support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Nový svalovec Z4 Roadster v rodine M-iek od BMW logo

Nový svalovec Z4 Roadster v rodine M-iek od BMW

12.Nov.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Najnovším prírastkom BMW, so vzrušujúcim prívlastkom "M", je Z4 M Roadster. Tri roky po premiérovom uvedení tak BMW symbolicky korunuje modelový rad Z4 najsilnejším "open-top" prevedením, s ambíciou stanoviť pre príslušnú kategóriu vozidiel nové kritériá v oblasti výkonu a dynamiky.

preview
Nový BMW Z4 M Roadster je vyzbrojený radovým šesťvalcom o objeme 3 246 cm3, rovnakým aký je použitý v aktuálnej M-trojke. Vysokootáčkový agregát, ovenčený titulom Motor roka 2003 v kategórii 3,0 až 4,0 litra, ponúka maximálny výkon 252 kW (343 k) pri 7 900 min-1 a tesne pod hranicou 5 000 min-1 vyprodukuje najväčší krútiaci moment 365 Nm. Napriek skutočnosti, že trhovú premiéru absolvoval 24-ventilový šesťvalec 3,2 v modeli M3 už pred piatimi rokmi, patrí jeho litrový výkon 106 k v kategórii neprepĺňaných motorov stále k absolútnej špičke. Výkonový potenciál pohonnej jednotky je v prípade roadstera Z4 umocnený aj priaznivou pohotovostnou hmotnosťou 1 485 kg. V spojení so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou zrýchli Z4 M Roadster z pokoja na rýchlosť 100 km/h v priebehu piatich sekúnd, maximálna rýchlosť je elektronicky limitovaná na 250 km/h. Fantastické sú hodnoty pružného zrýchlenia, so zaradeným štvrtým prevodovým stupňom trvá akcelerácia z 80 na 120 km/h len 5 sekúnd, na päťke sa rovnaký "manéver" dá zvládnuť za 6,5 sekundy. Dynamický potenciál auta spoľahlivo krotí špičkový brzdový systém z BMW M3 CSL s ventilovanými kotúčmi o priemere 345 mm vpredu a 328 mm na zadnej náprave.

Prvé obrázky nového BMW Z4M Roadster si pozrite v našej galérii:Na zastavenie z rýchlosti 100 km/h dvojmiestny silák potrebuje len 34 metrov. V záujme precízneho ovládania využíva M-kové prevedenie hydraulický posilňovač riadenia, na rozdiel od ostatných verzií Z4, ktoré majú elektromechanické riadenie. Excelentnej stabilite a trakcii "padli za obeť" pneumatiky typu Run-flat, s možnosťou núdzového dojazdu, sériovo montované na menej výkonné modely. BMW Z4 M Roadster roluje na pneumatikách tradičnej konštrukcie, nie však úplne tradičných rozmerov 225/45 ZR18 vpredu, resp. 255/40 ZR18 vzadu. 18-palcové zliatinové disky v dvojitom päťlúčovom prevedení sú exkluzívne dekorované logom "M".

Vizuálne sa M-ková zetštvorka dá spoľahlivo identifikovať podľa agresívnejšie tvarovaného predného spojlera, ktorý má na rozdiel od svojich konzervatívnejších súrodencov rozmernejšie vstupy pre prívod vzduchu. Zadná časť vyzývavo zdôrazňuje výkon automobilu štvoricou výfukových koncoviek a integrovaným difúzorom. Identifikačný znak športovej divízie BMW, sa okrem už spomínaných kolies, objavuje na viacerých miestach karosérie a tiež na vybraných prvkoch interiéru.

BMW Z4 M Roadster bude dostupný v ôsmich odtieňoch laku karosérie, vrátane troch exkluzívnych "M" farieb: bronzovej "Sepang", modrej "Interlagos" a červenej "Imola". Výstavná premiéra je plánovaná na januárový autosalón v Detroite.


Ako sa vám páči tento nový model od BMW? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Ak vám cudzie jazyky nerobia veľké problémy, tak sa pozrite aj na stránky výrobcu, kde nájdete ďalšie informácie:

BMW


Viacej informácii k tejto novinke ako aj ostatným športovým modelom áut značky BMW vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: www.move-online.sk + archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11084x    hodnotenie: 52/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt