support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo brzdy Goodridge brzdové hadice – oceľou obalená kvalita logo brzdy

Goodridge brzdové hadice – oceľou obalená kvalita

13.May.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Brzdy musia byť v dokonalom technickom stave, pretože bez sto percentne funkčných bŕzd nie je dobré vydávať sa na cestu, už len z dôvodu ohrozenia seba a ostatných účastníkov cestnej premávky. Majitelia svojich áut majú dnes široké možnosti ako vylepšiť, či len opraviť svoj brzdový systém tak, aby v prípade potreby robil to, na čo bol vymyslený. Smutné ale je, že niektorí ľudia si tento fakt nedokážu uvedomiť a svoje peniaze radšej investujú napríklad do otrasných plastov a v horšom prípade do ešte škaredších - nevkusných doplnkov. Dnes vám predstavíme anglického výrobcu kvalitných oceľových brzdových hadíc, firmu Goodridge.

Anglická firma Goodridge bola založená v roku 1969 v meste Exeter a náplňou jej práce od samého začiatku bol dovoz kvalitných leteckých hadíc pre účely motoršportu. Postupne narastajúci úspech umožnil firme Goodridge vybudovať si vlastnú továreň a otvoriť si tiež pobočky mimo Veľkej Británie (Španielsko, Francúzsko, Benelux, Japonsko, USA, Nemecko). Postupom času sa firme Goodridge podarilo v takej miere rozvinúť svoje výrobné kvality, že za pár rokov sa stali jedným z najdôležitejších dodávateľov materiálu pre rôzne automobilové značky.

Dnes je firma Goodridge uznávaným výrobcom vysokokvalitných a odolných hadíc, primárne brzdových, na vedenie prevádzkových kvapalín v automobiloch, motocykloch, bicykloch a štvorkolkách. Pýtate sa, načo sú dobré odolné (pozinkované alebo z nehrdzavejúcej ocele) brzdové či iné hadice? Továrenské gumové hadice v kombinácii s plastovými, či gumovými úchytmi a inými prvkami nedokážu tak intenzívne reagovať na stlačenie brzdového pedálu a využitie bŕzd tak nie je stopercentne. Na rozdiel od brzdových hadíc Goodridge, ktoré nielenže dobre vyzerajú, nekorodujú a sú maximálne odolné, dokážu taktiež preniesť celkový potenciál vašich bŕzd na vozovku, skrátiť tak brzdnú dráhu a obmedziť vibrovanie pedálu áut s ABS. Brzdové kity pre autá sú vybavené teflonovými hadicami (PTFE) opletenými nerezovou oceľou. Tieto hadice sú vyrábané tak, že po vybalení je možné nahradiť nimi pôvodné gumové hadice. Pancierové hadice Goodridge sú vybavené pevne lisovanými koncovkami a spojovacím materiálom. Tieto hadice sa neopotrebúvajú, nedoformujú sa vplyvom tepla a zďaleka nie sú tak namáhané, ako sériové hadice. Všetky tieto vlastnosti predurčujú hadiciam Goodridge jedno z popredných miest medzi výrobcami kvalitných brzdových hadíc a predstavujú tak nevyhnutnosť pri upgrade brzdového systému.
goodridge logo
Otázka teraz znie, chcete vlastniť profesionálny brzdový systém? Ak je vaša odpoveď kladná, ste na správnej adrese. Brzdové hadice Goodridge sú univerzálne, resp. kombinovateľné s akýmikoľvek brzdovými kotúčmi, resp. brzdovými sadami. Spojeným produktov Goodridge a anglických brzdových komponentov EBC Brakes dosiahnete vysokovýkonný brzdový set, ktorý vás zastaví v každej situácii, či budete šantiť na okruhu alebo budete predbiehať mimo mesta.

Aby ste si boli stopercentne istí svojím profesionálnym brzdovým setom, je dobré kombinovať vysoko odolné brzdové hadice Goodridge s kvalitnými športovými brzdovými kvapalinami, napríklad EBC Brake Fluid 370+. Táto brzdová kvapalina je na báze glykolu, čo jej zaručuje vysoký bod varu, až 307°C. Vďaka tomu je redukovné plávanie brzdového systému a zlepšuje sa reakcia, resp. odozva brzdového pedálu.

brzdove hadice objimky goodridge

brzdove hadice goodridge

brzdove hadice goodridge

brzdove hadice farby goodridge

Kompletný cenník výrobkov od firmy GOODRIDGE si môžete stiahnuť rovno tu.

preview
download
[ 40,7 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Kompletnú sadu GOODRIDGE brzdových hadíc si môžete objednať tu:

Do poznámky uveďte číslo z obrázka, o aký typ hadice ´Goodridge´ máte záujem:

katalog
Brzdové hadice GOODRIDGE

Aktuálny katalóg výrobkov od firmy Goodridge si stiahnite tu:

preview
download
[ 5 950 KB ]

V prípade objednávky brzdových hadíc Goodridge nás prosíme kontaktujte.


Váš názor na športové brzdové hadice značky Goodridge ? Nech sa páči, hlasujte:Viac všeobecných informácií k brzdovým systémom vám radi poskytneme. Zoznam článkov o brzdách nájdete tu:

BRZDY - performance tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12959x    hodnotenie: 11/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt