support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo BMW B7 Alpina – tuning z neba logo

BMW B7 Alpina – tuning z neba

06.Mar.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Niečo o sériovke BMW radu 7:

Málokto má nárok písať slovo motor s takým veľkým M, ako automobilka BMW. Pohonné agregáty z jej dielní patria k absolútnej špičke a v mnohých oblastiach udávajú trendy. Je teda logické, že vlajková loď značky, luxusná limuzína radu 7, musí pri svojej komplexnej modernizácii dostať to najlepšie, čo bude prostredníctvom šesťstupňovej automatickej prevodovky prenášať pohon na zadné kolesá.

BMW 7
Obom pôvodným benzínovým osemvalcom sa motorári BMW poďakovali za ich dobré služby pre sedmičku a poslali ich do archívu, aj s označením ich verzií 735i/Li a 745i/Li. Ako novinky miesto nich prichádzajú 740i/Li a 750i/Li.

Pri menšom z dvoch úplne nových motorov narástol zdvihový objem oproti predchodcovi z 3,6 na 4,0 litra a výkon z 200 kW (272 k) na 225 kW (306 k). Parametre väčšieho sa zvýšili objemom zo 4,4 na 4,8 litra a výkonom z 245 kW (333 k) na 270 kW (367 k).

Výmena stráží nastala aj na poste väčšieho osemvalcového turbodiesela. Namiesto verzie 740d (objem 3,9 litra, výkon 190 kW/258 k, krútiaci moment 600 Nm), prichádza 745d s podstatne lepšími parametrami: objemom 4,4 litra, maximálnym výkonom 220 kW (300 k) a krútiacim momentom až 700 Nm!

Motor je vybavený najnovšou technológiou priameho vstrekovania Common Rail tretej generácie s piezovstrekovačmi, časticovým filtrom a celohliníkovou kľukovou skriňou, ľahšou oproti predchodcovi až o 30 kg.

Verzie s označením 730i/Li ostali, sú však poháňané komplexne inovovanou podobou radového trojitrového benzínového šesťvalca s historicky prvým použitím horčíka v zliatine motora, vybaveného tiež technológiami VALVETRONIC a bi-VANOS. Výkonové plus je aj tu značné: predchodca disponoval maximom 170 kW/231 k, novinka má 190 kW/258 k.

BMW ALPINA B7


Značka BMW preslávená svojou luxusným imidžom a výkonnými motormi. Mnohí z Vás by si povedali, načo upravovať niečo tak pekné a vysoko výkonné. Firma Alpina, ktorá sa špecializuje práve na úpravu automobilov značky BMW, vám ponúka vzhľadovú aj výkonnostnú úpravu modelu 7. Musím poznamenať, že celá úprava je veľmi zaujímavá a nielen vďaka tomu, že úpravy Alpina sa pomaly začínajú stávať kultovou záležitosťou.

BMW 7 Alpina
Za základ si úpravcovia od Alpiny zobrali nový model radu 7 s motorom V8 a objemom 4,4 litra. Motor po úprave dokáže vyprodukovať 500 koňských síl pri 5 500 ot/min.

Takto upravený agregát dokáže Alpinu s označením B7 rozbehnúť z 0 na 100 km/h pod 4,8 sekundy.

Upravený model je postavený na 21-palcových diskoch s rozmerom 9x21 obutých do pneumatík MICHELIN Pilot Sport 2, ktoré spolu so športovo-tunerským podvozkom zabezpečujú najvyššiu stabilitu vozidla aj pri najvyšších rýchlostiach.

Nový aerokit, ktorého súčasťou je aj zadný spojler umiestnený na kufri, nie je iba efektnou záležitosťou, ale takisto dopomáha k stabilite celého vozidla.

Modely s touto úpravou sa majú objaviť na americkom trhu v júli tohto roku (2006). Firma Alpina, už od roku 1964 upravuje vozidlá značky BMW a rozhodne sa je na čo pozerať.


V tejto galérii si môžete pozrieť na detaily BMW ALPINA B7:


Wallpaper s námetom “BMW ALPINA B7”:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo poviete na túto úpravu tohto „bavoráka“ od Alpiny? Prosím, hlasujte:


Viac informácií k vozidlu ako aj o výrobcovi sa dozviete na globálnych stránkach výrobcu:

BMW


Viac informácií k tejto novinke ako aj možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách značky BMW nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Jakub Drgoň
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Peter Kuttner

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 22140x    hodnotenie: 59/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt