support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes-Benz Brabus GLK V12 R Biturbo 750 s maximálkou 322 km/h logo mercedes

Mercedes-Benz Brabus GLK V12 R Biturbo 750 s maximálkou 322 km/h

11.Jan.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Upravené automobily typu SUV už dnes nie sú žiadnym nevídaným javom, ale vcelku bežným fenoménom. Či je to VW Touareg alebo Porsche Cayenne, Audi Q7, či dokonca niečo od Mercedes-Benz, jedná sa o vcelku populárny životný štýl. Buďme úprimní, kto má exkluzívne upravené SUV, je niekto. Zvlášť ak je majiteľom troch do sveta kričiacich „slov“ – Mercedes-Benz a Brabus. Práve tieto dve firmy sa pričinili o vznik najrýchlejšieho SUV na svete – Brabus GLK V12 položený na základoch Mercedes-Benz GLK.

Komfortný, luxusný a pritom kompaktný - takto sa prezentuje najnovší automobil na voľný čas Mercedes-Benz GLK. Napriek tomu sa zaskvie v každom ohľade, na asfalte i v teréne. Pôsobivý vzhľad, perfektný dojem: nový Mercedes GLK spája výrazný dizajn s vynikajúcou dynamikou. Prosto povedané: športovo-luxusné SUV.

Všetci veľmi dobre vieme, čoho je Brabus schopný. Ak sa raz do niečoho pustí, je nad slnko jasné, že to nebude len obyčajná úprava, ale niečo, čo vyrazí dych aj skúsenému motoristovi. Ako prvá vec, ktorá upúta pozornosť obdivovateľa, sú bočné nápisy V12, ktoré „neveštia nič dobré“. Pod kapotou tohto SUV sa totižto ukrýva motor Brabus SV12 R Biturbo 750, ktorý je upravenou verziou 5,5-litrového dvanásť valca Mercedes-Benz M275 . Upravenou v zmysle zväčšenia objemu na 6,3 litra, inštalácie nových vačkových hriadeľov, nové ojnice, piesty, nový kľukový hriadeľ a samozrejme upravenú riadiacu jednotku so systémom OnBoard Diagnostics II. Dôležitým aspektom sú tiež väčšie turbodúchadlá s výkonnejšími chladičmi a samozrejme kompletný výfukový systém. Všetka sila je pritom prenášaná iba na zadné kolesá pomocou zosilnenej päťstupňovej automatickej prevodovky.

mercedes-benz glk v12 r biturbo 750

Pýtate sa, aká že je to tá sila? Maximálny výkon 750 konských síl (552 kW), 1350 Nm elektronicky obmedzených na 1100 Nm, zrýchlenie z pokoja na stovku za 4,2 sekundy a maximálna rýchlosť 322,3 km/h. Ak sa tieto hodnoty niekomu mália, nech zájde k lekárovi... :-)

Brabus špeciálne pre tento projekt vyvinul nastaviteľný športový podvozok s možnosťou nastavenia svetlej výšky auta a tuhosti tlmičov. Premenou prešlo aj brzdné ústrojenstvo, vpredu brzdia 12-piestikové strmene v kombinácií s 15-palcovými kotúčmi a vzadu 6 piestikové strmene a 14,2-palcové kotúče. Brabus obul GLK V12 do 22 palcových diskov, ktoré si zákazník môže vybrať v piatich modelových radách: Monoblock G, Monoblock VI, Monoblock E, Q a S. Sú v rozmeroch 10Jx22 s pneumatikami Yokohama 295/25 ZR22.

Rovnakú porciu „radosti“ úpravca doprial aj interiéru a exteriéru auta. Dopredu putoval nový predný nárazník s charakteristickými otvormi a karbónovými spojlerom, testovaný vo veternom tuneli a športová maska chladiča bez trojcípej hviezdy. Auto je rozšírené pomocou Brabus Widestar rozšírených nástavcov blatníkov, vpredu s otvormi na odvádzanie teplého vzduchu od predných bŕzd, ktoré autu pridávajú dobrých 5cm do šírky. Po bokoch auta boli osadené decentné prahové nadstavce s integrovanými LED diódami, ktoré sa aktivujú a osvetlia tak zem pod autom v momente otvorenia dverí alebo aktivovania centrálneho zamykania. Dozadu sa nasťahovalo štýlové strešné krídlo a upravený zadný nárazník s dvoma pármi okrúhlych koncoviek výfuku. Celá karoséria je pritom zahalená do luxusnej tmavej farby.

Interiér Brabusu GLK V12 je rovnako exkluzívny, ako jeho zovňajšok a pohonné ústrojenstvo. Zahalený je do luxusnej béžovej kože, kombinovanej s príjemnou Alcantarou a karbónovými doplnkami (alebo drevom) na palubnej doske, volante, dverách a centrálnej konzole. Pribudol tiež športovo-tvarovaný multifunkčný volant a nové budíky. Opierky hláv predných sedadiel sú navyše vybavené 7“ LCD monitormi napojenými na DVD prehrávač.

mercedes-benz glk sv12 r biturbo 750

mercedes-benz glk v12 r biturbo 750

mercedes-benz glk v12 r biturbo 750

mercedes-benz glk v12 r biturbo 750

mercedes-benz glk v12 r biturbo 750

Mercedes-Benz Brabus GLK V12 R Biturbo 750:


Čo poviete na momentálne najrýchlejšie SUV značky Mercedes-Benz GLK v úprave od Brabus?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky BRABUS? Navštívte našu podstránku:

BRABUS tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Mercedes tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7647x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt