support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Aj vodiči nákladných áut majú svoj tuning - Brabus Mercedes Unimog 500 Black Edition logo

Aj vodiči nákladných áut majú svoj tuning - Brabus Mercedes Unimog 500 Black Edition

17.Jan.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Na Dubai Motor Show, sa predstavil Brabus v nezvyčajnom svetle. Tentokrát to nebol Mercedes „osobák“ ale „nakladiak“.

Mercedes Unimog snáď dnes pozná len ten, kto mal tú možnosť v minulosti sa obzrieť aj za nákladným autom značky Mercedes ;-) U nás tento voz nebol veľmi rozšíreným typom, za to v niektorých kútoch Slovenska sme ho mohli zazrieť. Keďže bývalý socialistický režim bol taký, aký bol, výsledkom bolo to, že autá na našich cestách prevažovali hlavne zo strednej a východnej Európy. Autá sa dovážali aj z východnej časti Nemecka, avšak to boli hlavne Trabanty a Wartburgy. Je veľmi pravdepodobné, že tento typ nákladného vozu sa v našich končinách pred pádom komunizmu príliš neobjavoval, pretože u nás to bola, a ešte stále je známa Praga „V3S-ka“.

Tu si môžete pozrieť starý typ Unimogu:
Takto vyzerá nový typ Unimog 500 v „civile“:


Ale poďme k samotnému autu upraveného od Brabusu. Už z pohľadu na auto nás zaujme vysoká kabína s malým návesom, vysokým podvozkom postaveného na veľkých pneumatikách, a výrazný ochranný rám. Keďže Brabus sa rozhodol auto nastriekať na čierno (čierna farba – pre Brabus typická, a je aj farbou elegancie) dal mu pomenovanie Black edition.

preview
Bol zmenený nielen exteriér celého auta, ale aj interiér kabíny. Karbón je tu použitý na kľučkách dverí, z karbónú sú aj rôzne držiaky, stredová konzola a prístrojový panel. Použitá koža Alcantara zdobí nielen stlpiky a strop strechy, ale aj sedadlá, ktoré sú čierno-bielej farby. Čierny volant a športové hlinikové pedále sú samozrejmosťou.

Milovníci multimediálnej techniky si prídu na svoje. V tomto malom „nakladiaku“ nájdeme okrem kvalitného audiosystému aj systém COMAND (použitého z Mercedesu triedy S) so 6,5“ displejom. Nechýba ani navigačný systém, autorádio s CD meničom. Keďže auto v pohode „trhá“ aj blato v teréne, v kabíne nájdeme aj špeciálne upravený kompas. To, že auto je aj klimatizované, hádam ani netreba zdôrazňovať.

Čo je dôležitý prvok každého auta, je motor. Tu má objem 6,4l s výkonom 280k. Prevodovka ponúka vodičovi možnosť manuálneho ovládania, ale kedykoľvek sa dá prepnúť aj do automatického režimu. Krútiaci moment má hodnotu 1100Nm. To, že maximálna rýchlosť (120km/h) nie je rozhodujúca, svedčí o tom, že toto auto je predovšetkým určené do terénu, prípadne na upútanie pozornosti okoloidúcich. Ale i tých 120km/h je slušná rýchlosť na to, že je to len nákladný „tereniak“.

Upravený Unimog 500 Black Edition pod záštitou nemeckého Brabus-u:


Rozmer pneumatík je 455/70 R24 s kontrolovateľným tlakom vzduchu. Auto je stvorené teda nielen po jazde na pozemných komunikáciách, ale hlavne do terénu. Jeho možnosť využitia je pestrá. Je na majiteľovi auta, či sa rozhodne autom niečo ťahať pomocou ťažného lana (naviják na konštrukcii zadného nárazníka), alebo používať náves na prevoz materiálu, a pod. Keďže hovoríme hlavne o tuningu, auto by mohlo mať na návese aj „prenosnú audio-aparatúru“ (tzv. pojazdná diskotéka) s nejakými gogo-tanečnicami? Čo poviete? ;-)


Ostatné krásky a doplnky z dielne firmy Brabus:
Ilustračné obrázky priestov firmy v Nemecku:Podrobnejšie informácie o úpravách od firmy Brabus sa dozviete v týchto článkoch:

Brabus Mercedes ML Brabus Mercedes SLR Brabus Smart ForFour


Čo poviete na upravený Mercedes Unimog 500 známou nemeckou firmou Brabus? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:A ten, kto sa chce o tomto výrobcovi a jeho šialenstvách dozvedieť ešte viac, tak nech zabojuje s Nemčinou alebo Angličtinou tu:

BRABUS


Viac informácií k tejto extravagancií na štyroch kolesách ako aj k firme Brabus vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Slavomír Majerník
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Peter Kuttner

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 15484x    hodnotenie: 86/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt