support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo motor Blow-off, recirkulačný ventil, intercooler, hadice, sady potrubia pre Peugeot a Mini od Forge Motorsport logo motor

Blow-off, recirkulačný ventil, intercooler, hadice, sady potrubia pre Peugeot a Mini od Forge Motorsport

18.Jul.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ponuka performance tuning dielov od Forge Motorsport sa opäť rozrástla a tento raz sa z toho môžu tešiť majitelia športových modelov Peugeot a Mini Cooper. Ak vás teda výkon týchto vozidiel už omrzel, vo Forge Motorsport nájdete hneď niekoľko výborných možností ako to napraviť.

Britská spoločnosť Forge Motorsport pravidelne rozširuje svoju ponuku tuningových komponentov, po ktorých môže siahnuť každý, kto sa chce vydať cestou úprav pohonnej jednotky. Spoločnosť má dlhoročné skúsenosti aj s výbavou pre športové špeciály, očakávať od týchto dielov môžete maximálnu kvalitu, presné spracovanie a dlhú životnosť. Tuning motora tak má vďaka použitiu týchto dielov ten správny efekt a účinok. Uvedeniu na trh samozrejme predchádza poctivé testovanie.

Pri tuningu motora sa rozhodne neoplatí šetriť na kvalite a s dielmi Forge Motorsport máte absolútnu istotu, že si pre svoje auto vyberáte to najlepšie. Tentoraz sa zameriame na nové produkty, ktoré sú určené pre Peugeot RCZ, 208 GTi a Mini Cooper.

Hlavné výhody ponúkaných tuningových dielov od Forge Motorsport:
- kvalitné spracovanie z odolných materiálov
- presná úprava pre konkrétne motory a modely vozidiel
- spoľahlivosť
- splnia očakávania aj tých najnáročnejších
- využívané aj v motoršporte
- spoľahlivo zvýšia výkon motora


Adaptér pre pripojenie ukazovateľa tlaku turba pre motory N14 a N18


Jednoduchý a praktický adaptér slúžiaci pre pripojenie ukazovateľa tlaku turba. Určený je pre vozidlá vybavené motormi s označením N14 a N18. Vhodný je teda pre modely Mini Cooper S Turbo, Citroen DS3 1.6 Turbo, Peugeot 207 GTi, Peugeot 208 GTi, Peugeot RCZ THP156 a THP200. Jeho montáž je veľmi jednoduchá, nahrádza originálne čidlo. Na pripojenie ukazovateľa je vhodné použiť hadičku s priemerom 4 mm.

adaptér pre pripojenie ukazovateľa tlaku turba agregáty motory n14 n18 peugeot 207 208 gti rcz thp 156 200 mini cooper s turbo citroen ds3 1.6 turbo forge motorsport

Adaptér pre pripojenie ukazovateľa tlaku turba pre motory N14 a N18 od Forge Motorsport si môžete objednať tu:

katalog
Adaptér pre pripojenie ukazovateľa tlaku turba pre motory N14 a N18 od Forge Motorsport
Cena s DPH: 99,-€ / sada

Blow Off ventil pre Mini R58, R60 Cooper S, Peugeot 208 GTi, RCZ THP156 a THP200


Výhody blow off ventilu sú nesporné a preto túto úpravu môžeme odporučiť každému, kto sa rozhodol pre úpravu riadiacej jednotky motora. Tento ventil je samozrejme možné použiť aj v neupravených motoroch. Blow off ventil je vhodný predovšetkým kvôli vyšším plniacim tlakom a okrem toho je zaujímavý aj svojou zvukovou kulisou. Spoločnosť Forge Motorsport má s výrobou BOV bohaté skúsenosti. Vyznačuje sa mimoriadne kvalitným spracovaním, ktoré ho predurčuje k dlhej životnosti a funkčnosti. Tento blow off ventil je určený pre modely Mini Cooper S R58/R60, Peugeot 208 GTi, Peugeot RCZ THP156 a THP200.

blow off ventil bov mini r58 r60 cooper s peugeot 208 gti rcz thp 156 200 forge motorsport

Blow Off ventil pre Mini R58, R60 Cooper S, Peugeot 208 GTi, RCZ THP156 a 200 od Forge Motorsport si môžete objednať tu:

katalog
Blow Off ventil pre Mini R58, R60 Cooper S, Peugeot 208 GTi, RCZ THP156 a THP200 od Forge Motorsport
Cena s DPH: 229,-€ / sada

Recirkulačný ventil pre Mini R58, R60 Cooper S, Peugeot 208 GTi, RCZ THP156 a THP200


Náhradný recirkulačný ventil je vhodný predovšetkým pre upravené motory so zvýšenými plniacimi tlakmi. Tým sériový ventil nemusí stačiť a preto odporúčame jeho výmenu. Ide o plne kompatibilnú náhradu originálneho ventilu, zlepšuje vlastnosti prepĺňania, vyznačuje sa dlhou životnosťou a vyššou odolnosťou. Súčasťou balenia je manuál pre správnu montáž a všetky ďalšie potrebné komponenty. Tento ventil je vhodný pre Mini Cooper S R58/R60, Peugeot 208 GTi, Peugeot RCZ THP156 a THP200.

recirkulačný ventil mini r58 r60 cooper s peugeot 208 gti rcz thp 156 200 forge motorsport

Recirkulačný ventil pre Mini R58, R60 Cooper S, Peugeot 208 GTi, RCZ THP156 a 200 od Forge Motorsport si môžete objednať tu:

katalog
Recirkulačný ventil pre Mini R58, R60 Cooper S, Peugeot 208 GTi, RCZ THP156 a THP200 od Forge Motorsport
Cena s DPH: 229,-€ / sada

Sada potrubia (Hardpipe Kit) pre Peugeot RCZ THP200


Pevná tlaková rúra, ktorá plne nahrádza originálny diel umožňuje ešte lepšie prúdenie vzduchu, odoláva väčším tlakom a ide o vhodný základ pre ďalšie výkonnostné úpravy modelu Peugeot RCZ THP200. Súčasťou sady je všetko to, čo je potrebné pre správnu montáž a zároveň aj dodatočná silikónová hadica.

sada potrubia hardpipe kit peugeot rcz thp200 forge motorsport

Sadu potrubia (Hardpipe Kit) pre Peugeot RCZ THP200 od Forge Motorsport si môžete objednať tu:

katalog
Sada potrubia (Hardpipe Kit) pre Peugeot RCZ THP200 od Forge Motorsport
Cena s DPH: 179,-€ / sada

Silikónová hadica nasávania pre Peugeot RCZ THP200


Špeciálne spevnené silikónové hadice nasávania sú presne určené pre potreby modelu Peugeot RCZ THP200. Sú ideálnou náhradou za originálne gumené hadice, odolajú väčším tlakom a vyšším teplotám. Dostupné sú v atraktívnom modrom, červenom a čiernom prevedení.

silikónove hadice sada hadíc nasávania peugeot rcz thp 200 forge motorsport

Silikónová hadica (presnee tvarovaná) nasávania pre Peugeot RCZ THP200 od Forge Motorsport si môžete objednať tu:

katalog
Sada silikónových hadíc nasávania pre Peugeot RCZ THP200 od Forge Motorsport
Cena s DPH: 159,-€ / ks

Silikónové hadice prepĺňania pre Peugeot RCZ THP200


V prípade úprav prepĺňania je vhodné nahradiť originálne hadice turba spevnenými silikónovými. Presne také sú aj hadice od Forge Motorsport určené pre Peugeot RCZ THP200. Okrem toho, že zlepšujú vzhľad priestoru pod kapotou, sú výnimočné najmä pre svoje vlastnosti. Znesú vyššie teploty a odolajú väčšiemu tlaku.

silikónove hadice sada hadíc prepĺňania peugeot rcz thp 200 forge motorsport

Sadu silikónových hadíc prepĺňania pre Peugeot RCZ THP200 od Forge Motorsport si môžete objednať tu:

katalog
Sada silikónových hadíc prepĺňania pre Peugeot RCZ THP200 od Forge Motorsport
Cena s DPH: 209,-€ / sada

Predný medzichladič (Intercooler) pre Peugeot RCZ THP200


Peugeot RCT THP200 si vďaka spoločnosti Forge Motorsport môžete vylepšiť o nový medzichladič montovaný vpredu. Na jeho výrobu sú použité tie najkvalitnejšie materiály, vyznačuje sa väčším jadrom a samozrejme lepšími schopnosťami ochladzovania. Svoj podiel má inštalácia tohto komponentu aj na zvýšení výkonu. Podľa testov spoločnosti možno inštaláciou tohto medzichladiča zvýšiť výkon približne o 7 koní (bez úprav elektroniky).

predný medzichladič intercooler peugeot rcz thp 200 forge motorsport

Predný medzichladič (Intercooler) pre Peugeot RCZ THP200 od Forge Motorsport si môžete objednať tu:

katalog
Predný medzichladič (Intercooler) pre Peugeot RCZ THP200 od Forge Motorsport
Cena s DPH: 499,-€ / ks

Sada potrubia (Hardpipe Kit) pre Peugeot 208 GTi


Pre ostrú verziu modelu Peugeot 208 je vo Forge Motosport pripravená sada potrubia vedúcich z turba do medzichladiča a z medzichladiča do škrtiaceho ventilu. Trubky odolajú oveľa vyššiemu tlaku a zároveň dodajú vášmu motoru omnoho lepší vzhľad. Doplnené sú o silikónové hadice využívané predovšetkým na spoje, ktoré môžu byť čiernej, červenej alebo modrej farby. V ponuke Forge Motorsport nájdete pre model Peugeot 208 GTi aj účinnejší medzichladič.

sada potrubia hardpipe kit peugeot 208 gti forge motorsport

Sadu potrubia (Hardpipe Kit) pre Peugeot 208 GTi od Forge Motorsport si môžete objednať tu:

katalog
Sada potrubia (Hardpipe Kit) pre Peugeot 208 GTi od Forge Motorsport
Cena s DPH: 209,-€ / sada

Aktuálny cenník výrobkov od firmy FORGE si stiahnite tu:

preview
download
[ 1,45 MB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


forge motorsport logo

FORGE MOTORSPORT


Anglická firma Forge Motorsport funguje už približne osem rokov a za ten čas sa stala jedným z najväčších výrobcov racingových a streetových dielov. Samozrejmosťou je kontrola kvality ISO 9002. V posledných rokoch firma Forge Motorsport začala vyvážať svoje produkty aj do Európy a Ameriky a zriadili si pobočku v americkom Orlande. Kúpou produktov Forge Motorsport si kupujete prvotriednu kvalitu.

A čo je vlastne hlavnou náplňou tejto anglickej firmy? Výroba, predaj a distribúcia performance dielov pre rôzne typy áut, resp. takmer všetky, ktoré bežne vídame na nielen našich cestách. Konkrétne sa jedná o: actuator a jeho náhradné diely ako napr. tuhšie pružiny, zliatinové chladiče, olejové nádržky a univerzálne nádržky rôznych objemov, mechanické regulátory tlaku turba, BOV + inštalačné komponenty, rozširovacie podložky, rozperné tyče, racingové benzínové nádrže, chladiče turba, ECU software, silikónové hadice, spoje atď.

Ak chcete kvalitu, zvoľte Forge Motorsport.

FORGE MOTORSPORT - video prezentácia:Váš názor na tieto autodiely pre motorový tuning od FORGE MOTORSPORT ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Viac informácií k motorovým úpravám vám radi poskytneme. Zoznam článkov o motorovom tuningu nájdete tu:

MOTOR & PERFORMANCE tuning


Zoznam článkov o produktoch značky Forge Motorsport nájdete tu:

FORGE MOTORSPORT


Viac informácií k možným úpravám áut značky Peugeot vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

PEUGEOT tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky MINI vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MINI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos a Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8274x    hodnotenie: 9/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt