support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Brabus 800 E V12 Cabrio – najrýchlejší erotický kabriolet na svete logo mercedes

Brabus 800 E V12 Cabrio – najrýchlejší erotický kabriolet na svete

26.Aug.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Chute automobilových úpravcov sú niekedy poriadne zvrátené, resp. v obrovskej miere odvážne. Sila a odhodlanie prekonávať čoraz náročnejšie úlohy prináša so sebou výsledky a zaslúžene ovocie v podobe brutálnych, či inač charakterizovaných projektov. Všetkým nám je jasné, ako firma Brabus pristupuje k svojim projektom a vďaka tomu je jasné, že výsledkom nebude len tak hocijaké auto. Výsledkom bude najrýchlejšie cabrio na svete v podobe Brabus E V12!

Mercedes-Benz triedy E je jedným z najnovších skvostov z dielne tejto bavorskej automobilky. Tento príjemný elegán so slušným vystupovaním zaujme najmä vďaka svojmu neotrelému dizajnu s výraznými líniami zadnej časti. Pri vozidlách Mercedes-Benz si môžete byť istí, že dostanete všetko to, po čom vaše automobilové srdce túži.

Inžinieri automobilky s trojcípou hviezdou v znaku nelenili a nové É-čko vybavili pomerne širokou paletou motorov. Nefalšovanú športovú jazdu si majiteľ užije vďaka 5,5 litrovému motoru V8, ktorý zo seba dokáže vyprodukovať 388 konských síl (285 kW) a 530 Nm. Na stovku sa tento divoký elegán dokáže hravo dostať za necelých 5,3 sekundy.

BRABUS 800 E V12 CABRIO


Projekty vychádzajúce z dielne Brabus-u sú v každom jednom prípade v niečom výnimočné. Svoju kreativitu a odhodlanie nám úpravca najnovšie ukázal na tomto projekte prostredníctvom svojej pobočky v Dubaji, ktorého výsledkom je najrýchlejší kabriolet na svete. Cena? 478 000 EUR. Dámy a páni, zoznámte sa – Brabus E V12 Cabrio!

mercedes ev12 800 brabus cabrio

Ako samotné označenie projektu vypovedá, pôvodný osemvalcový motor s výkonom 388 koní putoval preč a na jeho miesto úpravca dosadil niečo viac agresívne a exkluzívnejšie – pohonná jednotka z Mercedesu S600 a teda 5,5-litrový motor V12 Biturbo, ktorý navyše prešiel ďalšími rozsiahlejšími zásahmi, konkrétne prevŕtaný blok na objem 6,3 litra, špeciálny kľukový hriadeľ s dlhším zdvihom, väčšie a odolnejšie piesty, prepracovaná hlava valcov, ostrejšie vačky a samozrejme dvojica väčších a výkonnejších turbodúchadiel spolu s novým softwarom riadiacej jednotky. Biturbo systém je pritom chladený štvoricou špeciálnych chladičov. V neposlednom rade úpravca osadil nový celonerezový výfukový systém, ktorý je ukončený štvoricou okrúhlych koncoviek. Zaujíma vás dosiahnutý výkon? Tak si držte klobúky – 800 konských síl (588 kW) a 1420 Nm (elektronicky obmedzený na 1100 Nm)! Šprint trvá tomuto krásavcovi len 3,7 sekundy, pričom za 23,9 sekundy dosiahne rýchlosť 300 km/h. Maximálna rýchlosť tejto rakety je 370 km/h, čo z neho robí najrýchlejší kabriolet na svete.

mercedes ev12 800 brabus cabrio

Takto vysoký výkon v karosérii a na podvozku od výroby slabšieho auta si vyžiadal ďalšie dodatočné úpravy. Auto je položené na športovom nastaviteľnom podvozku, ktorý firma Brabus vyvinula v spolupráci s firmou Bilstein špeciálne pre tento projekt a ktorý je upevnený na špeciálnych upravených prvkoch zavesenia. Jeho hlavnými prednosťami je konštrukcia stavaná na vyššiu hmotnosť auta, možnosť nastavenia svetlej výšky vozidla v rozmedzí 35 mm, ako aj možnosť ladenia v niekoľkých stupňoch. Posilnené muselo byť samozrejme aj brzdové ústrojenstvo, ktoré je po novom zložené z chladených kotúčov 380 x 37 mm a 360 x 28 mm v kombinácií s až 12-piestikovými strmeňmi vpredu a šesťpiestikovými strmeňmi vzadu. Aby sa tento brutálny brzdový systém vmestil ta svoje miesto, úpravca na auto osadil o nič menej brutálne obutie. Ide o kované disky v matnej čiernej s rozmermi 9,5 x 19 palcov vpredu a 10 x 19 palcov vzadu.

mercedes ev12 800 brabus cabrio

Úprav samozrejme prešiel aj zovňajšok auta, no s tým rozdielom, že všetky inštalované diely nie sú len na okrasu, ale plnia taktiež svoju aerodynamickú funkciu. Je totiž nesmierne dôležité, aby všetko sedelo ako má, a plnilo funkciu, na ktorú bolo vytvorené. Koniec koncov, pri rýchlosti 370 km/h to aj celkom dáva zmysel :-). Celý bodykit bol starostlivo testovaný v aerodynamickom tuneli a vyrobený je z ultraľahkého a pevného materiálu – karbónu. Predný nárazník s integrovaným LED denným svietením je kompletne nový s výrazným agresívnym dizajnom plným ostrých hrán a línií, ktorý svojím pôsobením obmedzuje vztlak na prednej náprave. Otvory zabezpečujú optimálny prísun čerstvého vzduchu k útrobám motora.

mercedes ev12 800 brabus cabrio

Predné rozšírené blatníky sú taktiež nové a obsahujú dizajnovo úžasne tvarované otvory, ktoré navyše plnia odvetrávaciu funkciu predných bŕzd a umožnili tak osadenie širokých kolies. Nové sú taktiež bočné prahy, zadné výrazné krídlo (nie, nie je na okrasu), modifikovaný nárazník a až o 60 mm širšie zadné blatníky. Celý tento komplet bol vo finálnej fáze zahalený do luxusnej čiernej farby, ktorej dominuje výnimočne výrazný interiér.

Celý interiér je prečalúnený kombináciou tmavej Alcantary s červeným prešívaním, erotickej výraznej červenej kože a karbónu.

mercedes ev12 800 brabus cabrio

mercedes ev12 800 brabus cabrio

mercedes ev12 800 brabus cabrio

Mercedes-Benz cabrio Brabus 800 E V12:


Váš názor na Mercedes-Benz BRABUS 800 E V12 ako najrýchlejší kabriolet sveta?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky BRABUS? Navštívte našu podstránku:

BRABUS tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Mercedes tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7810x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt