support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

BOBCAT POWER FEST 2009 vol.3 -  záverečné kolo  slovenského šprintérskeho šampionátu

BOBCAT POWER FEST 2009 vol.3 - záverečné kolo slovenského šprintérskeho šampionátu

11.Aug.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Organizátor: Slovenská šprintérska asociácia
Priebeh akcie: 22. august (sobota) 2009
Miesto konania: letisko Trenčín

Program: 9.00 : otvorenie brán
od 9.00 : registrácia štartujúcich v disciplíne šprint na 1/4 míle (402m)
od 10.00: kvalifikácie – šprinty (nelimitovaný počet jázd!)
14.00-14.30 : finálové jazdy – šprinty motocykle
14.45 : vyhlásenie víťazov a odovzdávanie cien – motocykle
16.30 : ukončenie registrácie – autá
17.30 : finálové jazdy – šprinty autá
18.10 : vyhlásenie víťazov a odovzdávanie cien – autá
9.00 – 19.00 : tuningový zraz ( leštenkárske parkovisko )


Atrakcie: supervýkonné prekvapenie!!!, výstava luxusných áut, výstava a predvádzanie RC modelov, špeciály stavané na dragracing s výkonom do 1000 koní, bezplatné herné konzoly PS3, 4x4 Sport car fet


Vstupné: 8€ /osoba + v cene energetický nápoj BOMBA!, deti do 10 rokov, dôchodcovia a ZŤP ZDARMA!

Štartovné: 7€ /vozidlo (nelimitovaný počet meraných jázd + finálové jazdy!!!)


BOBCAT POWER FEST 2009


Piaty - jubilejný ročník šprintérskych pretekov organizovaných SŠA pod názvom „Bobcat Power fest“ sa nesie v duchu prvého vypísaného šampionátu, pozostávajúceho zo štyroch majstrovských kôl konajúcich sa na letiskách Boľkovce, Piešťany a Trenčín v triedach: automobily Street, automobily Profi a motocykle. Boj o majstrovské body zaručia ešte väčšiu účasť kvalitných posádok z domova i zahraničia a prinesie so sebou napínavé duely špeciálov o prvé štyri bodované priečky na jednotlivých pretekoch.

Šampionát SŠA, ako jediný v SR zabezpečí pretekárom profesionálnu, plne automatizovanú šprintérsku časomieru s výstupom „timeslip“ a veľkoplošnými display-mi s homologizáciou NHRA.

Perličkou tretieho preteku Bobcat Power fest bude zraz a jazda športových vozov s pohonom 4x4, ktorých vodičov privítame bezplatným vstupným a možnosťou bezplatného štartu v rámci šprintérskeho preteku!!! Týmpádom sa môžu návšetvníci tešiť na vysokú kocentráciu vozidiel typu Subaru Impreza WRX, Mitsubishi Lancer EVO a 3000GT, Nissan GTR, Audi RS2, RS4, RS6, S2, Porsche 4S atď.

Samozrejme vás aj tentokrát čaká tuningový zraz, ktorý sa takisto ako disciplína vyhodnocuje ( udeľujú sa poháre v kategóriách „Best car“, „Sound“, „Old – young timer“ a „Interior“), čiže kopa nádherných, vyleštených, upravených vozidiel, pekné baby, nadupané stroje, vyleštené motorky, tuningový jarmok, kvalitné občerstvenie, proste kopa zážitkov.
Viac info a foto na www.zrychlenie.sk

ČO JE DRAG RACING ???


Začiatok takzvaného „Drag racing-u“ siaha až do dvadsiatych rokov minulého storočia a jeho pôvod pochádza zo Spojených štátov amerických. V tom čase vládla v Amerike veľká prohibícia proti nelegálnym predajcom alkoholu, ktorí sa snažili obísť úrady tak, že si do svojich nevinných vozidiel skrývali silné a vysoko „vytunené“ motory – zrodil sa takzvaný „Hot Rod“. Časom, keď prohibícia skončila, začali sa v Amerike stavať cesty a každá križovatka bola oddelená svetelným semaforom. „Hot Roddery“ to využili na svoje prvé jazdy, v ktorých platilo pravidlo – kto prejde od jedného semaforu k druhému v čo najkratšom čase – respektíve prvý, ten vyhráva. A tak vzniká začiatok „Drag Racingu“. Do Veľkej Británie sa tento šport dostáva v šesťdesiatych rokoch, kedy podobne ako v USA bolo mnoho starých nepoužívaných pristávacích dráh prebudovaných špeciálne pre „Drag Racing“. A tak sa tento šport dostáva aj na Európsky kontinent. Najznámejšou európskou traťou pre „Drag Racing“ sa stala Santa Pod práve vo Veľkej Británii, ktorú z obľubou navštevujú najlepší jazdci a najlepšie tímy z celej Európy. Dokonca sa to dostalo až tak ďaleko, že „Drag Racing“ bol oficiálne zaradený do kalendára FIA pod názvom „FIA European Drag Racing Championships“, ktorý sa jazdí práve na Santa Pod a na nemeckom Hockenheime taktiež pod názvom Nitrolympics (Nitroolympiáda). Postupne sa tento šport rozniesol do takmer celej Európy a samozrejme neobišiel ani Slovensko.

V súčastnosti sa jazdia rôzne triedy tohto športu, no všetky sa jazdia hlavne pre prekonanie toho predošlého rekordu. Je zaujímavé, že oficiálny šprintérsky rekord sa začne regulérne merať až od tohto roku, pretože všetky dosahované časy, ktoré boli doterz zaznamenané, neboli merané homologizovanou časomierou. Nebol dodržiavaný takzvaný správny roll out, nuž a ako to už býva ani samotná dĺžka trate častokrát nezodpovedala štvrť míle. Prvý najlepší čas, ktorý už bol odmeraný homologizovanou časomierou, dosiahol Vlado Kubáň na Porsche 911 turbo Tech art a bolo to 11,022s na štvrť míle. Najrýchlejší čas na motocykli dosiahol Zoltán Tóth na svojom exhibičnom dragbiku s výkonom 350koní a bolo to presne 8,424s na 1/4 míle.

Váš názor na tieto šprintérske preteky POWER FEST ? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k tejto akcii vám radi poskytneme. Zoznam našich reportážií zo zrazov nájdete tu:

AKCIE a ZRAZY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: www.zrychlenie.sk

Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4801x    hodnotenie: 8/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt