support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Monštrum - Brabus Mercedes SLR logo

Monštrum - Brabus Mercedes SLR

21.Mar.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Tým, ktorým nie je „sériové“ Mercedes SLR-ko dosť exkluzívne, ponúka Brabus teraz špeciálny balík úprav pre toto extravagantné auto.

Mercedes SLR. Na svete nie je veľa áut, ktoré sa môžu merať s týmto superšporťákom. Snáď také autá ako Ferrari Enzo a McLaren F1 alebo švédsky pretekársky špeciál Königsegg. Ale potom? No možno ešte Pagani Zonda. Pri všetkých týchto zvučných mien si možno klásť otázku: Načo by si mal taký renomovaný úpravca, ktorým Brabus bez pochybu je, zobrať SLR-ko na paškál a urobiť toto auto ešte vzácnejším a dokonalejšim? A dá sa to vôbec? Odpoveďou z dielní Brabus bolo predstavenie ich upravenej verzie SLR-ka na tohtoročnom Ženevskom autosalóne.

Čo také chlapi z Brabusu na tomto aute modifikovali?

Nuž, je pochopiteľné, že už sériový Mercedes SLR neponúka veľa miesta na úpravy a zvýšenie parametrov. Brabusáci implantovali autu prepracované a výkon zvyšujúce chladenie paliva, inštalovali upravené vačkové hriadele a vyvinuli a namontovali kompletný „otvorený“ výfukový systém, ktorého používanie je, ale povolené iba na závodných tratiach. Takto modifikované SLR-ko má teraz pod kapotou 660 miesto pôvodných 626 konských síl. Odšprintuje z nuly na stovku za necelých 3,6 sekúnd, čo je o 2 desatiny sekúnd lepší výsledok než u sériovky. Maximálku dosiahne tento nemecký svalovec pri 340 miesto pôvodných 334 km/h. Na prvý pohľad to nevyzerá na až také drastické zmeny, ale takmer každý správny tuner, ktorý upravuje aj výkonové hodnoty svojho tátoša, vie, že pri takýchto hraniciach je vzduch pre vylepšovanie veľmi riedky.

Tu máme pre vás obrázky tohto prekrásneho a brachiálneho SLR-ka:


Najväčšou prestavbou prešiel samosvorný lamelový diferenciál. So 40-percentnou uzávierkou sa tento diferenciál stará o zreteľne viac trakcie na vozovke, čo sa prejavuje prospešne najmä pri akcelerácii auta a jazde v zákrutách. Aj špeciálna modifikácia podvozku dopomáha SLR-ku pri razantných jazdách po kľukatých cestách. Auto je tým ešte agilnejšie a jazda plná pôžitku.

V programe chlapov z Brabusu nesmeli samozrejme na aute chýbať aj optické zmeny. Tieto ale neslúžia iba k vylepšeniu vzhľadu ale najmä k zvýšeniu aerodynamických vlastností. Predný spojler z uhlíkových vlákien znižuje svojim tvarom najmä vztlak auta na prednej náprave. Zadnú časť auta pritláča k zemi karbónový difúzor. O lepší prenos sily na vozovku sa starajú vysokovýkonné pneumatiky o veľkosti 255/30 ZR 20 vpredu a 305/25 ZR 20 vzadu. Tieto obuli špecialisti z Brabusu na trojdielne 20 palcové dvojlúčové disky.

Aj interiér auta bol podrobený zmenám. Sedadlá, prístrojová doska a panely dverí boli očalúnené čierno-červenou kombináciou kože a Alcantara látky. Uhlík, použitý v exteriéri, nesmel samozrejme chýbať ani vo vnútri auta kde boli rôzne časti vyrobené z tohto „high-tech“ materiálu. Volant bol vybavený tlačidlami pre manuálne radenie automatickej prevodovky, presne tak ako je to známe z motošportu.

No, a teraz cena: 600.000 € (áno, EURO) stojí takto upravené BRABUS SLR-ko, vrátane dodávky auta kdekoľvek na svete, pochopiteľne. Tak tuneri, treba začať šetriť :-))


Podrobnejšie informácie o úpravách od firmy Brabus sa dozviete v týchto článkoch:

Brabus Viano V8 Brabus Smart ForFour Brabus Mercedes ML


Ostatné krásky a doplnky z dielne firmy Brabus:
Ilustračné obrázky priestov firmy v Nemecku:Aký je váš názor na toto monštrum? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:A ten, kto sa chce o tomto výrobcovi a jeho šialenstvách dozvedieť ešte viac, tak nech zabojuje s Nemčinou alebo Angličtinou tu:

BRABUS


Viac informácií k tejto extravagancií na štyroch kolesách ako aj k firme Brabus vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Slavomír Majerník
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Peter Kuttner

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10735x    hodnotenie: 25/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt