BMW radu 3 sa stalo svetovým autom roka 2006

21.Apr.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

bmw_e90_auto_roka_2006
Na medzinárodnom autosalóne v New Yorku boli 13. apríla vyhlásené výsledky prestížnej ankety „Svetové auto roka“ (World Car of the Year) pre rok 2006. Anketa Svetové auto roka je globálnym vyvrcholením regionálnych súťaží a ankety Auto roka, v rámci jednotlivých kontinentov.

Porotu tvoria novinári z 22 krajín s najvýznamnejším podielom na celosvetovom predaji automobilov. Na rozdiel od európskej súťaže Auto roka je zloženie poroty v tomto prípade pohyblivé. Tohtoročná voľba prebehla v dvoch kolách, desiatku finalistov vyberali porotcovia zo širšieho okruhu 27 automobilov.

V prvom kole sa formou bodového ohodnotenia posudzuje 20 parametrov, počnúc dizajnom, cez kvalitu, výkon, až po bezpečnosť automobilu. V druhom kole sa z finálovej desiatky volí celkový víťaz tajným hlasovaním.

Víťazom druhého ročníka ankety Svetové auto roka je BMW radu 3, ktoré presvedčilo svojím dizajnom, dynamikou, efektívnosťou, komfortom a inovatívnymi technológiami. Na druhom mieste sa umiestnila populárna Mazda MX-5, tretie skončilo Porsche Cayman S

Čo hovoríte na toto ocenenie? Súhlasíte s výsledkom aj Vy? Hlasujte, nech poznáme aj Vašu mienku:

Viac informácií k tejto novinke a možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu: