support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Bodykit a biela matná wrap fólia pre Mercedes SL500 od Famous Parts logo mercedes

Bodykit a biela matná wrap fólia pre Mercedes SL500 od Famous Parts

20.May.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemeckí špecialisti na tuning vo Famous Parts sa zamerali na prémiové kupé s hviezdou na prednej maske. Mercede SL určite nepatrí medzi modely, ktoré treba nejako zvlášť predstavovať. Pomerne často sa dostáva do hľadáčika tuningových dielní a ich kreácie rozhodne dokážu prekvapiť.

Famous Parts zvolilo teraz zaujímavú kombináciu. Niekoľko prvkov prevzali od svojich obchodných partnerov, pridali k tomu niečo vlastné a bočnú líniu tohto modelu ozdobili svojou hviezdou a logom.

FAMOUS PARTS MERCEDES-BENZ SL500


Vo Famous Parts išli v prípade Mercedesu SL500 jasne za svojim cieľom. Tým boli decentné ale dostatočne efektné úpravy, ktoré ešte viac zvýraznia športový potenciál tohto modelu. Nedosiahli to však tak celkom iba vlastnými silami. Športovému kupé dopriali rozširujúci bodykit od spoločnosti Prior Design.

Kompletná sada optických úprav zahŕňa predný a zadný nárazník, rozširujúce prahy nadväzujúce na výraznejšie blatníky. Zmenili sa aj predné spätné zrkadlá, ktoré získali dynamickejšie tvary. Prednú časť osviežili tiež upravené svetlomety, zadok naopak skrášľuje decentný spojler. Z vlastnej tvorby pridala spoločnosť Famous Parts wrap fóliu v zaujímavej bielej perleti s matným efektom. Doplnkom sú potom vybrané časti vozidla v čiernom prevedení, rovnako efektne pôsobí aj zatmavená panoramatická strecha.

S fascinujúcim bielym kabátom krásne kontrastujú aj čierne 20-palcové zliatinové disky s lesklou trojcípou hviezdou v strede. Tomuto sympatickému kupé nechýba ani poriadne obutie. Na predných diskoch nájdeme pneumatiky Continental Sport Contact s rozmerom 255/30 a na zadných širšie gumy rovnakej značky s rozmerom 295/25.

Podvozok dostal elektronický modul umožňujúci nastavovanie svetlej výšky. Kvôli širšiemu bodykitu museli úpravcovia použiť podložky pod disky od H&R, čím rozšírili rozchod kolies na oboch osiach. Možno ste si na zadnej časti všimli označenie AMG. To slúži možno tak na „oklamanie nepriateľa“, keďže v skutočnosti ide o civilnejší Mercedes SL500. Toto logo si na veko batožinového priestoru našlo cestu práve preto, lebo úpravcovia prevzali difúzor a koncovky výfukovej sústavy z ostrej verzie SL 63 AMG.
Ide teda o pomerne zaujímavú kombináciu viacerých prvkov a úprav, ktoré však spolu vytvárajú veľmi atraktívny celok.

mercedes benz sl500 amg famous parts

mercedes benz sl500 amg famous parts

mercedes benz sl500 amg famous parts

mercedes benz sl500 amg famous parts

mercedes benz sl500 amg famous parts

mercedes benz sl500 amg famous parts

famous parts logo

FAMOUS PARTS


Spoločnosť Famous Parts sa od roku 2009 špecializuje na komplexné úpravy prémiových vozidiel. V ich portfóliu nájdete viacero modelov značky BMW, Mercedes, Audi či Porsche. Pri svojich tuningových počinoch sa dokážu ich návrhári poriadne odviazať, výsledkom čoho sú odvážne a nekonvenčné úpravy. Vďaka svojim exkluzívnym partnerom pracujú vždy s tými najlepšími materiálmi a spolupracujú s poprednými výrobcami športových diskov. Vo Famous Parts sa nebránia ani v spolupráci s ostatnými dielňami, len nedávno dokončili spoločný projekt s Prior Design.


Váš názor na úpravu kupé Mercedes-Benz SL500 AMG firmou Famous Parts ? Hlasujte tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy FAMOUS PARTS, tak navštívte našu podstránku:

FAMOUS PARTS tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3604x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt