support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Luxusná upravená hračička pre solventných - BMW G6 5,0 od firmy G-Power logo

Luxusná upravená hračička pre solventných - BMW G6 5,0 od firmy G-Power

09.Feb.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

V dvadsiatom roku existencie prináša renomovaný úpravca bavorákov G Power samé fajnové veci. Najnovšou kompletkou je kupé postavené na základe BMW radu 6. Mnohí úpravcovia BMW sa snažili majetnejším klientom skrátiť čakaciu dobu na novú M6 za pomoci komplexných prestavieb existujúcich verzií. Práve G6 je jedným z posledných takýchto výtvorov. Blok motora s objemom zväčšeným na rovných 5 litrov je vybavený kovanými piestami a ručne leštenými ojnicami. Modifikované je sacie i výfukové potrubie, ktoré je kompletne vyvinuté i vyrobené vo vlastnej réžii. To sa týka i riadiacej jednotky. Po takomto dopingu bolo nameraných 308 kW/420 koní a 540 Nm. Akceleráciu z 0 na 100 km/h zvládne G6 5,0 za 4,8 sekundy a maximálna dosiahnutá rýchlosť je 285 km/h. Optický paket bol vyvíjaný v spolupráci so študentmi automobilového dizajnu a základnou požiadavkou bolo zachovanie príslušnosti k značke, športová elegancia a zároveň skutočný aerodynamický prínos. Ten sa napokon testoval i v tuneli a výsledkom je nárast prítlaku pri maximálnej rýchlosti, a to 20 kilogramov na prednej a 23 kilogramov na zadnej náprave. Kit je zložený z predného a zadného podnárazníka, prahových nadstavcov a nadstavcom na batožinový priestor. Najlepšie na tom je, že všetky tieto diely sú vyrobené z kompozitných materiálov a sú extrémne ľahké. Tomu zodpovedá ich cena – samostatne sa dajú kúpiť za 9600 eúr.

Aké iné disky mohli u G Power použiť na tak exkluzívnu káru, ak nie – G Power. Géšestka odvaľuje na pätnásťpaprskových diskoch Styling III PRO, vpredu 9x20 a vzadu 10,5x20. Plášte majú tiež solídne miery – 245/30 vpredu a 295/25 vzadu. Alternatívne je však možné i použitie 21 alebo 22 palcových diskov. Podľa hesla: „Kto chce rýchlo jazdiť, musí vedieť i rýchlo zastaviť“, nemohli ani brzdy zostať v pôvodnej podobe. Vysokovýkonná brzdová sústava je opäť ich vlastná, pričom predné kotúče majú priemer 385 mm, zadné 355 mm a do všetkých hryzú šesťpiestikové strmene. Výmena tlmičov v štandardnej ponuke zatiaľ nie je, úpravca však ponúka výmenu pružín za tuhšie a progresívne vinuté, pomocou ktorých sa svetlá výška zníži o 20 mm. Neodmysliteľnou súčasťou takejto prestavby a pomyselnou čerešničkou na torte je prekopaný interiér s hliníkovými doplnkami a čalúnený najjemnejšou kožou Kjerba Walknappa. Cena kompletného auta je 210 000 eúr, každý diel či paket sa však dá objednať i samostatne, ceny sú však vo vesmíre.......to sa dalo ale očakávať.

Tu Vám prikladáme zopár prvých obrázkov tohto nemeckého svalovca:Čo si myslíte o tejto úprave na BMW G6 od G-Power? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:A ten, kto sa chce o tomto výrobcovi a jeho výrobkoch dozvedieť ešte viac a nebojí sa bojovať s nemčinou a angličtinou, nech pozrie na:

G-POWER


Viac informácii k tejto novinke vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7870x    hodnotenie: 11/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt