support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Brabus Widestar Mercedes-Benz GL V8. logo mercedes

Brabus Widestar Mercedes-Benz GL V8.

10.Jan.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemalou rýchlosťou, akou sa portfólio výrobcov automobilov neustále rozširuje, sa dopredu „pohybujú“ aj tuningové firmy, ktoré si tak robia zálusk na najnovšie výtvory tej ktorej automobilky. Požiadavky tunerov, no aj „bežných“ ľudí, ktorých tuning zaujal sa nezadržateľne zvyšujú, čo núti výrobcov tuningových dielov zapracovať na svojej ponuke. Ako príklad môžeme uviesť nemeckú firmu Brabus, ktorej meno rozprúdi krv každému tunerovi. Robotu navyše jej najnovšie pridala rodácka automobilka s trojcípou hviezdou v logu a kultovým menom Mercedes-Benz. Tá totiž vydala nové SUV, ktoré sa ihneď stalo lákadlom pre tohto veľkolepého nemeckého úpravcu. V rodine Mercedes-Benz jej patrí označenie GL. A že SUV-čka nemôžu byť „ostré“.

MERCEDES-BENZ GL – LUXUSNÉ SUV NADOHĽAD


Mercedes-Benz GL
Požiadavky a potreby každého z nás sa vo veľkej miere líšia, zvlášť ak ide o automobily. Niekto túži po športovom kupé, inému zasa imponujú výkonné kombíčka a niekto obľubuje luxusné SUV (anglický preklad skratky SUV). Hovorí sa, že auto povie o svojom majiteľovi veľmi veľa, že je nositeľom a vyjadrením jeho osobnosti, no skúste opísať majiteľa trojcípeho diamantu, Mercedes-Benz GL.

Niečo málo cez rok „starý“ model triedy GL sa už od prvého okamihu zapísal do pamäte nielen automobilových kritikov, ale taktiež aj nedočkavej verejnosti.

sedemmiestne luxusné športové úžitkové vozidlo s rozmermi dĺžka/šírka/výška 5088 mm, 1920 mm a 1840 mm, sa po prvýkrát predstavilo na minuloročnej Auto Show v Detroite, kde naznačilo nový smer tejto triedy automobilov.

Mercedes-Benz GL je perfektným spojením komfortného vozenia s využitím mimo spevnenej cesty. Cestujúci sú navyše rozmaznávaní špičkovým vybavením, pohodlným interiérom a predovšetkým vysokým stupňom bezpečnosti, to všetko „zabalené“ vo viac než štýlovom obale.

Mercedes-Benz GL
Modely automobilky Mercedes-Benz boli odjakživa známe, okrem iného, svojimi pohonnými jednotkami, ktoré vedeli vždy ponúknuť to, čo od nich majiteľ žiadal. Ani najnovší model GL v tomto smere nesklamal, pretože vybavený je štvoricou motorov, z ktorých dvojica spaľuje naftu.

Nás bude momentálne zaujímať najvýkonnejšia pohonná jednotka, ktorú si je možné do tohto auta nechať namontovať. Jedná sa teda o benzínový 5,5-litrový osemvalec s celkovým výkonom 388 koní (285 kW) a 530 Nm.

Vďaka takému výkonu sa GL-ko môže hravo rovnať aj silnejším cestným športiakom. Ak by sa s ním niekto nebodaj rozhodol šprintovať, je dobré vedieť, že stovku toto viac ako troj tonové auto zvládne hravo pod 6,5 sekundy.

Samozrejmosťou sú systémy ako permanentný náhon všetkých kolies 4MATIC, ESP®, 4ETS, dvojstupňová rozdeľovacia prevodovka s lamelovým uzáverom diferenciálu, sedemstupňová, automatická 7G-Tronic prevodovka, bezpečnostný systém PRE-SAFE® atď.

BRABUS GL WIDESTAR


Brabus Mercedes GL
Prioritou mnohých úpravcov je čo najvýraznejšie skrášliť sériový voz tak, aby sa značne líšil od svojej továrenskej podoby. No Brabus je firma, ktorá sa na nič nehrá a v plnej kráse svetu ukazuje svoje majstrovské umenie v podobe rázneho zvyšovania výkonov sériových vozidiel automobilky Mercedes-Benz. Ak sa Brabus do niečoho pustí, tak jediným možným výsledkom je poriadne nadupaná kára, „oblečená“ do športového dizajnu.

Exteriér
Zvonku pôsobí toto SUV vyrovnaným dojmom a v tak divákoch vytvára pocit, že všetko je na svojom vopred určenom mieste, v príjemnej harmónií. Takto sa väčšinou dá charakterizovať dizajnérsky počin nemeckého Brabus-u. Pôvodný predný nárazník putoval preč a na jeho mieste bol osadený nový, zvýrazňujúci športový predmet úpravy. Vyznačuje sa štvoricou veľkých otvorov rozmiestnených akoby podľa nejakého neviditeľného Brabus pravidla tak, aby výsledok zaujal. Nový nárazník auto opticky znižuje vďaka čomu sa toto SUV ešte viac priblížilo k cestným „rýchlikom“. Na želanie zákazníka si je možné nechať domontovať dva páry prídavných svetiel, denných alebo hmlových.

Podľa štýlu úpravy je vidieť, že toto GL bude určené skôr na asfaltové cesty, než mimo nich. Dôkazom sú aj decentné prahové nástavce, zdobené vkusnými hliníkovými doplnkami, príjemne ladiacimi so zvyškom. Nástavce zároveň slúžia aj ako stúpačky uľahčujúce nastupovanie/vystupovanie pasažierov do a z vozidla.

Brabus Mercedes GL
Mercedes-Benz GL má tú výhodu, že zadné blatníky pôsobia akoby boli vytiahnuté, čoho sa Brabus chytil všetkými desiatimi a nainštaloval tak dvojicu otvorov za zadné kolesá. Ich úlohou je odvádzať zohriaty vzduch od zadných bŕzd. Veko nemalého kufra tohto SUV-čka bolo obdarené športovým krídlom, ktoré sa popri ostatných prvkoch krásne vyníma. Vymenený bol aj pôvodný zadný nárazník za nový, s integrovaným difúzorom, niekoľkými malými otvormi a dvoma výrezmi pre koncovky výfuku, konkrétne dva páry s priemermi 76mm.

Pre Brabus typickým znakom je sústava bielych LED diód umiestnených pod prahmi a zadným nárazníkom, ktoré sa po otvorení dverí, resp. po použití centrálu rozsvietia a osvetľujú tak priestor pod nimi.

Interiér
Interiér vozidla je rovnako luxusný ako jeho exteriér. Posádku budú hýčkať materiály ako hliník, svetlá či tmavá koža, Alcantara a karbón. Hliník sa vo vnútri vozidla objaví aj v podobe pedálového setu, podsvietených líšt či zámkových kolíkov. Brabus pripravil taktiež multimediálny systém s dvoma LCD obrazovkami.

Brabus Mercedes GL
Performance
Zvyšovanie výkonu firmou Brabus je známe perfektným spracovaním, čoho výsledkom sú skvelé tabuľkové hodnoty.

To isté platí aj o modely GL, ktorého výkonový doping je znateľný už od prvého momentu. Brabus výkonové balíky sú pripravené pre trojicu zo štyroch ponúkaných modelov, pre dvojicu vznetových 320 CDI, 420 CDI a jeden benzínový GL 500.

V obidvoch prípadoch vznetových motorov je nárast výkonu v priemere o 33-34 konských síl a o 80100 Nm točivého momentu a to vďaka úprave riadiacej jednotky modulom Brabus D6.

Zaujímavejšie obstál benzínový motor GL 500, ktorého objem sa zväčšil z pôvodných 5,5 litra na výrazných 6,1 litra. Vďaka tomuto kroku zo strany vývojárov Brabus-u sa jeho výkon razantne zvýšil z továrenských 388 koní (285 kW) na stádo 460 kobýl (340 kW) a zároveň sa hodnota točivého momentu zvýšila o 85 Nm na konečných 615 Nm. Tieto hodnoty dokážu toto viac ako 2,5 tonové monštrum rozhýbať z nuly na stovku za neuveriteľných 6 sekúnd.

Vyššiemu výkonu sa bezodkladne musel prispôsobiť aj podvozok auta, ktorý je oproti pôvodnému tuhší a znížený o 30mm s funkciou vzduchového nastavenia svetlej výšky auta Airmatic. Autu to dodá nielen skvelý vzhľad, ale taktiež sa zvýši bezpečnosť a samozrejme stabilita celého vozidla.

Procesom vylepšenia prešla aj brzdová sústava, ktorá je teraz tvorená dierovanými kotúčmi s priemerom 380 x 36 mm vpredu a 355 x 28 mm vzadu, ktoré spolupracujú s 12- resp. 6-piestikovými strmeňmi. Brzdy sú ukryté za mohutnými 22-palcovými 5-lúčovými diskami s pneumatikami 295/35 ZR 22.

Fotogaléria Brabus Mercedes-Benz GL:


Brabus Widestar Mercedes-Benz GL

Brabus Widestar Mercedes-Benz GL

Wallpaper "Brabus Widestar Mercedes-Benz GL" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Ako sa vám páči úprava Brabus Widestar Mercedes-Benz GL ?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky BRABUS? Navštívte našu podstránku:

BRABUS tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Mercedes tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 23014x    hodnotenie: 43/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt