graf oblozeni EBC brakes Blackstuff Greenstuff Redstuff Yellowstuff Bluestuff

EBC Brakes - výrobný proces:EBC Brakes obloženia YELLOW STUFF - použité na Porsche 996 Turbo:Čo poviete na účinnosť a kvalitu bŕzd od spoločnosti EBC Brakes ? Nech sa páči, hlasujte:Viac informácií k týmto brzdám vám radi poskytneme. Zoznam článkov o brzdách nájdete tu:

BRZDY - performance tuning


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým brzdám od firmy EBC Brakes, tak navštívte našu podstránku:

EBC Brakes


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7973x    hodnotenie: 10/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt