support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Brabus Mercedes B63 S – nemilosrdná poprava logo mercedes

Brabus Mercedes B63 S – nemilosrdná poprava

14.Nov.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Na svete je množstvo firiem, ktoré sa zameriavajú viac na funkčnú stránku vozidiel, než na dizajn. Samozrejme, že po úprave performance stránky príde na rad aj exteriér či interiér, no ten je prezentovaný decentným športovým spôsobom aby bolo jasné, že pod kapotou sa udiali zmeny. Taktiež existujú firmy, ktorým sériový výkon športových vozov ani zďaleka nestačí a tak aplikujú najrôznejšie modifikácie za účelom uspokojiť svoje rýchlostné chúťky. Sú o to väčšie, keď sa daná firma zameria na už upravené vozidlo niekým iným. Následná túžba alebo chtíč byť lepší je neopísateľná a úpravcov ženie dopredu neuveriteľnou silou a rýchlosťou. Padlo tu slovné spojenie „športové autá“, ktoré v súvislosti s tuningom idú k sebe ako smäd a voda. Športiaky sa upravovali a upravovať sa budú, tomu nikto nezabráni. Nevyhnú sa tomu ani športovo-luxusné značky ako napríklad BMW, či Mercedes, ktoré sú vo svete známe svojou nekompromisnou charizmou. Na začiatku boli spomenuté dva „druhy“ firiem a verte či nie, existuje minimálne jedna taká, ktoré v sebe tieto druhy skrýva. Ide o nemeckého tuningového kráľa, firmu Brabus, ktorá sa najnovšie pustila do úpravy už upraveného sériového Mercedesu - CLS 63 AMG.

PRVÁ VÁRKA MODIFIKÁCIÍ – „SÉRIOVÝ“ MERCEDES 63 AMG


Mercedes-Benz CLS AMG
Mercedesy sú odjakživa považované za výkonné a hlavne luxusné vozy, ktoré vďaka svojej histórií patria medzi najžiadanejšie vozidlá na svete. Dnešné modely sú preplnené modernými technologickými prvkami, supervýkonnými motormi a „zabalené“ do takmer dokonalého dizajnu, no ten klasický Mercedes-Benz duch je zreteľný v každom jednom dnešnom modeli. To isté sa dá povedať o „žraločom“ Mercedese CLS, ktorého šarm je do očí bijúci.

Mnohí z vás iste vedia, čo skratka AMG pri niektorých modeloch Mercedes-Benz znamená. Ide o partnerskú firmu automobilky Mercedes-Benz, ktorá sa zaoberá úpravou áut tejto značky. Od sedanov, cez kupé, až po verzie kombi, skratku AMG vlastní už veľa „meďákov“. Tomuto „omladzovaciemu“ procesu sa nevyhol ani Mercedes CLS, ktorý najnovšie nesie označenie CLS 63 AMG. Čo sa skrýva pod týmito magickými skratkami?

Hlavným lákadlom takto upraveného vozidla je motorová jednotka. Tá je v tomto prípade viac než lukratívna, pretože sa jedná o kompletne prekopaný sériový motor firmou AMG.

Buďme konkrétni, pod kapotou tohto strieborného krásavca bije 6,3 litrový motor V8 s prevodovkou AMG Speedshift 7G-Tronic. Celkový výkon tohto tátoša je 514 konských síl (378 kW) pri 6800 ot./minútu a 630 Nm. Zrýchlenie na stovku je dosiahnuté za 4,5 sekundy a maximálna rýchlosť je, možno bohužiaľ, elektronicky obmedzená na hodnotu 250 km/h. Samozrejmosťou sú športové prvky ako upravený bodykit, väčšie disky, silnejšie brzdové ústrojenstvo, športový výfukový systém a podvozok, športovo ladený interiér a mnoho iného. Tak, kto si dá hlavný chod? :-)

ÚPRAVA PODRUHÉ – BRABUS B63 S


Brabus B 63 S
V prípade firmy Brabus ani netreba zdôrazňovať, že do každého projektu je vkladaná poriadna porcia nemilosrdnej agresivity. Brabus je nekompromisná firma, ktorá vytvára na prvý pohľad „nevinné“ tátoše, no po otočení kľúča v zapaľovaní sa človek dozvie častokrát dych berúcu pravdu. Mercedes B63 S nie je výnimkou a označiť ho ako stádo rozzúrených mustangov je príliš slabé.

Exteriér
Exteriér tohto auta sa príliš nezmenil, no určité zmeny tam samozrejme sú. Veď predsa už sériové CLS-ko predstavuje úctyhodný dizajnérsky krok vpred, nehovoriac o upravenej verzii AMG. Tou prvou a asi navoditeľnejšou modifikáciou je nový predný nárazník.

Nečakajte všemožné oblé línie a agresívny prejav, pripravte sa skôr na decentný spôsob, ako vyjadriť výkonové prekvapenie pod kapotou. Nárazník je charakteristický trojicou veľkých otvorov, ktorých úloha je všetkým určite jasná. Otvory sú pritom nenáročne tvarované, pričom nevzbudzujú zbytočný rozruch v dave pozorovateľov. Ako výplň perfektne poslúžil čierny ťahokov.

Brabus B 63 S
To isté sa dá povedať o bočných prahoch, ktorých jednoduchosť je priam neopísateľná. Nenájdeme na nich žiadne otvory ani výčnelky, len čistý a ničím nerušený prejav športovej decentnosti.

„Jemnému“ poňatiu sa nevyhol ani zadok auta, v ktorom by sme nič výrazné okrem štvorice koncoviek športového výfuku nenašli. Spomenúť ale treba difúzor vo farbe karosérie a taktiež decentnú lištu na konci zadného kufra. Z toho celého vyplýva, že sila sa neskrýva len v dizajne.

Interiér
Ako v prípade mnohých výtvorov firmy Brabus, aj tu zákazník môže očakávať nekonečný luxus.

Medzi Materiálmi, ktoré v prípade záujmu môžme vnútri auta nájsť nechýba koža v rôznych farbách rovnako, ako Alcantara, karbónový prevlek pevných častí, luxusné koberce s logom úpravu, športovo tvarovaný volant, drevený dekor, rôzne hliníkové doplnky a prahy dverí s efektným, namodro vysvieteným logom Brabus. Chuť nepozná konca kraja :-).

Brabus B 63 S
Performance
Táto stránka úpravy bude zaujímať asi väčšinu z vás. Brabus si dal záležať aj keď veľmi dobre vedel, čo sa skrýva pod kapotou už upraveného CLS-ka. No odhodlanie a túžba ho hnala dopredu, a tak vzniklo niečo ešte lepšie. Prestavbou prešiel osemvalec AMG, ktorý vďaka upravenej riadiacej jednotke, upraveným vstrekovaním paliva a zapaľovaním v kombinácii so športovým vzduchovým filtrom a kovovými katalyzátormi dosahuje viditeľne vyšší výkon.

Dôkazom môže byť hodnota 550 konských síl (404 kW) a 650 Nm. Zrýchlenie sa polepšilo o 0,2 sekundy, čiže na hodnotu 4,3 sekundy a zahanbiť sa nedala ani maximálna rýchlosť, ktorá je teraz neuveriteľných 330 km/h. Výsledkom nie je len neuveriteľný zážitok z jazdy, ale aj splnenie emisnej normy Euro 4.

Zákonite musel prestavbou prejsť aj podvozok, ktorý sa môže pochváliť silnejšími brzdami, s prednými vŕtanými taniermi o priemere 380 mm a vzadu s priemerom o nič menších 355 mm. Taniere navyše dobre spolupracujú s až 12-piestikovými strmeňmi vpredu a 6-piestikovými vzadu.

Inštalovaný bol aj nový systém pruženia ABC, ktorý auto pritlačil k zemi o rovných 20 mm. Nakoniec sa na rad dostali kolesá Zákazník si môže vybrať z niekoľkých druhov diskov počnúc veľkosťou 17-palcov a končiac 20-palcami. V tomto prípade sú na aute osadené 20-palcové mnoholúčové disky modelovej rady Brabus Monoblock VI v luxusnej matnej farbe.

Fotogaléria Brabus Mercedes B63 S:


Wallpaper "Brabus B63 S" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Ako sa vám páči úprava Brabus Mercedes B63 S ?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky BRABUS? Navštívte našu podstránku:

BRABUS tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Mercedes tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7682x    hodnotenie: 9/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt