support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Brabus E V12 Coupé – beštiálne stvorenie logo mercedes

Brabus E V12 Coupé – beštiálne stvorenie

06.May.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Na upravené superšporty sme si už dávnejšie zvykli. Niektorým ľudom sa totižto extrémny výkon pod kapotou máli a tak posúvajú možnosti rôznych agregátov často do závratných výšok. Ideálnym príkladom takýchto „bláznov“ je nemecký špecialista na performance úpravu, firma Brabus. Je možné povedať, resp. napísať, že všetko, čo tento úpravca „dostane pod ruky“, premení na niečo neuveriteľné. Stačí spomenúť projekt Brabus Rocket a musí byť každému jasné, aké know-how ma úpravca Brabus. Ďalším pánom na holenie u kaderníka Brabus-a je najnovší Mercedes-Benz triedy E, ktorý dostal slušnú porciu výkonu.

Mercedes-Benz triedy E je najnovším skvostom z dielne tejto bavorskej automobilky. Verzia Coupé, ktorá je predmetom projektu firmy Brabus v sebe skrýva športové prvky kombinované s elegantným vystupovaním. Tento Mercedes vie vystupovať ako elegán v slávnostnom smokingu, ale taktiež ako športovec v domácom oblečení. Kto sa chce voziť v športovo-elegantnom kupé, Mercedes-Benz triedy E je tá správna voľba.

Pri počutí slov športové kupé sa každému autičkárovi vynorí otázka, na aký pohon sa môže vlastne tešiť. Inžinieri automobilky s trojcípou hviezdou v znaku nelenili a nové É-čko vybavili nie práve najslabším agregátom. Nefalšovanú športovú jazdu si majiteľ užije s 5,5 litrovým motorom V8, ktorého výkonnostná produkcia predstavuje 388 konských síl (285 kW) a 530 Nm. Na stovku sa tento divoký elegán dokáže hravo dostať za necelých 5,4 sekundy, čo naozaj nie je zanedbateľná hodnota.

BRABUS E V12 COUPÉ


brabus e v12 coupé

Slovo Brabus evokuje v drvivej väčšine motoristov pocit príjemného strachu, či napätého očakávania, čo títo blázniví inžinieri opäť raz stvorili. Brabus E V12 Coupé je auto, ktoré bolo predstavené na tohtoročnej Ženeve a vyrábané bude v limitovanej edícii 10 kusov s peňažnou hodnotou približne 478 000 EUR za kus. Pýtate sa prečo? Tak čítajte ďalej.

Označenia projektov firmy Brabus dávajú najavo, o čo približne pôjde. Označenie V12 v tomto prípade značí, že pod kapotou neostal pôvodný V8 motor. Inžinieri sa rozhodli implementovať do tohto auta srdce, poháňajúce autá ako Maybach či Mercedes-Benz S 600, tzn. 5,5 litrový V12 Twinturbo, ktorý sám o sebe produkuje viac než dosť energie. V prípade Brabus-u je viac než jasné, že ani takto nadupaný motor neostal pôvodný. Technici osadili športové vačkové hriadele, prevŕtali hlavu valcov vďaka čomu sa objem zvýšil na 6,3 litra. Okrem toho auto dostalo preprogramovanú riadiacu jednotku, upravené ventily, nový kľukový hriadeľ, vylepšený a výkonnejší Twinturbo systém, niekoľko výkonných chladičov a kompletný športový výfuk s kovovými katalyzátormi. Výsledkom týchto intenzívnych úprav je dychberúci výkon 800 konských síl (588 kW) a astronomický točivý moment 1420 Nm!

Na stovku toto auto vystrelí za neuveriteľných 3,7 sekundy a maximálka sa elektronicky zastaví na hodnote 350 km/h (odblokovaný obmedzovač umožní auto dosiahnuť až 370 km/h).

Akceleračné hodnoty auta Brabus Mercedes-Benz E V12 Coupé:

0-100 km/h: 3,7s ; 0-200 km/h: 9,9 s ; 0-300 km/h: 23,9 s

Takáto porcia výkonu si okrem iného ešte žiadala zosilnenie päť-stupňovej automatickej prevodovky, výkonnejší diferenciál a samozrejme kvalitné obutie. Auto sa točí na 19 palcových tmavých diskoch rady Monoblok VI Design, E, Q a S (podľa želania zákazníka), obutých do high performance pneumatík Pirellialebo Yokohama s rozmermi 255/35 ZR 19 vpredu a 285/30 ZR19 vzadu. Okrem motorových častí, prešiel posilnením aj podvozok. Osadený bol kompletný športový podvozok s nastaviteľnou tuhosťou, rýchlosťou návratu piestu a svetlou výškou s pružinami -35 mm. Auto do šírky pribralo o 60 mm kvôli lepšej stabilite v zákrutách a pri športovej jazde. Takúto beštiu je potrebné aj nejakým spôsobom ubrzdiť a jedinou možnosťou bolo osadenie výkonnejšieho brzdového ústrojenstva. Predné kotúče majú rozmer 380 mm a hryzú do nich 12-piestikové strmene a zadné kotúče majú priemer 360 mm so 6-piestikovými strmeňmi.

Celý bodykit tejto rakety bol skúšaný vo veternom tuneli pre čo najoptimálnejšie nastavenie jednotlivých dielov. Všetky diely, ako aj karoséria sú z uhlíkových vláken a ladia tak s temnou karosériou, zahalenou v matnej čiernej farbe. Auto dostalo upravený predný nárazník s presným rozvrhnutím otvorov pre najdokonalejší a najrýchlejší prívod a odvod vzduchu, a integrované má tiež LED denné svietenie. Osadené boli aj mohutnejšie blatníky s dodatočnými otvormi, prahové nástavce s LED svietením pri odomknutí auta. Dozadu pribudol karbónový difúzor a štýlové prítlačné krídlo na veko kufra. Impozantný vzhľad.

Interiér bol ešte doplnený športovým volantom, luxusnou kožou a karbónovými doplnkami.

brabus e v12 coupé

brabus e v12 coupé

brabus e v12 coupé

brabus e v12 coupé

Mercedes-Benz Brabus E V12 Coupé:


Čo poviete na výkonové vlastnosti Coupé E V12 Mercedes-Benz v úprave od nemeckého Brabus?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky BRABUS? Navštívte našu podstránku:

BRABUS tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Mercedes tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6526x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt