support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo maybach Maybach 57 Brabus – svetový rekord je na svete logo maybach

Maybach 57 Brabus – svetový rekord je na svete

18.Mar.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Účelom športových áut je predovšetkým zabaviť svojho majiteľa a poskytnúť mu plnohodnotný zážitok z jazdy. Navyše, športiaky boli vždy stredobodom pozornosti, čo sa týka všemožných druhov a spôsobov úprav. Obrazne povedané, asi ešte nebolo vyrobené športové auto, ktoré by sa nestalo zajatcom nejakej tuningovej firmy. Situácia sa však mení, ak sa objaví nejaké extra luxusné vozítko, ktorého cena je len pre tých „naj“. Nemyslíme tým našľahaný Mercedes či BMW, ale niečo oveľa exkluzívnejšie, ako napríklad Bentley, Aston Martin, či klenot v podobe Maybach. Na svete je len zopár úpravcov, ktorí si trúfnu vytuniť takéto štvorkolesové diamanty bez toho, aby ich doslova zhyzdili. Byť majiteľom napríklad Maybachu, tak si, ako sa hovorí, dvakrát rozmyslíme, komu svoje auto zveríme. Jednou z firiem s plnou dôverou by bol nemecký Brabus, ktorého vizuálny tuning príliš nezaujíma. Svojimi skúsenosťami sa skôr zameriava v poslednom čase na rýchlostné svetové rekordy sériovo-vyrábaných áut.

SVETOVÁ CELEBRITA NA ŠTYROCH KOLESÁCH


Maybach 57 Brabus
Vlastniť Maybach 57s je ako vlastniť klenot najväčšieho kalibru. Táto pojazdná kancelária s dĺžkou približne šesť metrov a rázvorom väčším ako tri metre a tak povediac vlastným salónikom, je to najluxusnejšie čo sa po svetových cestách pohybuje.
Značka Maybach je vrcholom exkluzivity, ktorá v sebe zahrňuje všetko, čo luxusné vozidlo má mať. To znamená, maximálne pohodlie doplnené tými najluxusnejšími materiálmi a spôsobmi vyhotovenia a samozrejme vybavenie ako televízor, DVD prehrávač, CD menič, telefón, univerzálny Dolby surround systém, štvorzónovú klimatizáciu, tvarovateľné sedadlá pre všetkých pasažierov, chladiaci box atď. Schválne, skúste nájsť iné auto so salónikom a tak luxusným interiérom.

Fajnšmekrov bude zaujímať motorizácia športovej verzie Maybach 57s, ktorá je viac než dokonalá. Voz dostal to najlepšie, čo sa na svete dá zohnať – šesťlitrový S V12 Biturbo z produkcie Mercedes-Benz s celkovým výkonom 612 konských síl (450 kW) a 1000 Nm. Stokilometrovú rýchlosť zvládne bezproblémov za necelých päť sekúnd. Maybach je jednoducho to najluxusnejšie a najexkluzívnejšie, v čom sa môžete odviezť a verte, že budete stredobodom pozornosti.

LUXUSNÝ REKORD


Maybach 57 Brabus
Lámať rekordy s najluxusnejším sedanom planéty je pomerne odvážny krok, no u firmy Brabus sme zvyknutí, že sa ničoho len tak nezľaknú.

Tento projekt bol určite veľmi veľkou výzvou, no úpravca ho prijal a úspešne dotiahol dokonca.
Základom bolo upraviť pohonnú jednotku auta tak, aby z nej dostali dostačujúci rekordný výkon.

Ako predloha poslúžil známy CLS Brabus Rocket, podľa ktorého sa úprava uskutočnila.

Brabus si zvolil „slabšiu“ verziu Maybachu 57, bez označenia „s“, ktorá disponuje 5,5 litrovým V12 biturbo motorom s výkonom 550 koní a 900 Nm točivého momentu.

Objem zväčšil na 6,3 litra, osadil väčšie turbodúchadlá, špeciálne výfukové potrubie, vysokovýkonný medzichladič, novú hlavu valcov, výfuk s kovovým katalyzátorom a zakončením v podobe dvojice úzkych koncoviek, nové výfukové zvody a novú kľukovú hriadeľ.

Maybach 57 Brabus
Vďaka týmto modifikáciám sa výkon zvýšil na úctyhodných 730 koní (537 kW) a limitovaných 1100 Nm.

Samozrejmosťou bol športový podvozok, znížený o 15 mm, čo má dve pozitíva.

Posádka cestuje pohodlne a zároveň auto získalo lepšiu ovládateľnosť a stabilitu.

V zapätí boli osadené štýlové deväť lúčové 21-palcové disky modelovej rady Brabus Monoblock VI s pneumatikami 275/40R-21 vpredu a 315/35R-21 vzadu.

A tak sa tento Maybach vydal na dlhú cestu na taliansky testovací okruh Nardo, kde s hrdosťou pokoril svoj doterajší rýchlostný rekord.

Nová hodnota činí rýchlosť 330,6 km/h, vďaka čomu je Brabus Maybach 57 najrýchlejší a najexkluzívnejší luxusný sedan na svete.

Čo viac dodať :-).

Maybach 57 Brabus


Maybach 57 Brabus


Maybach 57 Brabus


Maybach 57 Brabus s označením V12 S Biturbo ako rekordér:Maybach 57 Brabus V12 Biturbo v "civilnejšej" verzii:Ako sa vám páči úprava Brabus Maybach 57 s označením S Biturbo od nemeckého tunera Brabus ?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky BRABUS? Navštívte našu podstránku:

BRABUS tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Maybach tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11874x    hodnotenie: 10/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt