support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo BMW E46 Touring v úprave od XEIGEN TUNING ! logo

BMW E46 Touring v úprave od XEIGEN TUNING !

26.May.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


BMW „trojkového“ radu sa od svojho prvého uvedenia v roku 1975 po súčasnosť teší vysokej obľube medzi mladými, športovo založenými motoristami. Je to zásluhou vysokej kvality, neprekonateľných motorov, ešte lepších podvozkov, neuveriteľnej elegancie a hlavne vysokou technickou vyspelosťou modelov.

BMW e46 touring
Model, interne označovaný ako E46 sa objavil prvýkrát v roku 1998. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že je to len faceliftovaný starší model E36 ale opak je pravdou. Základné línie vozidla zostali zachované, niektoré partie sa zaguľatili a naopak iné zase zaostrili. Veľmi veľa dielov karosérie bolo vymenených za diely z hliníka, ktoré okrem nespornej úspory na hmotnosti zvyšujú aj pevnosť karosérie. Rozšírila sa aj štandardná výbava, kde dostanete v základe ABS, AS+T, DSC, za príplatok dažďový senzor, navigačný systém, kontrolu tlaku vzduchu v pneumatikách, xenónové reflektory alebo bezspojkovú prevodovku s názvom Steptronic.

Nielen na karosérii, ale aj v interiéri sa veľa zmenilo. BMW radu 3 prichádza aj so širokou paletou motorov. Na výber majú priaznivci zážihových aj vznetových motorov. Ponuka začína 77 kW zážihovým motorom a končí 252 kW šesťvalcom použitým výlučne v špičkovej verzii M3. Väčšina motorov pochádza so staršieho modelu E36.

V roku 1999 sa v ponuke objavili karosárske modifikácie modelu E46 a to: kupé a kombi. Kombi označované aj ako Touring. Práve model BMW E46 Touring v karosárskej úprave firmy Xeigen si dnes bližšie predstavíme.

XEIGEN BMW E46 TOURING


BMW e46 touring
Už pri prvom pohľade na toto dielo je každému jasné, že tento „kombík“ nebude slúžiť na prevážanie nákladov. Ale začnime pekne poporiadku od prednej časti.

Prednej časti dominuje obrovský nárazník s tromi veľkými otvormi pre prívod vzduchu ku chladiču. Okrem predného nárazníka sa v prednej časti neudiali výrazné zmeny. Iba pribudli vkusné mračítka reflektorov vo farbe karosérie. Aj napriek tomu pôsobí predná časť mimoriadne dravo, ba až agresívne.

Bočný pohľad nenechá nikoho chladným. Extrémne vytiahnutie predného a zadného blatníka pôsobí dojmom „svalnatosti“. Sú spojené prahovými nástavcami, ktoré vytvárajú dojem nástupnej plochy do vozidla. Práve z boku auto pôsobí najextravagantnejšie. Celkový vynikajúci „look“ dotvárajú chrómové disky kolies obuté do nízkoprofilových pneumatík.

Zadné dvere batožinového priestoru sú vyhladené, zmizlo z nich miesto pre EČV. Tá sa presunula do zadného nárazníka. Ten svojim tvarom dotvára svalnatý vzhľad vozidla. V dvoch spodných otvoroch zadného nárazníka si našli svoje miesto dvojité koncovky športového výfuku.

V roku 1999 sa v ponuke objavili karosárske modifikácie modelu E46 a to: kupé a kombi. Kombi označované aj ako Touring. Práve model BMW E46 Touring v karosárskej úprave firmy Xeigen si dnes bližšie predstavíme.

A nakoniec si necháme čerešničku na torte. Tou čerešničkou sú predné dvere, ktoré na rozdiel od sériového modelu sa otvárajú nahor. Áno, sú to LSD (Lambo Style Doors). Okrem nespornej estetickej a športovej stránky je to aj veľmi praktické – pri parkovaní a aj pri nastupovaní a vystupovaní z vozidla.

Dnes predstavené vozidlo dokazuje, že pri troche vôle (a peňazí) sa dá vyčariť aj z automobilu typu kombi, nádherný kus, za ktorým sa otočí každý. Pri pohľade naň zaplesá nielen tunerské srdce...

BMW E46 v prevedení kombi a v úprave od Xeigen Tuning


preview
Firma XEIGEN je Švajčiarsko–Francúzska spoločnosť sídliaca v Ženeve. Jej hlavnou oblasťou je dizajn, vývoj, marketing a predaj aerodynamických a mechanických častí pre športové automobily.

Zakladateľom spoločnosti je Nazzareno MUNDA. Patrí medzi špičkových odborníkov vo svete dizajnu. Hlavnou filozofiou je dodanie produktov, ktoré svojim špecifickým dizajnom zaistia osobitý vzhľad celého automobilu.

Pri vývoji vychádzajú z automobilov triedy GT/R-GT sledujúc najnovšie trendy vo svete tuningu. Prioritou nie je byť prvý na trhu, ale byť najlepší v spojení dizajnu a kvality. Firma XEIGEN úzko spolupracuje s úpravcom značky Porsche – Patritti Rennsport. Pri výrobe dielov firma XEIGEN používa najmodernejšie a najkvalitnejšie materiály ako sú sklené vlákna, uhlíkové vlákna a vysokokvalitný hliník. Tieto materiály sa podrobujú vo firme prísnej kontrole na kvalitu a až potom sa využívajú pri tvorbe finálnych produktov.

Čo poviete na úpravu BMW M5 Touring od Xeigen Tuning? Prosím, hlasujte:


Ak sa chcete o firme Xeigen a ich výrobkoch dozvedieť a úpravách ešte viac, tak mrknite aj na naše podstránky:

XEIGEN TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Samuel Fraňo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 47183x    hodnotenie: 191/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt