support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Brabus Mercedes-Benz C 63 AMG - nadupaný elegán logo mercedes

Brabus Mercedes-Benz C 63 AMG - nadupaný elegán

13.Oct.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Mercedes Triedy C


Brabus Mercedes-Benz C 63 AMG
Daimler- Chrysler predstavil novú generáciu modelovej Triedy C 18. Januára 2007 a po prvýkrát ste ju mohli zazrieť na Ženevskej Auto Show v roku 2007. Predávať sa tento automobil začal 31. Marca 2007 v takmer všetkých Európskych krajinách. Nový model má predĺžený rázvor a rovnako aj rozchod kolies. Pevná karoséria a celkový dizajn boli inšpirované poslednou modelovou radou S-Triedy a niektoré prvky boli tiež odkukané z CLS-Triedy. Model S má tri stupne výbavy- Classic, Elegance a Avantgarde. Najvýkonnejšia verzia AMG s 6,2 litrovým motorom nasledoval v Septembri 2007 a dostal pomenovanie C 63 AMG. Dosahuje výkon 457 koní (335 kW) a predstavuje rivala automobilom Audi RS4 a BMW M3. Verzie Classic a Elegance dostali masku, ktorá je pre Mercedes- Benz tradíciou. Na kapote sa nachádza trojlúčový znak automobilky. Verzia Avantgarde má masku podobnú športovým kupé. Nachádzajú sa v nej dve priečky a znak umiestnený v jej strede. V Veľkej Británii je verzia Classic známa pod názvom SE a verzia Avantgarde tam dostala pomenovanie C-Class Sport a športový bodykit AMG s liatinovými diskami AMG už ako štandard. Severo-Americká verzia je trochu odlišná. Classic sa v ich ponuke nenachádza. Model Elegance sa dá nájsť pod názvom C-Class Luxury a model Avantgarde so športovým balíčkom od AMG je tam známi pod menom C-Class Sport.

Brabus Mercedes-Benz C 63 AMG
Po oboch stranách sú prídavné jantárové svetlá, ktoré sa nachádzajú pred prednými kolesami. Nové salónové a realitné verzie boli predstavené v roku 2007, kým trieda CLC Sportcoupé si ponechá základ na karosérii modelu W203. Zvýši sa zdieľanie komponentov s ostatnými modelmi Mercedesu, napríklad predizajnované triedy E a S, rovnako ako prichádzajúca trieda GLK compact SUV. Jeden z najtechnickejších prelomov tohto automobilu je špeciálny systém, ktorý je exkluzívne len pre túto triedu a nazýva sa Agility Control package.

Ide o inovatívny systém, ktorý prostredníctvom jeho unikátneho konceptu podáva vodičovi excelentnú agilitu a tradične luxusnú kvalitu jazdy ako je zvykom u vozidiel Mercedes. Tá bola docielená prostredníctvom komplexu hydromechanického nastavenia, ktorý konštantne analyzuje podmienky na ceste a jazdecké zvyky, následne na to sa nastavia tlmiče a vlastnosti podvozku adekvátne k tomu, aby poskytol vodičovi najlepší balans medzi komfortnou jazdou a agilnosťou.
Aby sa dala tieto vlastnosti ešte viac vylepšiť, vyvinul sa ešte ďalší systém, ktorý sa nazýva Advanced agility control package a vodič si vďaka nemu môže nastaviť štýl jazdy.

Tento systém je vylepšením toho predchádzajúceho a ponúka tlačítko športového módu. Advanced agility control package sa po prvýkrát nachádza práve v triede C, ale čoskoro bude možné ho vidieť aj na nových modeloch ako napríklad trieda GLK.

Brabus Mercedes-Benz C 63 AMG
Z modelov z triedy C si môžete vybrať buď automobil s pohonom zadných kolies, alebo s pohonom všetkých kolies (treba však dodať, že pre vozidlá s pravostranným riadením, vylepšená verzia systému 4MATIC nie je dostupná). Ďalej je možné si vybrať z ponuky štvor a šesťvalcových motorov (a osemvalcový motor s objemom 6,2 litra pre verzie C 63 AMG). Pre triedu C sú dostupné benzínové motory (štvorvalcový M271 a šesťvalcový M272) rovnako ako dieselové (štvorvalcové OM611 + OM651 a šesťvalcový OM642). Väčšina motorov pochádza z triedy C W203, ale motory C180K, C200K, C200 CDI a C220 CDI ponúkajú výstupné výkony 156 koní, 184 koní, 136 koní a 170 koní.

Aj napriek zvýšeniu ich výkonu bolo prihliadané na spotrebu paliva a množstvo vylúčených emisií. V novej generácií 2008 V6-tiek sú očakávané náhrady za predchádzajúce V6 agregáty. Šesťstupňová manuálna prevodovka je štandardom pre všetky modely (okrem C 350). Automatická prevodovka 7G-Tronic je dostupná pre šesťvalcové motory (7G-Tronic je dostupný pre motory C 230K, C 280, C300, C320 CDI a je štandardom pre C 350). Pre štvorvalcové motory je dostupná aj päťrýchlostná automatická prevodovka.

V Spojených Štátoch sú automobily s modelovým označením C 300 Luxury a C 350 Sport dostupné iba s automatickou prevodovkou 7G-Tronic a model C 300 Sport prichádza so šesťrýchlostnou manuálnou prevodovkou, avšak k nemu je možné dostať aj automatickú prevodovku 7G-Tronic.

Brabus Mercedes-Benz C 63 AMG
Vývoj a postavenie Triedy C W204 zahŕňa použitie digitálneho prototypu, ktorý vkladá 2,1 terabytu digitálnej repliky tohto auta cez 15 miliónov míľ cestnej trate. Bolo to prvýkrát v histórii tejto fabriky, čo boli umožnené crash testy a ďalšie veci predtým, ako bol zostrojený fyzický prototyp.

Model C 63 AMG prvý ohlásený Mercedes AMG, ktorý je postavený od základov na jeho výkon, kým predchádzajúce modely AMG boli viac-menej zamerané na motor.

Automobil C 36 má nanovo prepracovanú prednú časť a jeho architektúra bola prevzatá z modelu CLK 63 AMG Black series. Prerobená 7-rýchlostná automatická prevodovka má teraz 3 preraďovacie módy- Comfort, Sport a Manual.

S posledným spomínaným pri zablokovanom konvertorom je možné držať motor v jeho maximálnych otáčkach. ESP v tomto móde môže byť kompletne vypnuté, prepojené môže byť len na silné brzdenie. Automobil má taktiež najrýchlejšie a najzodpovednejšie ovládanie, aké Mercedes doteraz mal.

Pri Decembrových testoch tohto auta v roku 2007 mu bolo namerané zrýchlenie z 0 na 60 mph (96 km/h) za 3,9 sekundy a úsek 400 metrov zvládol za 12,3 sekundy, pričom mu bola v cieli nameraná rýchlosť 187 km/h. Tieto údaje robia z C 63 doteraz najrýchlejší štvordverový sedan na svete, čo sa týka zrýchlenia.

Brabus Mercedes-Benz C 63 AMG


Brabus Mercedes-Benz C 63 AMG
Najpočetnejší vysoko-výkonový tuningový program pre automobily Mercedes-Benz na svete je bez akýchkoľvek pochybností BRABUS. Vysoký výkon vyrobený práve touto firmou je teraz dostupný aj pre novú C 63 AMG. BRABUS B63 S je výkonový kit, ktorý pridal tomuto automobilu 73 koní (53,7 kW) na osemvalcovom 6,2 litrovom motore a vyhnal maximálnu rýchlosť na nové maximum, čo tvorí 315 km/h.

V konečnom dôsledku BRABUS ponúka široké spektrum exkluzívnych doplnkov od diferenciálu s limitovanou klznosťou po špeciálne-prispôsobené 19-palcové kolesá doplnené o korešpondujúce vysoko-výkonné pneumatiky a od vysoko-prispôsobivého podvozku so systémom coil-over a ušľachtilé vysoko-výkonné dimenzované brzdy po exkluzívne interiérové doplnky.

Špecialisti na motor z firmy BRABUS vyvinuli výkonový kit pre B63 S špecifický pre rýchlo-otáčkový motor automobilu Mercedes C 63 AMG. Pozostáva z vyoko-výkonných neohybných kovových katalyzátorov, športových vzduchových filtrov a nanovo naprogramovanou elektronikou s vlastným mapovaním pre zapaľovanie a vstrekovanie.

Brabus Mercedes-Benz C 63 AMG
Spoluprácou všetkých týchto komponentov sa dosiahlo zvýšenie výstupného výkonu z pôvodných 457 koní (336 kW) na 530 koní (390 kW). Rovnako tak vzrástol aj točivý moment a to zo 600 Nm na 650 Nm.

Taktiež je časť premeny agregátu BRABUS Vmax dostupná v dvoch verziách v závislosti od maximálnej rýchlosti a to 300, alebo 315 km/h. Akcelerácia bola taktiež upravená s pridaným výkonom. Šprint z 0 na 100 km/h (62 mph) bol skrátený z 4,5 na 4,1 sekundy a rýchlosť 200 km/h (124 mph) bola dosiahnutá za 13,1 sekundy, pričom predtým ju tento automobil dosiahol za 14,5 sekundy.

Zaujímavá maximálna rýchlosť C 63 AMG upravenej firmou BRABUS si vyžiadala precíznu modifikáciu pneumatík, podvozku a bŕzd. Maximálna rýchlosť bola elektronicky obmedzená na 315 km/h (197 mph). V tomto prípade je možné poďakovať 19-palcovým pneumatikám od firmy Pirelli alebo YOKOHAMA. Pneumatiky sú v rozmeroch 235/35 ZR 19 vpredu a 265/30 ZR 19 vzadu. Boli obuté na viacdielnych diskoch BRABUS Monoblock VI, E alebo S, ktoré sú vyrobené z ľahkých zliatin.

Brabus Mercedes-Benz C 63 AMG
Na prednej náprave sú tieto disky ponúkané v rozmeroch 8,5x19 palcov a na zadnej náprave v rozmeroch 9,5x19 palcov.

Veľké kolesá poskytujú potrebný priestor pre vysoko-výkonný brzdový systém od firmy BRABUS. Ten ponúka vetrané a drážkované brzdové kotúče s rozmerom 380x37 milimetrov a 12-piestikové hliníkové brzdiče na prednej náprave. Zadná náprava dostala kotúče s rozmermi 360x28 milimetrov a 6-piestikové hliníkové brzdiče. Tieto brzdy z kategórie high-tech môžu udržať výkon tejto upravovanej C 63 bezpečne za každých podmienok.

Váhovo prispôsobivý BRABUS podvozok so systémom coil-over ponúka tlmiče so stlačeným plynom, ktoré má desať rôznych stupňov pre každý skok alebo odraz. Tak ponúka športovú a ešte k tomu komfortnú jazdu rovnako ako agilnú ovládateľnosť s obrovskými bezpečnostnými rezervami.

Paleta exkluzívnych doplnkov BRABUS pre interiér sedanu Triedy C ponúka taktiež širokú škálu doplnkov napríklad ako športová radiaca páka s logom BRABUS.

Na základe zákazníckych požiadaviek firma vlastní čalúnnicky obchod, ktorý vytvára predovšetkým exkluzívne interiéri BRABUS. Sú predovšetkým vyrábané z vynikajúcich materiálov, predovšetkým jemná odolná koža BRABUS Mastik a Alcantara.

Fotogaléria Brabus Mercedes-Benz C 63 AMG:


Brabus Mercedes-Benz C 63 AMG Brabus Mercedes-Benz C 63 AMG Brabus Mercedes-Benz C 63 AMG Brabus Mercedes-Benz C 63 AMG

Ako sa vám páči úprava Brabus Mercedes-Benz C 63 AMG?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky BRABUS? Navštívte našu podstránku:

BRABUS tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Mercedes tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Andrej Chrenko
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11842x    hodnotenie: 19/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt