support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Športové výfuky BOSI - profesionálny zvuk z Nemecka !

Športové výfuky BOSI - profesionálny zvuk z Nemecka !

15.Dec.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Je akýmsi nepísaným pravidlom, že ku každému pekne upravenému autu patrí aj kvalitný výfuk. Nemám tým na mysli len koncovku, ale skôr narážam na celý výfukový systém. Neraz sme sa na ulici otočili za niečím, ozaj hlasným, čo prefrčalo okolo nás. I keď je pravda, že nie v každom prípade to musí byť upravené auto. Vezmite si napríklad sériové auto, osaďte ju štýlovými diskami a decentným výfukom a dostanete veľmi pekne z časti zladené auto. Výfuky sú nielen prostriedkom, ako si skrášliť auto, ale v prvom rade ide o vylepšenie chodu vášho auta (kompletný výfukový systém). Na svete sú aj moto-oblasti, ktoré si vyžadujú nielen plnohodnotný zvuk, ale predovšetkým ide o zlepšenie performance stránky daného auta. Hovorím napríklad o F1, závodoch cestných automobilov, alebo pretekoch na púšti. A čo majú tieto seriály okrem prestíže a krásy spoločné? Sú to výfuky od rovnakého nemeckého výrobcu. Je ním firma BOSI exhausts, ktorá sa zaoberá vývojom a výrobou profesionálnych výfukových systémov. Pozrime sa jej na zúbok.

BOSI - NEMECKÉ VÝFUKY


bosi
Firma BOSI nie je v tejto oblasti žiadnym nováčikom, veď už 25 rokov vyvíja kompletné výfukové systémy na profesionálnej úrovni a zároveň spolupracuje s najrôznejšími zákutiami automobilového sveta. Vyvíja výfukové systémy konkrétne pre Formulu 1, Porsche Carrera Cup, Seat Leon Supercup a Rallyesport - seriál Rally Paris Dakar.

V roku 2002 bola BOSI sponzorom Mitsubishi RalliArt tímu. Tu je pekne vidieť, ako sa táto firma dokázala efektne presadiť v takom veľkom svete konkurencie. Je to aj vďaka 25-ročnej skúsenosti v oblasti performance tuningu, a hlavne vďaka veľkému odhodlaniu.

SORTIMENT PRODUKTOV FIRMY BOSI EXHAUSTS


Už som spomenul, že náplňou tejto firmy je výroba výfukových systémov. Teraz sa pozrieme, o čo vlastne v konkrétnom prípade ide.

BOSI Classic - Jedná sa o základný model výfuku firmy BOSI. Pozostáva z koncovky výfuku a samotného tlmiča. Prevedenie tela je v kombinácii čierna a strieborná a preto vynikne na každom type vozidla. Určený je predovšetkým pre motoristov, ktorý chcú dopriať svojmu autu lepší prietok splodín v kombinácií s krásnym športovým zvukom, avšak nepotrebujú, aby ich bolo počuť široko-ďaleko. Ukončenie výfuku je buď klasická okrúhla alebo oválna koncovka, štýl DTM alebo dvojitý vývod.

Fotogaléria výfukov Bosi Classic:
BOSI Super Cup - Model so športovo-dynamickým charakterom, vyrobený z tej najkvalitnejšej ušľachtilej ocele. Určený je pre náročných užívateľov, ktorý očakávajú od svojho výfuku kvalitný a dravý zvuk kombinovaný s dokonalým prietokom splodín, ktoré im nebudú brániť v dynamickej jazde. Vyhotovenie je v striebornom nádychu, čo zaručí dokonalé spestrenie podvozku vášho auta. Ukončenie tohto výfuku je identické, ako v prípade modelu Classic, čiže okrúhla alebo oválna koncovka, DTM alebo dvojitá koncovka.

Fotogaléria výfukov Bosi Super Cup:BOSI Tubro-Sound Vario - Pre ozajstných fajnšmekrov je určený práve tento model. Charakteristický je svojim matným čiernym prevedením a novinkou z dielne BOSI exhausts. Ide o vymeniteľné koncovky tohto modelu výfuku. Ak chcete zmeniť vzhľad vašej zadnej časti auta, stačí mať doma jednu zo štyroch dostupných BOSI koncoviek a vec je vybavená. Táto novinka šetrí váš čas a hlavne peniaze. Je to nenáročne a zaručene efektné. Ak tomu ešte prirátame špeciálne ukončenie tlmiča, dostaneme plnohodnotný športový zvuk, ktorý sa od kvalitného výfuku očakáva.

BOSI Double - Model určený pre náročných užívateľov, ktorí si potrpia na vzhľade svojej káry a zároveň žiadajú kvalitu na ozaj vysokej úrovni. Typický je dvoma pármi koncoviek a tlmičom umiestneným medzi jednotlivými pármi. Vyhotovený je v štýlovej čiernej farbe so strieborným ukončením.

Fotogaléria výfukov Bosi Double:
BOSI Turbo Plus - Niečo pre motoristov, ktorým nestačí len tlmič s koncovkou. V tomto prípade ide o kompletné výfukové potrubie, ktoré začína pod motorom a končí za zadným nárazníkom. Tento model je vyrobený zo 100% ušľachtilej ocele v čiernej farbe, čo len dodáva tomuto výfuku na extravagancii. Zložený je zo samotného tlmiča, páru dlhých okrúhlych koncoviek pre dokonale hlasný zvuk a potrebných potrubí, ohybov a spojov.

BOSI Sidepipes - Niečo pre old-school maniakov. Výfuky určené na strany vášho auta, resp. pod prahy. Štýlové chrómové prevedenie s dierkovaným krytom, určite zaujme pohľad nejedného okoloidúceho. A to nehovorím o tom nádhernom zvuku. Ak vám napríklad hovorí niečo 454 Corvette Stingray z roku 1970, alebo Shelby Cobra, tak viete, na čo narážam.

Netreba ešte zabudnúť na profesionálne BOSI koncovky výfukov. Dostupné tvaru sú ovál, okrúhla koncovka, DTM, Straight LINE, Cup LINE a typ Formula.

Fotogaléria ostatných výfukov Bosi:
Mix fotografií súvisiace so značkou BOSI:Aktuálny MO cenník doplnkov od firmy BOSI z Nemecka, v ktorom sú uvedené ceny v EUR s DPH. Pri malých objednávkach účtujeme k cene ešte dopravu na Slovensko, ktorá sa určuje individuálne.

preview
download
[ 1138 kB ].

Chceli by sme vás upozorniť na skutočnosť, že isté ceny v tomto cenníku už nemusia byť aktuálne. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Čo poviete na nemecké výrobky značky BOSI? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Viac informácií k tejto téme vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj:archív CT

Autor textu: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 24006x    hodnotenie: 78/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt