support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Brabus Mercedes-Benz SLR McLaren Roadster – ostrá žiletka ! logo mercedes

Brabus Mercedes-Benz SLR McLaren Roadster – ostrá žiletka !

10.Dec.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Existuje nekonečne veľa spôsobov ako zaujať. U mužov ide predovšetkým o drahé oblečenie, navrhnuté svetoznámymi módnymi návrhármi, či iné vkusné doplnky radovo v desaťtisícoch dolárov :-). No existuje jeden spôsob, na ktorý si potrpí azda každý žijúci muž – automobily. Nie je nič pozoruhodnejšie, ak sa dotyčný vyváža na drahom a luxusnom vozidle, ktoré mu jeho okolie môže len ticho závidieť. Nielen svetové automobilky sú si toho vedomé, ale vedia to taktiež niektoré tuningové firmy. No nie každé štýlové a nabrúsené auto je vytvorené za účelom „frajeriny“ a predvádzania sa. Existuje zopár exkluzivít, ktorých cieľom je prekonávať na prvý pohľad už dokonané dizajnérske diela. Jedným takýmto dielom, patriacim do tejto skupiny, je aj superšport s krycím menom Mercedes-Benz SLR McLaren Roadster. Takmer dokonalé auto, ktoré sa ešte viac zdokonaliť pokúsila svetová tuningová jednotka menom Brabus.

MERCEDES SLR – CESTNÁ FORMULA


Verte či nie, táto nemecká raketa je na automobilovej scéne už niečo vyše štyroch rokov a nie je veľmi vidieť, aby sa chystala na nejaký ten „odpočinok“. Vývojári by jej to ani nedovolili, pretože len pred nedávnom pre toto SLR prichystali jedno konkrétne vylepšenie – platenú skladaciu strechu, vďaka ktorej sa z Merdecesu-Benz SLR McLaren stal Roadster. Týmto krokom si bavorská automobilka získala ďalšiu masu, resp. skupinu ľudí, ktorí radi využívajú krásne slnečné dni.

Merdeces-Benz SLR McLaren vznikol po niekoľkých rokoch intenzívneho vývoja, ktorý je odpoveďou na požiadavky superrýchleho, nekompromisne vyzerajúceho superšportiaka, navyše stotožňujúceho sa s Formulou 1.

Mercedes-Benz SLR McLaren Roadster
Veď už len pri pohľade na toto vozidlo sa rozbúši srdce nejednému motoristovi a to sa ešte neozval neopakovateľný rev spod kapoty. Táto cestná formula je stelesnením inovatívneho dizajnu, špičkovej techniky a luxusnej práce dizajnérov, čo sa kladne odrazilo na finálnom výsledku. SLR-ko je charakteristické svojim rýdzo športovým výzorom, v ktorom sú dominantné prvky ako bočné nasávacie otvory, predĺžená kapota ukončená nápaditým špicom, disky v tvare ventilátora, zadné LED svetlomety, či dohora výklopné dvere.

Už sú to štyri roky, čo toto auto brázdi svetové cesty, no agregátom by sa pokojne mohlo zaradiť medzi svetové špičky s dnešným dátumom. Pod kapotou tohto závodníka drieme kompresorom preplňovaný vidlicový osemvalec SS (supercharged), uložený za prednou nápravou, s objemom 5,5 litra, ktorý dokáže vyprodukovať maximálny výkon 626 konských síl (460 kW) pri 6500 ot./minútu a monštruóznych 780 Nm už od 3250 ot./minútu. To všetko za asistencie päťstupňovej automatickej prevodovky AMG Speedshift R, vďaka ktorej auto akceleruje z nuly na stovku za veľmi lahodných 3,8 sekundy a ručička tachometra sa zastaví až na hodnote 332 km/h.

BRABUS MERCEDES-BENZ SLR MCLAREN ROADSTER


Brabus Mercedes-Benz SLR McLaren Roadster
Nie je ľahké upraviť už od výroby „ostré“ auto. No šikovnosť a zmysel pre krásu u niektorých ľudí nepoznajú hranice, preto častokrát vznikajú také kreácie, z ktorých sa do očí tlačia slzy dojatia. Podobné až presne takéto pocity vznikajú pri výtvoroch skutočného tuningového mága, firmy Brabus. Už niekoľko desaťročí sa táto firma špecializuje na nemecké vozidlá a od iných firiem sa líši predovšetkým svojou filozofiou. Jej podstata tkvie vo výkone a športovej kráse.

Brabus prichystal pre tohto šprintéra opticko-výkonový paket, vďaka ktorému má byť toto auto ešte príťažlivejšie.

Začneme teda zvonku, kde sa toho príliš veľa viditeľného neudialo, no aj to málo v tomto prípade znamená veľa. Pod mierne modifikovaný predný nárazník pribudol karbónový spojler, ktorý presne nadväzuje na jednoduché línie nárazníka. Jeho extrémna pevnosť a nízka hmotnosť mu zaručujú vysokú životnosť. Navyše, tento spojler bol testovaný vo vzduchovom tuneli s cieľom dosiahnuť dokonalé prúdenie vzduchu bez výraznejších prekážok. Obdarené boli taktiež výduchy kapoty, ktorých hliníkové „žiabre“ boli vymenené za karbónové.

Na výplň „dier“ poslúžil už osvedčený a nestarnúci tmavý ťahokov.

Rovnakými vlastnosťami disponuje aj zadný mohutný difúzor, taktiež vyrobený z ultraľahkého a odolného materiálu, z karbónu. Ten rovnako zaručuje bezproblémové prúdenie vzduchu spod auta, čo v prípade takého športiaka musí byť viac než bezchybné.

Brabus Mercedes-Benz SLR McLaren Roadster
Ako je u Brabusu zvykom, žiaden motor neostane nedotknutý a toto nepísané pravidlo bolo dodržané aj pri tomto projekte. Pôvodný SLR motor dostal nový, priepustnejší a hlavne hlasnejší výfukový systém, nové vačky a palivový systém chladenia. Na požiadanie je možné namontovať aj špeciálny športový spojkový diferenciál, ktorý výrazne zlepšuje trakciu superšportových vozidiel. Vďaka týmto úpravám vzrástol pôvodný výkon o 24 konských síl, teda na konečných 650 koní (478 kW).

Brabus je tiež známy svojimi kvalitnými a hlavne perfektne vyzerajúcimi diskami. Tento Mercedes-Benz SLR dostal obutie v podobe 20-palcových šesťlúčových diskov so zdvojenými lúčmi modelovej rady Monoblock VI s výraznými rozmermi 9.5Jx20 vpredu a 11.5Jx20 vzadu. Obutie si je možné vybrať spomedzi firiem Pirelli a Yokohama, s konkrétnymi rozmermi pneumatík 255/30 ZR 20 na predným diskoch a 305/25 ZR 20 na zadných.

Brabus bez povšimnutia neobišiel ani interiér, v ktorom sa vďaka tejto firme snúbia tie najfajnovejšie materiály ako červená koža, či tmavá Alcantara.

Vnútri taktiež nájdeme karbónové doplnky v podobe krytov stredového panelu, madiel dverí atď. Zaujímavé je kockované čalúnenie celej podlahy auta. Nanovo tvarovaný bol aj pôvodný športový volant.

Fotogaléria Brabus Mercedes-Benz SLR McLaren Roadster:


Ako sa vám páči úprava Brabus Mercedes-Benz SLR McLaren Roadster ?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky BRABUS? Navštívte našu podstránku:

BRABUS tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Mercedes tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11051x    hodnotenie: 41/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt