support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Štvorkolesová zubatá s kosou - BMW G6 Coupe 5.0 S od G-power ! logo

Štvorkolesová zubatá s kosou - BMW G6 Coupe 5.0 S od G-power !

25.Oct.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

O športovo-luxusných autách sa už povedalo toľko, že už hádam ani nie je nič, čo by o nich ľudia nevedeli. Tieto rýdzo luxusné autá, ktoré naviac disponujú nemalým výkonom v kombinácii so športovým lookom, sú na našich cestách pomerne často vídané. I keď je pravda, že tie najväčšie klenoty sa často ku nám ani nedostanú. Všetci vieme, kôli čomu. Budem konkrétny, hovorím tu o automobilke BMW a jej štvorkolesových skvostoch. „Baworáky“ pozná celý svet a takmer všetci vedia, aký potenciál tieto autá v sebe skrývajú. Veď nie nadarmo sú stále jedny z najžiadanejších vozov sveta a to nehovorím len o nových modeloch. Tiež nie je náhoda, že sú veľmi obľúbené v rámci tuningového moto-sveta. Tu sa trošku pristavím. Je všeobecne známe, že upraviť BMW je výzva pre každú tuning-firmu, zaoberajúcu sa úpravou týchto vozov. Nie je ľahké pretvoriť už sériovo skvostné auto v niečo ešte osobitnejšie. Takúto výzvu prijala nemecká tuningová firma G-Power, ktorá o úprave BMW vie niečo cez 20 rokov. Zobrala si pritom na mušku azda to najlepšie, čo automobilový svet ponúka - BMW M6.

SÉRIOVÝ VÝZOR BMW M6


BMW M6. To je luxusný dravec, ktorý vás zaručene vtlačí do sedadla po zošliapnutí plynového pedálu. Bezpochyby je to jedno z mála áut, ktoré ponúka tak veľa a hlavne naraz. Určite je to pre niekoho najlepšie, čo je momentálne na trhu k dispozícii. Chcete športový plnokrvný výkon, pohodlie, technológie a pravý, nefalšovaný športový dizajn a to všetko v jednom? Tak toto auto je určite pre vás.

BMW montuje do tohto svojho najvýkonnejšieho modelu M6 10-válcový, 5-litrový motor so sériovým výkonom 500 koní (373 kW) pri 7750 ot./minútu, pričom myslite ešte na 10 škrtiacich klapiek, hodnotu krútiaceho momentu, ktorá činí 520 Nm a o zábavnú máte bez debaty postarané. O pohon sa stará zadná náprava, na ktorú je tento výkon prenášaný pomocou sedemrýchlostnej prevodovky SMG Drivelogic s ktorou nebudete poznať, kedy došlo k preradeniu rýchlostného stupňa. Treba ešte dodať takú "maličkosť" - zrýchlenie z nuly na stovku za 4,7 sekundy a maximálna rýchlosť činí 250 km/h (elektronicky obmedzená výrobcom). Snáď vám to stačí a určite mi každý dá za pravdu, že BMW sa nemusí strachovať o neúspech tohto auta.

Fotogaléria sériového BMW M6:


NADOPOVANÉ BMW M6


bmw g6 gpower
Upravovať autá značky BMW určite nie je žiadna malina, rovnako ako aj iné vozy. Je to nielenže akási výzva, ale taktiež tu ide o dobré meno tej ktorej tuningovej firmy, v našom prípade nemeckej firmy G-Power, sídliacej v meste Brunsbüttel (severne od Hamburgu).

Myslím, že táto firma veľmi dobre vie, o čom je tuning takýchto áut, veď nie náhodou sa venuje úpravám práve BMW-čiek už krásnych 20 rokov.

Na konte už majú poupravované azda všetky triedy tejto značky, počnúc jednotkovou radou a končiac radou X.

Ani tentoraz nenechali na seba dlho čakať a na svete je ich najnovší projekt s názvom BMW G6 Coupe 5.0 S. Treba však spomenúť, že ako základ pre tento projekt poslúžilo vyššie spomínané BMW M6.

Poďme sa naňho spoločne pozrieť.


Exteriér


bmw g6 gpower
Už pri prvom pohľade na toto BMW zaujme jeho agresívne čierne lakovanie. I keď je pravda, že niekedy je lepšie niečo svetlé, aby vynikli nové prvky, no ja som bol vždy sa komplet čierne auto, presne ako v tomto prípade. A tejto G6-ke to veľmi pristane.

V prednej časti bol osadený nový predný nárazník s podlhovastým stredovým otvorom a dvoma otvormi po stranách. Efektné je predelenie samotných otvorov.

Čo je však zaujímavé na tomto nárazníku je spodný karbónový difúzor, ktorý je veľmi precízne tvarovaný a neberie tak na seba ten klasický uhladený tvar. Otvory sú samozrejme vyplnené čiernym ťahokovom. Je očividné, ako tento nárazník dodáva autu na agresivite a jedinečnosti.

Samozrejme týmto sa nič neskončilo, práve naopak. Na rad prišli bočné prahy, ktoré boli navrhnuté tak, aby pekne korešpondovali so zvyškom auta, zvlášť s hladkými dverami. Aj prahy dostali do vena karbónový, spodný diel, čo len potvrdzuje vážnosť tejto úpravy.

Aj zadná časť auta sa dočkala zmien a to v podobe zadného nárazníka, ktorý bol pretvorený kvôli dvojici oválnych koncoviek výfuku. Vďaka tomu vznikol priestor na osadenie prídavného difúzora, ako ináč, z karbónu. Týmto krokom síce zmizli tie ostré športové krivky sériového nárazníka, ale aj napriek tomu toto auto nestratilo na vážnosti. Skôr naopak. Úpravcovia nezabudli ani na "detail" v podobe zadného decentne dravého krídla, ktoré výrobca udáva, že je tak isto z karbónu.

Treba ešte povedať, že úpravca zahladil všetky loga a označenia BMW a nahradil ich svojimi logami alebo čiernou záslepkou.

Performance


bmw g6 gpower
Úpravcom z G-Power sériový výkon tejto beštie logicky nestačil. V opačnom prípade by sa nepúšťali do jeho zvyšovania. Bujarí motor V10 prešiel pomerne razantnou zmenou v podobe nových piestov, ventilov, vačkových hriadeľov a všetko to dopĺňa zberné výfukové potrubie s rovnako dlhými vetvami a chýbať nesmie ani preprogramovaná riadiaca jednotka.

Vďaka týmto úpravám vzrástol výkon na konečných 620 koní (456 kW) pri 7800 ot./minútu a rovnako aj krútiaci moment vzrástol na pekných 580 Nm. Teraz toto „baworo“ zrýchľuje na stovku za 4,5 sekundy a „maximálka“ sa zastaví na extrémnej hranici 330 km/h (!!!).

K tomuto veľkému dopingu si ešte treba prirátať dravé trojdielne disky, maľované vo farbe karosérie o rozmeroch 9J x 21 vpredu a 11J x 21 vzadu. Nielenže vyzerajú nádherne, ale o 15% zlepšujú odvod vzduchu od extrémne výkonných bŕzd. Do asfaltu sa zahryzávajú pneumatikami Michelin s rozmermi 245/35 ZR 21 vpredu a 285/30 ZR 21 vzadu. Myslieť treba aj na bezpečnosť. Najlepšie v podobe obrovských vŕtaných kotúčov s priemerom 400 mm a hrúbkou 36 mm.


Tak, čo na to poviete. G-Power aj naďalej dokazuje, že je jeden z najlepších úpravcov vozov BMW. Bez debaty...

Fotogaléria BMW G6 5.0 S od G-Power:Čo poviete na úpravu BMW G6 5.0 S od G-Power? Nech sa páči, hlasujte:Ak sa chcete dozvedieť o ďalších úpravách od firmy G-Power, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

G-POWER TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10603x    hodnotenie: 32/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt