support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

BREMBO – Špičková kvalita brzdenia

BREMBO – Špičková kvalita brzdenia

15.Jul.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Už viac ako 45 rokov existuje firma, ktorá sa zaoberá brzdovými systémami od A po Z. Je známa po celom svete, jej systémy sú využívané v F1, v závodoch NASCAR, rallye súťažiach a iných. Takisto každý správny tuner musí mať ich brzdové systémy. Nejedná sa o nikoho iného ako o firmu BREMBO. Tento taliansky výrobca má výrobné závody nielen v Taliansku, ale aj v Japonsku, USA a v niektorých štátoch Európy. Je to jeden z najväčších dodávateľov do prvovýroby prakticky pre všetky svetové automobilky. Je všeobecne známe, že kvalitné brzdy sú životne dôležité nielen pre vodiča ale aj pre jeho okolie. Mnohokrát sa stáva, že sériové brzdy automobilov sú poddimenzované výkonu a hmotnosti automobilu, prehrievajú sa a strácajú brzdný účinok. Taktiež pri tuningových úpravách motorov a ich zvyšovaní výkonu, treba počítať s kvalitnými a účinnými brzdami.

BREMBO – VIAC NEŽ BRZDY

preview
Tento taliansky výrobca má výrobné závody nielen v Taliansku, ale aj v Japonsku, USA a v niektorých štátoch Európy. Je to jeden z najväčších dodávateľov do prvovýroby prakticky pre všetky svetové automobilky. Je všeobecne známe, že kvalitné brzdy sú životne dôležité nielen pre vodiča ale aj pre jeho okolie. Mnohokrát sa stáva, že sériové brzdy automobilov sú poddimenzované výkonu a hmotnosti automobilu, prehrievajú sa, a strácajú brzdný účinok. Taktiež pri tuningových úpravách motorov a ich zvyšovaní výkonu, treba počítať s kvalitnými a účinnými brzdami.


BREMBO ponúka pre menej náročných (solventných) zákazníkov základnú radu, označenú SPORT LINE. Vybrať si môžete z dvoch druhov kotúčov:

1. Brzdový systém SPORT LINE s dierovanými kotúčmi

Je to základná rada brzdového systému. Kotúče majú otvory, ktoré zabezpečujú účinné chladenie pri intenzívnom brzdení a tým zabezpečujú špičkový brzdný účinok za každých okolností. Kotúče sú dodávané samostatne alebo v sade spolu s vysokovýkonnými brzdovými segmentmi – platničkami, označenými FM 1000. Samozrejmosťou je certifikát skúšobne TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein) a materiál použitý na výrobu brzdových segmentov je ekologicky nezávadný pri zachovaní špičkovej kvality.

Sada obsahuje:

- 2 ks krížne dierované rotory veľkosti originálneho príslušenstva
- 1 x sada vysokovýkonných brzdových segmentov

V tejto galérii sme pre vás pripravili obrázky na brzdové systémy SPORT LINE s dierovanými kotúčmi:2. Brzdový systém SPORT LINE s ryhovanými kotúčmi

Do rady Sport Line sa radí aj sada s ryhovanými kotúčmi. Ryhy na kotúčoch zabezpečujú účinné a spoľahlivé zabrzdenie vozidla pri akýchkoľvek podmienkach. Takisto je možné objednať si kotúče samostatne alebo ako sadu spolu s platničkami radu FM 1000, ktoré sú vyvinuté špeciálne pre tieto kotúče. Sada Sport Line je základnou radou programu High Performance Brake Systems. Podľa priemeru kotúčov si môžete vybrať typ, ktorý je vhodný pre Vaše vozidlo.

Sada obsahuje:

- 2 ks krížne drážkované rotory veľkosti originálneho príslušenstva
- 1 x sada vysokovýkonných brzdových segmentov

Tu nájdete brzdové systémy SPORT LINE s drážkovanými kotúčmi:3. Brzdový systém GRAN TURISMO

Pre najnáročnejších zákazníkov ponúka firma BREMBO radu Gran Turismo. Jej koncepcia pochádza priamo zo závodných špeciálov. Materiály, použité pri výrobe tejto rady, patria medzi najkvalitnejšie a sú otestované v prostredí motoristického športu. Kompozitné kotúče môžu byť na želanie dierované alebo ryhované. Štvor alebo osempiestikové hliníkové strmene, kompletná sada vysokovýkonných brzdových segmentov, brzdové hadice s kovovým opletením a vysokokvalitné montážne diely a príslušenstvo hovoria najlepšie za kvalitu tohto produktu. Jeho použitie sa predpokladá v automobiloch s výkonom nad 150 kW.

Sada obsahuje:

- 2 ks štvorpiestikových strmeňov
- 2 ks brzdové kotúče (2 kusy rotorov)
- 2 ks držiaky strmeňov (z materiálov používaných v letectve)
- 1 x sada brzdového vedenia z nerezovej ocele
- 1 x sada vysokovýkonných brzdových segmentov
+ vybavenie

Ste zvedaví na brzdové systémy Gran Turismo? Tak nech sa páči sem:4. Brzdový systém GRAN TURISMO JUNIOR

Je to najnovšia rada programu High Performance, ktorá je odpoveďou na potreby trhu a ponúka najlepší pomer cena – výkon. Skladá sa zo štvorpiestikových hliníkových strmeňov, diskov s vnútorným chladením, vysokovýkonných brzdových segmentov a kovových brzdových hadíc. Je ponúkaná s dierovanými kotúčmi alebo s ryhovanými kotúčmi.

Sada obsahuje:

- 2 ks štvorpiestikových strmeňov
- 2 ks brzdové kotúče (1 kus rotor)
- 2 ks držiaky strmeňov (z materiálov používaných v letectve)
- 1 x sada brzdového vedenia z nerezovej ocele
- 1 x sada vysokovýkonných brzdových segmentov
+ vybavenie

Ilustračné obrázky brzdových systémov Grand Turismo Junior nájdete tu:

preview
preview


5. Brzdový systém SUPER TURISMO

Posledná rada je viacmenej určená pre závodné špeciály a pretekárske tímy. Je to vlastne zdokonalená rada GRAN TURISMO. Táto rada je vyrobená s kompozitných materiálov, ktoré zabezpečujú vysokú odolnosť a spoľahlivosť. Na brzdových kotúčoch sú otvory pre lepšie ochladzovanie pri brzdení, samozrejmosťou sú brzdové segmenty triedy FM 1000. Súčasťou sú aj osempiestikové strmene vyrobené z hliníka.

Sada obsahuje:

- 2 ks osempiestikové strmene
- 2 ks brzdové kotúče (2 kusy rotorov)
- 1 x sada vysokovýkonných brzdových segmentov
+ vybavenie

Ilustračné obrázky brzdových systémov Super Turismo nájdete tu:

preview
preview


Takmer všetky systémy Brembo si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Dodacie lehoty na brzdové systémy a komponenty Brembo sa pohybujú od 10 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto sú na sklade alebo vyrobené výrobcom. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri všetkých týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník športových brzdových systémov ako aj aplikačný zoznam a parametre Brembo si stiahnite tu:

preview
download
[ 367 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


preview
Firma BREMBO sa už takmer 45 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných brzdových systémov a komponentov pre bežné resp. normálne použitie v aute ale aj pre závodné účely. Tento cieľ bol a je ťahúňom pre každý produkt BREMBO od prvého, ktorý bol navrhnutý až po tie navrhnuté pre budúcnosť BREMBO je teda poprednou svetovou spoločnosťou v oblasti projektovania, vývoja a výroby pre automobily, motocykle a priemyslové a komerčné autá na trhu originálneho príslušenstva, náhradných dielov a pre závody. Od šesťdesiatich rokov sústredí BREMBO všetky svoje aktivity a odborné schopnosti na cieľ, ktorým je byť jedným z významných globálnych dodávateľov špičkových brzdových systémov. Behom uplynulých štyridsiatich rokov bola táto výzva súčasťou vývoja spoločnosti v pätnástich krajinách na svete.

Takto vyzerajú brzdy Brembo namontované na aute:Najzložitejšie technológie v oblasti vývoja automobilizmu, sú samozrejme aj v oblasti automobilového športu, konrétnejšie vo Formula 1. Veľké finančné investície sponzorov a jednotlivých tímov do vývoja nasvedčujú tomu, že F1 je najprestížnejší auto-šport na celom svete. Brembo to dobre vie, a patrí medzi hlavných dodávateľov brzdových systémov do tejto veľkej šou akou sú nepochybne Veľké ceny F1.

Brembo brzdy nesmú chýbať ani v seriáli F1:
Monoposty F1 vyvíjajú rýchlosť miestami aj 350km/h čo znamená pred ostrou zákrutou obrovský tlak na brzdy. To znamená, že musia odolávať kinetickej energie, s ktorou je potrebné sa „popasovať“ a na to slúžia kvailtné brzdy. Veď z tristokilometrovej rýchlosti pribrzdiť na „šesdesiatku“ v rýchlom čase (cca 2,3 – 2,7s) je obrovská záťaž aj na pilotov-jazdcov. (pozn. F1 dokáže pribrzdiť z 300 na 0km/h za 4s !!!) Teplota bŕzd pri takomto úžasnom pribrzdení, je približne 1000°C, pričom pred brzdením majú teplotu 400°C. Teplotu 1000°C dokážu maximálne absorbovať brzdy z vlákien, teda karbónové brzdy. Kovové dokážu absorbovať zhruba 800°C. Podľa predpisov FIA veľkosť brzdových kotúčov nesmú presahovať rozmery 28mm do hrúbky a 278mm do priemeru.

Brzdné dráhy pre F1 hrajú významnú úlohu z hľadiska času, a tak z rýchlosti 100km/h zabrzdí formula na 0km/h v priebehu 1,4s a brzdná dráha sa pohybuje cca 17m. Podľa štatistík sa pri brzdení teplota 1000°C v pretekoch vyskytne zhruba 800-krát, a to znamená pre brzdové kotúče nesmierny nápor.

Vďaka materiálu z karbónu, sa zvýšili výkony v F1. V americkej CART sa tieto brzdové systémy s karbónu nepoužívajú, a preto ich brzdné manévre trvajú o pár milisekúnd dlhšie. Karbónové kotúče a doštičky sú brusnejšie než oceľové a ich výhodou je lepší rozptyl teploty. Oceľové brzdy, ktoré sa používajú v podujatiach CART, sú ťažšie a majú horšie vlastnosti v oblasti tepelného transferu.

Kovové brzdné kotúče vážia približne 3 kilogramy, pričom karbónové zvyčajne len 1,4 kg. Kovové brzdy však majú výhodu z hľadiska „cítenia“. Pilot cíti s kovovými brzdami lepšiu spätnú väzbu, než s karbónovými brzdami, ale brzdné účinky sú u kovových brźd o niečo slabšie.

Brembo má zastúpenie aj v motocyklovom športe a tak sme pre vás pripravili aj tieto obrázky:Kompletná ponuka firmy Brembo je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nových a aktuálnych katalógov BREMBO SPORTLINE 2005 a BREMBO GRAN TURISMO 2005. Cena každého katalógu je 150,- Sk.

Kúpiť si môžete katalógy rovno tu:

Sportline 2005
Gran Turismo 2005
preview
katalog
Objednávka katalógupreview
katalog
Objednávka katalóguAj tento krát sme vám opäť pripravili nejaký ten „wallpaper“, teda pozadie pre váš monitor. Dúfame, že bude skrášľovať vašu pracovnú plochu na počítači. Ak si neviete rady ako vložiť resp. inštalovať takéto pozadie na vašu obrazovku monitora, tak nás prosím kontaktujte, radi vám pomôžeme.

Wallpaper "Brembo Brake Systems" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Produkty značky BREMBO si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Aký je váš názor na brzdové systémy od firmy Brembo? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak chcete ešte viac informácii k výrobcovi a ovládate cudzie jazyky tak mrknite aj stránky nášho partnera:

BREMBO


Viac informácií k tejto novinke, aktuálnym cenám, akciám a ostatným výrobkom firmy Brembo vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 48350x    hodnotenie: 66/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt